Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne mocowanie wycieraczek w A4 B6


siwsol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano też mi pękł ten klips i jechałem do pracy z jedną wycieraczką i wolałem jej nie uzywać, żeby kikut :) mi szyby nie porysował. Dzwoniłem do ASO Sosnowiec, cena klipsa = 1,75zł za sztukę więc jednak jakieś częsci są tanio w ASO :). Narazie mi szkoda kasy na upgrade do aero ale rzeczywiście standardowe wycieraczki to badziewie, to już mi lepiej zbierały w poprzednim samochodzie, civicu z 91r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po podniesieniu wycieraczki od strony pasażera została mi w rece hehhe, więc chyba też pękł mi ten klips łączący pióro z ramieniem. Na razie wsadziłem to na miejsce i jak się ja dobrze połozy to wycieraczka działa normalnie, ale nie mozna jej podnosic. Wiec czeka mnie podróż do ASO po ten klips, a po drugie ma ktos radę na odpryskujący czarny lakier z ramienia wycieraczki???? Na jednym ramieniu schodzi mi czarny lakier i widać srebne aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie masz co sie dziwić, lakier na ramionach to problem "prawie " wszystkich B6 zmień na areo i po kłopocie

ja tak zrobie jak wycieraczki będą do wymiany bo też mi lakier schodzi, na tymczasem mały pędzelek, garaż i trochę czarnej matowej farby do alu

Na jednym ramieniu schodzi mi czarny lakier i widać srebne aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schodzącą farbę nic nie poradzisz. Ja swoją oczyściłem bez zdejmowania ramienia, pomalowałem czarnym lakierem. W zasadzie kto nie wie,ten nie zauważy żeby były malowane, ale ja i tez na wiosnę przechodzę na Aero.

Szkoda nerw na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z tymi ch... nietypowymi ramionami do B6 i tez mam jeden polamany ten klips. Kupilem nowe wycieraczki, ktore nie pasuja do tych ramion, ale jakos je zamocowalem za pomoca opaski takiej cienkiej plastikowej do kabli, ale wiadomo ze to rozwiazanie na "chwile". Jeszcze troche pojezdze na tym patencie i wymienie cale ramiona. Wpadl mi do glowy jeszcze jeden pomysl co do wymiany tych ramion. Tak sobie mysle, czy typowe ramiona z "haczykiem" z Seata albo Skody nie beda pasowac w miejsce tych nietypowych z B6?

Moze ktos mial juz taki pomysl, i probowal go wdrozyc w zycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taka piekna pogoda :-)

Rano ide na parking zaczynam odkopywac samochod... podnosze wycieraczke a tu zonk :) lewa wycieraczka została mi w dłoni :-) wszystko sie rozsypalo- pekło to mocowanie na ramieniu. Wycieraczke wcisnalem maxymalnie polozylem na szybie i z dusza na ramieniu jechalem do roboty - jak tracilem widocznosc wtedy dopiero wlaczalem wycieraczki :P

W serwisie krzykneli mi za komplet AERO 324 zł.

NIe ma wyjscia wiec kupilem.

Jutro zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pasuja ramiona od b8 do b6?

Szczerze to wątpie zeby pasowały :wink4:

_________________________________________________

A jeszcze małe pytanko czy te wycieraczki podejdą do mojej B6 http://moto.allegro.pl/item887383694_wycieraczki_valeo_xtrm_audi_a4_a6.html bo jak kupię to będzie już za późno :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i ja mam pytanie, czy śrubki i klipsy do mocowania ramion aero sa takie same jak do zwyklych ramion z tym dziwnym mocowaniem w b6? Bo mam okazje kupic same ramiona i piora i nie wiem czy stare srubki z klipsami mi podejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wycieraczkach Aero nie masz klipsow, jest calkiem inne mocowanie. Aby zalozyc wycieraczki Aero musisz zmienic ramiona. Tak ja zrobilem i wreszcie mam spokoj.[br]Dopisany: 11 Luty 2010, 21:50_________________________________________________Chyba zle zrozumialem Twoje pytanie, jesli masz na mysli sruby te ktore sie mocuje ramiona to oczywiscie beda pasowac. Gwint jest taki sam wykrecasz stare ramiona pozniej zakladasz nowe i przykrecasz ta sama sruba i zakladasz ten czarny dekielek, ja w zestawie dostalem nowe sruby i te czarne dekielki.[br]Dopisany: 11 Luty 2010, 21:53_________________________________________________

czy pasuja ramiona od b8 do b6?

Szczerze to wątpie zeby pasowały :wink4:

_________________________________________________

Jesli masz ramiona pod Aero to jak najbardziej beda te wycieraczki pasowaly. Pozdrawiam

A jeszcze małe pytanko czy te wycieraczki podejdą do mojej B6 http://moto.allegro.pl/item887383694_wycieraczki_valeo_xtrm_audi_a4_a6.html bo jak kupię to będzie już za późno :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...