Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wmiana zaworu w maglownicy "brak wspomagania po dluzszym postoju"


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie to samo. Po postoju wspoma nie chodzi i musze poczekac trochę zamin ruszę. Powiedz tylko proszę czy przy ruszeiu po rozgrzaniu było wyczuwalne swojego rodzaju puknięcie/przełamanie po czym wszystko chodziło tak jak powinno.

Będę wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz ze nie ;(

A moja maglownica woła o pomstwe do nieba!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis. Tego właśnie szukałem!

U mnie bardzo podobne objawy, z tym że blokuje mi wspomaganie tylko w lewo - w prawo działa normalnie, blokuje po dłuższym postoju i tylko gdy jest zimno. Po pokonaniu oporu i głuchym stuku jakby się właśnie jakiś zawór otworzył zaczyna działać normalnie w obie strony. Kręcę kierownicą dwa-trzy razy lewo-prawo i zaczyna być okay. Zakładam jednak że przyczyna ta sama.

Czy ktoś ma wiedzę gdzie mogę ten rozdzielacz ( tylko rozdzielacz bez ruszania reszty magla ) wymienić w okolicach Kielc lub Łodzi? A może komuś udało się we własnym zakresie zregenerować/naprawić ten zawór bez konieczności wymiany na nowy? Gdzie mogę nabyć tylko ten rozdzielacz do magla Koyo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam to samo koledzy ale najlepsze że zmieniłem pompe wspomagania bo wyła i nie miałem wspoma po nocy jak zimno....i było OK nawet w niskich temp problem powraca znów... teraz na dniach....dodam ze po 6 miesiacahc mam czarno szarawy plyn w zbiorniczku....

to ten zawór czy poprostu znowu pompa bo sam już niewiem co robić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troszkę powałkowałem, dzwoniłem do firmy która regeneruje maglownice, powiedziałem jaki objaw - gość spytał właśnie czy płyn po wymianie zachował kolor czy znów jest brudny, i stwierdził iż jeśli płyn brudny to żeby efekt był długotrwały należy wyczyścić układ, poddać redeneracji maglownicę oraz jednocześnie wymienić pompę na nową ponieważ stara się przytarła i puszcza opiłki w obieg... suma sumarum jak zacząłem podliczać to wyszło mi: regeneracja maglownicy z płukaniem - 850 zł, pompa - uzywka 400 zł, nowy zamiennik 350 zł. Jak by nie patrzeć - +/- 1200 zeta. Niestety nie był mi w stanie powiedzieć co dokładnie w maglownicy poleciało, ale wspomniał coś o teflonie na rozdzielaczu i to że profilaktycznie to trzeba całą maglownicę zregenerować... i to mnie zastanawia - dlaczego muszę zapłacić 850 zeta jeśli można zająć się tylko rozdzielaczem?

Tak czy inaczej, jeśli gość stwierdził że i tak trzeba wszystko wymienić / regenerować, to podjąłem decyzję że będę jeździł doputy, dopuki się nie pogorszy lub nie zacznie zacinać podczas jazdy. A skoro i tak czekam to zacząłem próbować różnych herezji... większość wyczytałem tu ( i ówdzie ). Zapakowałem do zbiorniczka kilka super mocnych magnesów w celu wyłapania opiłków; w celach czysto naukowo-nadziejowych :decayed: zakupiłem ceramizer do układów wspomagania i też go zapodałem do zbiorniczka, a co, skoro i tak wsio do wymiany... a ceramizer tańszy od regeneracji... Nadzieja umiera ostatnia. Jak coś nowego zauważę, to dopiszę. A tak na marginesie to magnesy już zaczęły zbierać żniwo - po dwóch dniach z magnesów starłem zauważalnej ilości "pył", jakby czarny kurz. Większych opiłków nie zauważyłem. Teraz mam plan wyjąć te magnesy po tygodniu lub dwóch. Natomiast ceramizer ma zacząć widocznie działać po przejechaniu 1500 km, więc też za jakiś tydzień... Pożyjemy - zobaczymy. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja opiłków nie mam w płynie na 100 procent moj brat regenerowal tydzien temu magiel w b5 koszta 450zł plus 200zł montarz demontarz jego zaczoł ciec u mnie tak jak w opisie gadałem z gosciem od maglów i jeśli wytarła się ta teflonowa częśc w tedy się nic nie zrobi... albo drógi magiel albo koszt w 1000zł się zmieścisz... ja czekam na magiel używkę ostanio nie miałem kasy a był z b5 po przebiegu 100 000 tys rozbitek ehhh biednemu wiatr w oczy wieje... :hi:

