Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

zwrotnice możesz przełozyć swoje od FWD zeby nie zakładać dyfra. Osłony termiczne zbiornika i linki hamulcowe od Quattro razem z wieszakiem tłumika środkowego


zwrotnice możesz przełozyć swoje od FWD zeby nie zakładać dyfra. Osłony termiczne zbiornika i linki hamulcowe od Quattro razem z wieszakiem tłumika środkowego

jeszcze zależy jakie masz osłony podwozia bo od benzyny oska są inne niz w q. U mnie w tdi 1.9 musiałem tylko wyciąc okienka do mocowań podpory wału. Ja jeszcze musiałem wymienić rurę łącząca katalizator z reszta wydechu bo ośka ma wydech prowadzony wyżej a Q niżej

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak jest dokładnie z zawieszeniem ? Czym się różni ośka od Q w tylnym zawieszeniu ?

Jeszcze jedna rzecz.

Czy skrzynia np od 1.8t czy od 3.0 podejdzie do 2.0 ALT ?

Wiem, że ALT wychodziły w FWD manual. Pewno jak skrzynia od 1.8t FWD podejdzie do 2.0 to i od Q podejdzie nie ?

A jak w Q od dołu jest zrobione mocowanie wału ? Chyba ogólnie przekładka oś -> Q wiąże się głownie z wymianą tylnego wózka nie ?

Czyli tak reasumując:

- tylny wózek (sanki) - mocowanie tych sanek jest takie samo ?

- jak sanki to i bak

- linka od ręcznego od Q

- osłony termiczne baku

- wieszak środkowego tłumika

Wydech np od 1.8t będzie dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug etki cale zawieszenie rozni sie numerami ale tak naprawde jedynie sprezyny maja inna kategorie wagowa i zwrotnice sa inne i oczywiscie sanki ktore sa plug&play do nadwozia.

Skrzynia moze pasowac ale musisz zwrocic uwage na rozmiar flansz przy skrzyni i czy podejda pod twoje polosie. Jeszcze przelozenia skrzyni musisz dobrac. Jesli chodzi o mocowanie ja mam wspawane kawalki ktore sa w budzie quattro. Oryginalnie sa punktowo zgrzane wiec wystarczy rozwiercic zeby je oderwac od dawcy. Po dokreceniu do walu wiadomo gdzie trzeba przyspawac. Nie do konca przekladka to wymiana tylu, jesli chcesz skrzynie 6b to wybierak tez musisz zmieniac. Jesli chodzi o oslony to jesli masz waski tunel na wydech pod podloga to musisz zmienic na oslony od Q badz dobrac takie ktore podpasuja do Q po malych wycinkach np takie jak moje czyli z 1.9tdi plus te ktore sa tylko w Q czyli na drugi wydech komplet na zbiornik i oslona podpory walu. Te plastikowe koncowe ja docinalem pod zbiornik Q.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fioletowy kabelek z wtyczki od plywaka pin nr 1(na wtyczce jest pod nr 2) patrzac od prawej prowadzisz do niebieskiej wtyczki w zegarach i wpinasz z nowym pinem w miejsce 11. Brazowy pin nr 2 (na wtyczce jest pod nr 3)to masa. Ja podłaczylem do sruby od boczka tylnej kanapy ale tez mozna polaczyc z brazowym z twojej wtyczki co masz.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

967a6c0803b3628e41c1637913b0c2ad.jpg

Dzięki wielkie a powiedz mi od czego jest na pierwszym pływaku druga wtyczka? ( jedna jest szeroka 4pinowa, a druga mniejsza 2pinowa) muszę obie podpiąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jakiej wersji masz zbiornik? Możliwe że jest to wtyczka od pompki dodatkowego ogrzewania postojowego


A od jakiej wersji masz zbiornik? Możliwe że jest to wtyczka od pompki dodatkowego ogrzewania postojowego

Podejrzewam że od 2,5tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wtyczkę dwupinową przy prawym pływaku to znaczy że masz zbiornik od 2.5 tdi. Przy tym silniku występował czujnik braku paliwa. Sygnał z czujnika blokował możliwość uruchomienia auta. W przypadku 1.9 tdi nie podpinasz go.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jakiej wersji masz zbiornik? Możliwe że jest to wtyczka od pompki dodatkowego ogrzewania postojowego

A od jakiej wersji masz zbiornik? Możliwe że jest to wtyczka od pompki dodatkowego ogrzewania postojowego

Podejrzewam że od 2,5tdi

Własnie pisałem ale bobikos mnie wyprzedził.

Czujnik G210 czyli czujnik braku paliwa :)

A od jakiej wersji masz zbiornik? Możliwe że jest to wtyczka od pompki dodatkowego ogrzewania postojowego

A od jakiej wersji masz zbiornik? Możliwe że jest to wtyczka od pompki dodatkowego ogrzewania postojowego

Podejrzewam że od 2,5tdi

Własnie pisałem ale bobikos mnie wyprzedził.

Czujnik G210 czyli czujnik braku paliwa :)

Dobrze że swapy były robione przez forumowiczów z różnych konfiguracji. Każdy może podpowiedzieć coś z własnego doświadczenia po montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie Panowie jak odopiąć przewody paliwowe z baku na tych złączkach

Edytowane przez sopel_prusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za wszelkie info. Czyli wychodzi na to, że na razie mogę zmienić same sanki i bak ? Zawieszenie bez problemu przełożę ze swoich sanek do nowych tak ?

Co do wybieraka to ja mam na razie Multitronic :) Się zbieram, żeby włozyć manual 6b + Q, na razie do 2.0.

