Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie przodem przy hamowaniu A 4


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam A4 1.9 TDI AHU (90 koni) Przy hamowani przy predkości powyżej 50 km/h odczuwalne jest szarpanie w przednim zawieszeniu (nawet dla pasażerów na tylnym siedzeniu). Ostatnio byłem na diagnostyce sprawdzic przednie zawieszenie, był mały luz na końcówkach drążków kierowniczych wiec wymienilem, sprawdziłem przednie tarcze hamulcowe mają po 12mm (powinny mieć 13-11mm) a wiec są jeszcze ok. Klocki tez ok, są jeszcze grube. Wymiana końcówek drążków w niczym nie pomogła, dalej tak samo szarpie. Może miał ktos podobne objawy, był bym wdzięczny jeśli mógłby sie ktos podzielic swoimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłeś końcówki drążków kierowniczych to nie powinno szarpać ( pod warunkiem że reszta zawieszenia jest sprawna) .

Jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to tarcze hamulcowe -najprawdopodobniej się skrzywiły .

Jeśli masz taką możliwość to sprawdź czy nie maja bicia osiowego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawił tarcze hamulcowe , teraz przy tej pogodzie może przyhamowałeś ostrzej , rozgrzałes tarcze , a później wpakowałeś się w jakąś kałuże i z tąd taki efekt zwichrowanej tarczy ale to tylko przypuszczenia trzeba by sprawdzić czy tarcze niebiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sprawdzić tarcze? czy nie mają bicia??? ściągnąć i wziąć na jakąś maszynę??? :(

Pojechać do firmy która zajmuje się hamulcami i oni wtedy zakładają , takie specjalne urządzonko i kręcą tarczą.Jak jest krzywa to widać w którym miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mieszkał bliżej, to mógł bym Ci sprawdzić z dokładnością do 0.01 mm i jak by biły nie dużo to można by je przetoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest sens bawić się w sprawdzanie tarcz hamulcowych, w sumie chciałbym tym autkiem dłużej pojezdzić, czy nie kupić od razu nowych. To nie taki straszny wydatek, a w tedy wszystko się okaże. Jakiej firmy tarcze polecali byście??? Tylko boję sie jeśli zmienie tarcze a w dalszym ciągu będzie działo się to samo, co wtedy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie boisz wydatków, to do tokarza z tarczami i za max 20pln poinien przetoczyć (zabielić), zobaczysz jak bedzie po tym, u mnie sie troche zwichrowały :mrgreen: po ostrym hamowanku, objawy były takie ze przy hamowaniu troche bujało autkiem w sensie puszczania i łapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pierw przetoczyć tarcze żeby nie pakować się niepotrzebnie w koszty może są ok. Przy krzywych tarczach przy lekkim nacisnięciu hamulca powinno być wyczuwalne bicie w kierownicy - sprawdż to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nawet nie musisz wyjmować tarcz z auta, podjedz do jakiegoś zakładu obróbki skrawaniem i zapytaj się czy mógłby Ci ktoś zmierzyć, lub czy mogli by Ci pożyczyć czujnik zegarowy ze statywem wyposażonym w magnes. Zdejmij koło, zamocuj statyw z czujnikiem o jakiś stały punkt, dosuń czujnik do tarczy i pokręć tarczą i będziesz widzieć czy wskazówka czujnika się wychyla podczas obracania, jak tak to tarcza bije, a jak jest nieruchomo to jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij też dokręcić tarczy do piasty żeby sie nie ruszała przed przyłożeniem czujnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo się nie odzywałem ale sprawa dalej nie wyjaśniona. W tym tygodniu zająłem sie wreszcie przednimi tarczami hamulcowymi, zdemontowałem przetoczyłem, sprawdzilem na maszynie przyrządem czy nie mają bicia, niby są ok, min. wymiaru też jeszcze nie mają. Po założeniu na pojazd delej wystepują te same objawy, czyli szarpanie przodem przy hamowaniu. Jestem załamany, nie wiem już czego sie złapac. :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szarpanie jest przy lekkim hamowaniu czy jak wciskasz dosyc mocno, w wogóle szarpie jak hamujesz bez znaczenia jaką siłą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lekkim chamowaniu juz powoli zaczyna słychac tarcie, a przy mocniejszym zaczyna byc powoli odczuwalne szarpanie (in więcej osób w samochodzie tym jest to bardziej odczuwalne). Chyba jednak wymienie tarcze hamulcowe i klocki, tylko rodzi sie pytanie jakiej firmy kupić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...