Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pawci_o napisał:
jestem już po przekładce - wszystko pięknie pasowało tylko mam jeden problem w FWD miałem na podwoziu w tunelu środkowym dwie poprzeczki - jedna krótsza z przy końcu tunelu a druga długa mniej więcej w połowie auta- teraz po zamontowaniu Q tej tylnej nie zamontuję bo przeszkadza Q - wydech i w przedniej podobnie - pytanie czy tam mają być poprzeczki jeśli tak to jakie ?

W quattro tych poprzeczek nie ma bo jak zauważyłeś wydech leci w tym poziomie a otwory od tej tylnej przeznaczone sa dla kołeczków mocujących osłonę termiczną. W mocniejszych wersjach widzialem je, chyba w rs4 tylko że były mocno wyprofilowane i leciały pod wydechem

ww.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

26 minut temu, MemberA4 napisał:

W quattro tych poprzeczek nie ma bo jak zauważyłeś wydech leci w tym poziomie a otwory od tej tylnej przeznaczone sa dla kołeczków mocujących osłonę termiczną. W mocniejszych wersjach widzialem je, chyba w rs4 tylko że były mocno wyprofilowane i leciały pod wydechem

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dzięki wielkie - to oznacza że śmiało mogę montować osłony podwozia i zamknać definitywnie temat przekładki - pojechać na zbieżność i cieszyć się z Q :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sedan / avant / cabrio miały te same wały ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcin4x4 napisał:

czy sedan / avant / cabrio miały te same wały ?

według etki wychodzi na to że tak uwzględniajac równiez automaty i różnice w nr vin

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli różnica jedynie manual / automat ?

możesz mi sprawdzić jaki ma numer A4 b7 3.0 TDI ASB manual cabrio ? i czy się to jakaś z A6 C6 nie pokrywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nr vin F >> 8H-7-010 800 dla silników BKN i ASB w manualu wał ma nr 8E0521101R

wały od A6 C6 maja wały zaczynające się na 4F0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam R wymienia się na AD. dzięki za info.

Dzisiaj sprawdzałem wał od B8 3.0 tdi i q5 2.0 tdi, wszystko po za podporą jest takie samo, przeguby, długość itd. Jak będę miał wolny podnośnik spróbuje przymierzyć ten z B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do przekładki za 2 miesiące i mam kilka pytań do was:
1. gdzie najlepiej szukać części ? Sprawdzam Allegro i najwiecej ofert jest od użytkownika Małysz, osoba która będzie robiła przekładkę odradzała branie części od niego, bo nie pochodzą z jednego auta tylko jest to składak z kilku samochodów. Na forum mało osób oferuje się z takim zestawem.
2. Postanowiłem włożyć wydajniejsza pompę paliwa dw65v - jakie przewody paliwowe wtedy dać ?
3. Pójdą sprężyny -30mm jakie wtedy amortyzatory na tył dajemy ? Co zazwyczaj dostajecie w pakietach zakupionych do przekładki ? Przód zostaje taki sam ?
3. Jaka skrzynie biegów polecicie , zostać przy 5b czy 6b dodam ze ciężko coś znaleźć z 6b


Może macie jakiegoś sprzedawcę godnego polecenia ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kolego ja bardzo długo szukałem dawcy, znalazłem na forum jechałem po graty prawie 600km w jedna stronę-wszystko z jednego auta z niewielkim przebiegiem, jestem po przekładce i wszystko pięknie pracuje-ja zawieszenie rozebrałam, sanki wypiaskowalem i pomalowałem, wymieniłem wszystkie tuleje w zawieszeniu, skręciłem w całość. W dyfrze wymieniłem uszczelniacze przy półosiach i woalem nowy olej. Teraz jeszcze zmieniam przednie wahacze i będę robił zbieżność. Polecam szukać a forum, wszystko z jednego auta-najmniej problemów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ma ktoś rozpiskę podłączenia przewodów paliwowych bak w quattro mechanik mi nie podłączył węża pod lewy pływak tam idzie powrót czy jakieś podciśnienie? i wypycha do komory z pompą po prawej paliwo? Natomiast z  pompy wychodzą 2 jeden to zasilanie a drugi też powrót czy też jakieś podciśnienie ma iść ? proszę o jakiś schemat lub podpowiedź. Obecnie zatarłem pompę ledwie zipie wskazania że jeszcze jest paliwo a w komorze echo w drugiej jest:) 

Edytowane przez doktorek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2015 o 21:43, slo napisał:

Ale Ty masz powrót do komory głównej ? w 1.8T powrót jest pociągnięty do komory od strony kierowcy a nie tam gdzie jest pompa

skoro powrót ma iść od strony kierowcy to co do drugiego wyjścia w pompie są dwa podłączenia jeden to zasilanie drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, lub znacie kogoś kto się podejmie przekładki we wrześniu. Najlepiej, małopolska, Śląsk, świętokrzyskie ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shogu napisał:

Jest ktoś, lub znacie kogoś kto się podejmie przekładki we wrześniu. Najlepiej, małopolska, Śląsk, świętokrzyskie ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ryszard Polewczok mi robił 501 931 896 zapytaj Zabrze

Edytowane przez doktorek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 11:51, shogu napisał:

Panowie przymierzam się do przekładki za 2 miesiące i mam kilka pytań do was:
1. gdzie najlepiej szukać części ? Sprawdzam Allegro i najwiecej ofert jest od użytkownika Małysz, osoba która będzie robiła przekładkę odradzała branie części od niego, bo nie pochodzą z jednego auta tylko jest to składak z kilku samochodów. Na forum mało osób oferuje się z takim zestawem.
2. Postanowiłem włożyć wydajniejsza pompę paliwa dw65v - jakie przewody paliwowe wtedy dać ?
3. Pójdą sprężyny -30mm jakie wtedy amortyzatory na tył dajemy ? Co zazwyczaj dostajecie w pakietach zakupionych do przekładki ? Przód zostaje taki sam ?
3. Jaka skrzynie biegów polecicie , zostać przy 5b czy 6b dodam ze ciężko coś znaleźć z 6b


Może macie jakiegoś sprzedawcę godnego polecenia ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mogę Ci coś poszukać pod "zamówienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci coś poszukać pod "zamówienie".

Części już mam, teraz by się przydał ktoś kto to poskłada ;d


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard Polewczok mi robił 501 931 896 zapytaj Zabrze

Jesteś zadowolony? Czytałem opinie na dobry mechanik i wiele osób odradza


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, shogu napisał:


Jesteś zadowolony? Czytałem opinie na dobry mechanik i wiele osób odradza


Sent from my iPhone using Tapatalk

To jakaś kryptoreklama.

Słyszałem, że ten gość to straszny ciaprok. Gdzieś nawet tutaj na forum chyba

 

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoczki czy moje auto wauzzz8e33a114037, bierze prędkość z ABS czy z impulsatora? Bo coś licznik nie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z ABSu. Nie masz błędów w ABS czujnika w lewym kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...