Pomału sobie bym robił. Jak tylny zderzak będę miał na dwa kominy to od razu bym wydech założył na dwa kominy jakiś porządniejszy i wolałbym już od Q, żeby prac do Q ubywało, a nie przybywało.

Potem się zobaczy. Póki mi 2.0 na razie dobrze chodzi to niech chodzi, jak się zaczną problemy to i coś innego pod maskę można wsadzić, a budy, żeby sprzedać to mi szkoda bo fajnie wyposażona i doinwestowana ogólnie i co najważniejsze ori wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że na razie mogę zmienić same sanki i bak ? Zawieszenie bez problemu przełożę ze swoich sanek do nowych tak ?

Nie tak hop siup....

do sanek załozysz całe zawieszenie od siebie ale gdy najpierw zamontujesz zbiornik to idzie już za tym montaż wieszaka do tłumika środkowego od Q bo jest przykręcany razem z centralną osłona zbiornika, wymiana linek od Q bo są mocowane na sciankach zbiornika i chowane pod jego bocznymi osłonami, wymiana osłon podwozia pod wydech od Q bo musisz go zamontować.

Lepiej raz rozebrać całość i skończyć. Ja sam w garażu na kanale przekładke robiłem w 4 dni z czego jeden dzień mi przepadł na czekaniu na czujniki od absu bo się pourywały. Szwagra zatrudniłem tylko do włozenia skrzyni bo skubana cięzka jak cholera

jak zakładasz wszystkie swoje wahacze to dam Ci dobra radę abyś dokręcił górny wahacz do sanek bo później nie dokręcisz tej śruby bo Ci się schowa

1a5866960418a4d4med.jpg

wymiar tak jak pisze 142mm

Czyli wychodzi na to, że na razie mogę zmienić same sanki i bak ? Zawieszenie bez problemu przełożę ze swoich sanek do nowych tak ?

Nie tak hop siup....

do sanek załozysz całe zawieszenie od siebie ale gdy najpierw zamontujesz zbiornik to idzie już za tym montaż wieszaka do tłumika środkowego od Q bo jest przykręcany razem z centralną osłona zbiornika, wymiana linek od Q bo są mocowane na sciankach zbiornika i chowane pod jego bocznymi osłonami, wymiana osłon podwozia pod wydech od Q bo musisz go zamontować.

Lepiej raz rozebrać całość i skończyć. Ja sam w garażu na kanale przekładke robiłem w 4 dni z czego jeden dzień mi przepadł na czekaniu na czujniki od absu bo się pourywały. Szwagra zatrudniłem tylko do włozenia skrzyni bo skubana cięzka jak cholera

jak zakładasz wszystkie swoje wahacze to dam Ci dobra radę abyś dokręcił górny wahacz do sanek bo później nie dokręcisz tej śruby bo Ci się schowa

1a5866960418a4d4med.jpg

wymiar tak jak pisze 142mm

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/345439-oslony-termo-do-19-quattro/?hl=%2Bos%B3ony+%2Btermo

Tutaj masz temat który załozyłem gdy się dopytywałem o osłonach które trzeba zmienić

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanko mam auto z Quattro a drugie ośka co dokładnie muszę wyciągną ?? Cos muszę dokupić czy wszystko z drugiego auta co wezmę starczy ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanko mam auto z Quattro a drugie ośka co dokładnie muszę wyciągną ?? Cos muszę dokupić czy wszystko z drugiego auta co wezmę starczy ??

Pozdrawiam

Podwieś sobie swoje tylne zaciski żeby nie rozpinać przewodów i leć ze wszystkim do gołego podwozia od samego tyłu aż do przednich sanek do których jest przykręcana podpora skrzyni którą również wymieniasz. Jak masz dawcę to nic Ci nie powinno zabraknąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanko mam auto z Quattro a drugie ośka co dokładnie muszę wyciągną ?? Cos muszę dokupić czy wszystko z drugiego auta co wezmę starczy ??

Pozdrawiam

Podwieś sobie swoje tylne zaciski żeby nie rozpinać przewodów i leć ze wszystkim do gołego podwozia od samego tyłu aż do przednich sanek do których jest przykręcana podpora skrzyni którą również wymieniasz. Jak masz dawcę to nic Ci nie powinno zabraknąc :)

Dziękuję kolego za szybką konkretną i jasną odp na to czekałem i liczyłem !! :hi:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozpiski długości wałów kardana montowanych w B6. Interesuje mnie długość kompletnego wału z przegubami.

Posiadam już takie dane:

8E0521101H 162cm

8E0521101R 160cm

Jest może wał o długości 161cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jeszcze zależy w jaki sposób jest mierzony ten wał bo z tego co ja zauważyłem to ten centymetr różnicy można w łatwy sposób zniwelować delikatnie pociagając za przeguby.

Ja jakbym miał mierzyć to nie z przegubami ale bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,cz ktoś już przełożył pompe ABS i wszystko mu działa łącznie z EDS-M tyłu oczywiście po przepieciu pinów czujnika w kostce.

Pytam bo mam już pompę i nie wiem czy przekładać, jeszcze nikt nie napisał czy działa w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz pierwszym co przetrze szlaki w tym kierunku ;-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ABS Quattro w aucie swap dopracowany w 100% tak jak fabryka dała :decayed:

Właśnie jestem po przekładce pompy ABS od quattro nr pompy 8E0614517A pompa z Anglika ale to nie ma znaczenia są takie same ;)

Tak wiec przepinamy tylko piny lewego czujnika ABS,w kostce pompy,odpowietrzamy i kodujemy.

Wszystko śmiga EDS i ASR tył :banan:

Chłopaki Zakładać!!!!!!

Zima tuż tuż :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...