Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Analiza błędów


luther

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy: w czasie jezdzy po dzisiejszych błotno-solankowych ulicach wystąpiła nagle utrata mocy silnika, bardzo powolne wchodzenie na obroty powyżej 2000rpm, na zegarach miga ikonka świec żarowych, dodatkowo po dojechaniu do domu okazało się że non stop świecą się światła STOP

Błędy sterownika silnika:

17903(0x45EF):60 P1495 Zawór przełaczania chłodnicy recyrkulacji spalin -N345 przerwa/zwarcie z masa Lamp OFF

16629(0x40F5):60 P0245 Zawór magnetyczny ograniczenia cisnienia doładowania-N75 zwarcie z masa Lamp OFF

19557(0x4C65):60 P3101 Silnik przepustnicy V157 przerwa/zwarcie z masa Lamp OFF

19460(0x4C04):60 P3004 Przekaznik małej mocy ogrzewania J359 przerwa/zwarcie z masa Lamp OFF

19462(0x4C06):60 P3006 Przekaznik du¿ej mocy ogrzewania J360 przerwa/zwarcie z masa Lamp OFF

17995(0x464B):70 P1587 Zawory ło¿yskowania silnika N144/145 zwarcie z masa Lamp OFF

16955(0x423B):E0 P0571 Przełacznik swiateł stop - F niezrozumiały sygnał Lamp ON

19558(0x4C66):60 P3102 Silnik klapy kolektora ssacego -V1 brak sygnału Lamp OFF

Silnik na biegu jałowym pracuje jak wcześniej, bez obciążenia wchodzi na obroty jak przed awarią, żadnych stuków szumów itp, gwizd turbiny "normalny", logi statyczne tożsame z tymi sprzed usterki, wymieniony czujnik naciśnięcia hamulca nie rozwiązał żadnego z problemów... Bardzo proszę o opinię kolegów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja miałem podobny cyrk jak mi się woda do komputera dostała... ciekaw jestem czy masz dobrze skręcony... ale wtedy lało z parę dni i auto pod chmurką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompa też zerknąłem, skręcony był solidnie, ewidentnych śladów wody nie zauważyłem...., natomiast moje podejrzenia budzi sterownik centrtalnej elektryki ponieważ z jakiegoś powodu nie mogę wyłączyć trybu skandynawskiego świateł mijania (co wcześniej było możliwe), z innych odkryć to to, że światła stop działają ok przy wyłączonym zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety błedów tyle że raczej za dużo nikt Ci nic nie wywróży... stawiam na wodę ale nie mam pojęcia gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...