Póki co wymianie płyn i wyczyszczę układ zobaczymy co będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: koledzy ja przerabialem temat z brakiem wspomagania w jedna badz druga strone i jak dla mnie jezeli magiel nie cieknie to sa dwie opcje albo uszczelniacze przepuszczaja miedzy sekcjami albo (jak dla mnie najbardziej prawdopodobna) to padniety ktoryś uszczelniacz na zaworku rodzielajacym plyn... i tyle w temacie... Jak mi padla wspoma tez bujalem sie po zakladach i cwaniakach i zawsze odp. byla jedna--- magiel do regeneracji. Ale ze szkoda bylo mi kasy odrazu wywalac sam wydlubalem maglownice pomacalem obejrzalem i stwierdzilem wade uszczelniacza wymienilem wszystkie 4 i gra gitara do dzis... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tym to byl spory problem ale znajomy robi w takiej firmie co tworza uszczelniacze i stworzyl mi 4 sztuki potrzebne i to byl strzal w 10:)

to cos w stylu oringow tyle ze to jest płaskie i jakis specjalny material wytrzymaly na temp. cisnienie i olej oczywiscie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ktos moze na rysunku maglownicy zaznaczyc gdzie dokladnie znajduje sie ten zawór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz magiel np. z Audi A3. Wałek wychodzący z magla (żółta strzałka) wpinany na krzyżak od kolumny kierowniczej - zakończony jest ślimakiem, który przesuwa listwę w maglu. W wałku tym masz właśnie zawory i uszczelki o których mowa w tym wątku i którego zdjęcia są w pierwszych postach.

magiel_A3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jednego na allegro, co ma zestawy uszczelnień do różnych maglownicy login gościa: rg_regeneracja

---------- Post dopisany 07-02-2014 at 00:13 ---------- Poprzedni post napisany 05-02-2014 at 22:54 ----------

czy ten rozdzielacz można rozkręcić na części pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam te same objawy w B6. Wie ktoś moze czy występuje ten sam element bo zawieszenie w sumie wiele się nie różni pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj podjąłem próbę samodzielnej naprawy maglownicy i powiodło się. Wrzucam info bo nigdzie nie ma na to odpowiedzi a szukałem chyba wszędzie. Problem miałem taki jak opisuje autor postu- u mnie nie było wspomagania w prawo przy zimnym silniku a co dziwne stało się to po wymianie oleju;/. Więc tak- nie trzeba wymieniać tego rozdzielacza bo z tego co widziałem to te kanały nie mają żadnych zaworków sprawdzałem strzykawką tam się swobodnie przelewa olej. Winne są natomiast uszczelniacze teflonowe zaznaczone na zdjęciu czerwonymi strzałkami: 902a0d025e88a9c8med.jpg po ich wymianie na nowe objaw ustąpił! :D troche ciężko się je zakłada moje nagrzewałem suszarką i trochę się porozciągały ale okazało się że to nie problem:) mam nadzieję ze komuś się to przyda bo zestaw naprawczy kosztuje ok 160zł a sama regeneracja ponad 500. Nie jest to aż tak trudne żeby nie dało się to zrobić samemu. jedyny minus to taki że nigdzie nie da się kupić samych uszczelniaczy do rozdzielacza- trzeba kupić cały zestaw. Ale przyda się na zaś jak któryś puści to będziemy mieli na wymianę :)

Edytowane przez Lolek1z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj podjąłem próbę samodzielnej naprawy maglownicy i powiodło się. Wrzucam info bo nigdzie nie ma na to odpowiedzi a szukałem chyba wszędzie. Problem miałem taki jak opisuje autor postu- u mnie nie było wspomagania w prawo przy zimnym silniku a co dziwne stało się to po wymianie oleju;/. Więc tak- nie trzeba wymieniać tego rozdzielacza bo z tego co widziałem to te kanały nie mają żadnych zaworków sprawdzałem strzykawką tam się swobodnie przelewa olej. Winne są natomiast uszczelniacze teflonowe zaznaczone na zdjęciu czerwonymi strzałkami: 902a0d025e88a9c8med.jpg po ich wymianie na nowe objaw ustąpił! :D troche ciężko się je zakłada moje nagrzewałem suszarką i trochę się porozciągały ale okazało się że to nie problem:) mam nadzieję ze komuś się to przyda bo zestaw naprawczy kosztuje ok 160zł a sama regeneracja ponad 500. Nie jest to aż tak trudne żeby nie dało się to zrobić samemu. jedyny minus to taki że nigdzie nie da się kupić samych uszczelniaczy do rozdzielacza- trzeba kupić cały zestaw. Ale przyda się na zaś jak któryś puści to będziemy mieli na wymianę :)

gdzie szukać takich zestawów uszczelniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...