Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , jak spawaliście mocowanie podpory wału , żeby nie przepalić podłogi i wykładziny od wewnątrz ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

40 minut temu, STANIV napisał:

Panowie , jak spawaliście mocowanie podpory wału , żeby nie przepalić podłogi i wykładziny od wewnątrz ? :o

ja odkręciłem fotele i wykładzine uniosłem do góry w miejscach spawania i oczywiście butelka z woda w pogotowiu :kox:

a mocowania spawałem migiem na niskim natężeniu prądu bo cieniutka blacha tam jest

po ostygnięciu od środka wszystko fluidolem zalałem a od spodu pomalowałem epoksydem i zamazałem masą uszczelniajacą do spawów

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam w planach wymianę podpory walu ale jakoś nie widzę potrzeby spawania na aucie. Mysle wyjac calosc pomierzyc i zrobic z dwoch podpor jedna sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pb34499 napisał:

Ale jaki jest tego sens?

chociażby taki że wałów jest bardzo mało i często w stanie agonalnym. Znajdź mi ładny wał 3.0 tdi avant manual.

 

7 godzin temu, pb34499 napisał:

Jaką masz skrzynię?

w 3.0 była tylko jedna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, roger18sx napisał:

Ja również mam w planach wymianę podpory walu ale jakoś nie widzę potrzeby spawania na aucie. Mysle wyjac calosc pomierzyc i zrobic z dwoch podpor jedna sprawna.

Roger18 czytaj ze zrozumieniem :) chodzi o mocowanie podpory wału , nie o samą podpore :decayed:

Edytowane przez STANIV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabial ktoś swap Q z 3.0tdi? Pytam bo chciałbym zaczerpnąć konkretnej wiedzy bo mam caly swap na sprzedanie z ASB co do każdej części z 1 auta i chciałbym wiedzieć czy mogę zaoferować komus do 1.9tdi bądź 2.0tdi./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak manual. Chwile jeszcze poczekam może znajdzie się chętny na calosc. Napisz na pw ile jesteś w stanie dac i przemysle sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swap na Q z 3,0 TDI podejdzie do 1,9 lub 2,0 ,tylko musimy dać pare gratów od 6-tki manualnej tzn.sprzęgło kpl,rozrusznik i kryza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to git akurat mam taki zestaw także jak ktoś do diesla będzie chciał dokladac to pisać do mnie nic w zestawie nie brakuje procz tylnych zaciskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podrzuci ktoś numer pinu jaki trzeba dokupić i dołożyć z czujnika do niebieskiej kostki w liczniku? Okazuje się, że te co mam są trochę za duże i nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2017 o 21:14, roger18sx napisał:

Ja również mam w planach wymianę podpory walu ale jakoś nie widzę potrzeby spawania na aucie. Mysle wyjac calosc pomierzyc i zrobic z dwoch podpor jedna sprawna.

No to dość tak.... Ja bym na twoim miejscu kupił nową z Lemfordera za 200 zł :D 

Dnia 28.06.2017 o 22:57, marcin4x4 napisał:

chociażby taki że wałów jest bardzo mało i często w stanie agonalnym. Znajdź mi ładny wał 3.0 tdi avant manual.


 

No to chyba że tak, bo mi z oznaczeniem AE udało się kupić w stanie jak nowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 21:31, mara4 napisał:

swap na Q z 3,0 TDI podejdzie do 1,9 lub 2,0 ,tylko musimy dać pare gratów od 6-tki manualnej tzn.sprzęgło kpl,rozrusznik i kryza.

 

Panie, sprzęgło w v6 jest inne niż r4, rozrusznik może zostać stary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2017 o 21:14, roger18sx napisał:

Ja również mam w planach wymianę podpory walu ale jakoś nie widzę potrzeby spawania na aucie. Mysle wyjac calosc pomierzyc i zrobic z dwoch podpor jedna sprawna.

Jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, davidlive napisał:

Panie, sprzęgło w v6 jest inne niż r4, rozrusznik może zostać stary. 

przecież napisałem ze sprzegło,rozrusznik i kryza.

o co Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, źle Cię zrozumiałem.  Moja wina :facepalm:

Edytowane przez davidlive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadal jestem przed przekladka, poniewaz nie moge znalezc zestawu od 1.8t BEX.
Czy zestaw Q od b7 2.0tfsi podejdzie P&P do b6 1.8t BEX?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest inny(idzie upchnac) ale pompa paliwa i plywak sa inne. I nie idzie wepchnac starszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięta ktoś jak te kable przy zbiorniku połączyć?, który na masę, a który dodatkowym przewodem do licznika ? jaka ma być średnica tego dodatkowego przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...