Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, JeJu napisał:

czy podczas ruszania ze skręconymi kołami odczuwacie drgania, wibracje, przeskakiwanie kół? (quattro) 

tu raczej wina leży w torsenie.

sporo ludzi tak ma.

zobacz czy to wibrowanie występuje np na szlakówce albo na zapiaszczonej drodze bo ja obstawiam że tego objawu wtedy nie ma

ja też miałem ale gdzieś od 10 tys kilometrów temu profilaktycznie do skrzyni dodałem strasznie śmierdzący siuwaks od Liqui Moly o nr 2652 redukujacy tarcie i teraz jakoś już tego wibrowania podczas ruszania ze skręconymi kołami nie odczuwam a zawsze zwracało to moja uwagę

nie wiem czy komuś może to pomóc na tą dolegliwość ale na pewno od razu po wlaniu tego do skrzyni nie bedzie poprawy bo np u mnie jeszcze przez pare miesiecy po zalaniu tego do skrzyni wibrowania występowały i dopiero z biegiem czasu zauważałem że coraz rzadziej to się działo, a może być tak że to nie ten dodatek pomógł a samo się naprawiło :kox:

wiem tylko tyle że narazie u mnie jest ok

6 godzin temu, JeJu napisał:

ogólnie gdy ruszam na samym sprzęgle (polsprzegle bez gazu) to drga mi cała karoseria, wystarczy lekko dodać gazu i auto rusza normalnie. 

niektórzy takie objawy mieli przy padającej dwumasie

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem testować S5 w salonie i było to samo. Sprzedawca powiedział, że Q tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie uspokoiliście :) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 09:50, JeJu napisał:

Witam, czy podczas ruszania ze skręconymi kołami odczuwacie drgania, wibracje, przeskakiwanie kół? (quattro) 

- wymieniłem już przegub wału przy skrzyni (miałem drgania podczas jazdy, po wymianie jest dobrze)

- w tym tygodniu wrzucam nową poduszkę pod skrzynie biegów (wymiana profilaktyczna może coś pomoże na drgania przy ruszaniu)

bardzo delikatnie trzeba obchodzić się ze sprzęgłem żeby nie słyszeć głuchego stuku (chyba wału) przy ostrzejszej jeździe

ogólnie gdy ruszam na samym sprzęgle (polsprzegle bez gazu) to drga mi cała karoseria, wystarczy lekko dodać gazu i auto rusza normalnie. 

przebieg: prawie 270tys. 

 olej w skrzyni biegów oraz tylnym moście zalany nowy 75w90. żadnych wycieków nie mam. 

Co tu z tym autem zrobić? bo juz nie mam pomysłów :)

ja mam również takie objawy. Jak ruszam na skręconych kołach to są wibracje ale tylko jak się rozgrzeje auto i zrobie troche kilometrów, na zimnym cisza . wymienię olej może coś pomoże. Też czytałem dużo wątków i różnie piszą dlatego się nie przejmuje ale obstawiam że to na torsenie te drgania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój swap można też dopisać do listy zakończonych sukcesem :) Bez większych niespodzianek sie obeszło. Powodzenia życze kolejnym przekładającym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie błagam o pomoc jestem po swapie z oski na quattro i mam problem w okolicy 70km/h na 4 biegu wydaje mi się że słyszę rezonans może nawet delikatne wibracje podejrzewam wal. Jaki powinien być w b6 sedan

1. 8 t manual 6 bieg skrzynia? Jak ktoś ma taki wal byłbym wdzięczny za informację. Za info jaki wal odwdzięczę się jak tylko będę potrafił.. Błagam o pomoc bo nie da się jeździć autem..... 

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bartekzks napisał:

Witam panowie błagam o pomoc jestem po swapie z oski na quattro i mam problem w okolicy 70km/h na 4 biegu wydaje mi się że słyszę rezonans może nawet delikatne wibracje podejrzewam wal. Jaki powinien być być w 1. 8 t manual 6 bieg skrzynia? Jak ktoś ma taki wal byłbym wdzięczny za informację. Za info jaki wal odwdzięczę się jak tylko będę potrafił.. Błagam o pomoc bo nie da się jeździć autem..... 

dla skrzyni 6 bieg powiązanych z silnikiem 1.8t BFB, AVJ, AMB DO numeru vin 8E-4-030693 jest wał napędowy o nr 8E0521101T możesz go równiez znaleźć w 3.0 ASN, 1.9 AVF, 2,5 AKE, 3.0 BBJ od nr vin 8E-4-030693

dla 6 bieg BEX wał ma nr 8E0521101E ten wał występuje równiez w 3.0 AVK, 1.8t AMB do nr vin 8E-4-030693

mam nadzieję że coś pomogłem :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem kilkanaście stron w tył tematu i występuje tylko silnik 1.8t lub 1.9tdi. 

Nikt nic nie napisał o silniku 2.4 . Nie da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arzyk napisał:

Panowie przeczytałem kilkanaście stron w tył tematu i występuje tylko silnik 1.8t lub 1.9tdi. 

Nikt nic nie napisał o silniku 2.4 . Nie da się?

A w czym problem? Nawet do 1.6 tez sie Quattro wsadzi jak ktos sie uprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arzyk napisał:

Panowie przeczytałem kilkanaście stron w tył tematu i występuje tylko silnik 1.8t lub 1.9tdi. 

Nikt nic nie napisał o silniku 2.4 . Nie da się?

da się . tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chcę kupić komplet do przejścia z ośki na Q.
Moje Audi to A4 B6 z 2003r, AWX 131KM Avant
Mogę kupić zestaw z BRD A4 B7 skrzynia GYH i most 08V 500 043B z sedana.

Czy to podejdzie do mojego AWX? na co zwrócić uwagę przy zakupie??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chcę kupić komplet do przejścia z ośki na Q.
Moje Audi to A4 B6 z 2003r, AWX 131KM Avant
Mogę kupić zestaw z BRD A4 B7 skrzynia GYH i most 08V 500 043B z sedana.

Czy to podejdzie do mojego AWX? na co zwrócić uwagę przy zakupie??
 
Bierz, będzie dobrze

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam a4b8 i silnik CAHA 170KM manual i myślę o qattro manual , czy ktoś z Trójmiasta robi takie swapy,  części jest dużo na allegro itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

na forum był temat drgań przy skręconych kołach. Po swapie na quattro też miałem taki objawy, szczególnie po rozgrzaniu i gorące dni występowały mocne drgania przy starcie na skręconych kołach. Miałem też problem z wybiciem wstecznego, ciężko wchodził i jeszcze gorzej schodził. czasem było też mocno słyszalne puknięcie przy zmianie biegów.

Jestem po wymianie skrzyni i po paru dniach testów wygląda że jest oki. Drgania ustąpiły, wsteczny śmiga aż miło i puknięcia zredukowane do minimum lekko słychać jadąc z góry. Jadąc prosto cisza.

podejrzewałem, że to wina skrzyni i torsena, czekam jeszcze na gorące dni żeby miedź pewność w 100%, może komuś to pomoże przy podobnym problemie. Chcę jeszcze zmienić olej na oryginalny tak dla pewności i wydłużenia żywotności skrzyni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowimam mozliwosc wziac graty do quattro z 2,5 ale z avanta.Rozumiem ze do sedana podejdzie wszystko oprocz baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest takie samo, gdzie do czytałeś że bak jest inny??

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zamontowany zestaw w 1.9 ze skrzynią GYH z 2.0 BRD?? Chciałem wiedzieć jakie sa prędkości przy 2000obr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie walnąłem przy obliczeniach to GBC na kole 235/45/17 przy 2000rpm ma 100,5km/h, a GYH będzie miała 111,5km/h na najwyższym biegu.

Przy 3000rpm będzie to 150,7km/h i 167km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 13:58, staniek napisał:

Jeśli się nie walnąłem przy obliczeniach to GBC na kole 235/45/17 przy 2000rpm ma 100,5km/h, a GYH będzie miała 111,5km/h na najwyższym biegu.

Przy 3000rpm będzie to 150,7km/h i 167km/h

pod koniec tygodnia sprawdzimy czy dobre obliczenia były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, z jakiego powodu wymieniasz skrzynię, tylko dla dłuższych przełożeń? Trochę drogawe te skrzynki są. Oprócz skrzyni trzeba chyba wymienic cięgna/wybierak i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...