Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Patryk RBR napisał:

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie wachacz tylnych i zwrotnica  czy w a4 b6 1.8t quattro są takie same jak w 1.9tdi quatro i czy wachacze z oski podejdę do quattro. 

Nie ma różnicy  w zwrotnicach i wahaczach co do wersji silnikowych a wahacze z ośki możesz przełożyć do quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie narzekałem jakoś to jeździło, a miałem tylko AVF + soft, stare sprzęgło zostaje

Dodatkowo wydech trzeba przerobić ale to spokojnie dasz radę ogarnąć i trzeba zmienić pompę w zbiorniku paliwa. 3.0 tdi ma pompkę 3 bary a pompowtryski potrzebują taką 0,6 bara.

Wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić swap z bexa sedan, a ja mam bexa avanta. Czy będzie to pasować? 

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ciezko jest mi przekopac 53 strony tematu, ale potrzebuje spis wszystkiego co jest potrzebne do swapa ośka - quattro, żeby niczego nie pominąć. W weekend jadę oglądać jednego swapa i nie chcę niczego pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 17:17, Noix napisał:

witam, ciezko jest mi przekopac 53 strony tematu, ale potrzebuje spis wszystkiego co jest potrzebne do swapa ośka - quattro, żeby niczego nie pominąć. W weekend jadę oglądać jednego swapa i nie chcę niczego pominąć.

-Całe tylne zawieszenie łącznie z dyfrem i półosiami

-wał napędowy oraz wycięte z kawałkiem karoserii mocowanie podpory wału

-skrzynia biegów(jeśli miałeś 5b a kupujesz 6b to wybierak zmiany biegów też potrzebujesz)

-półosie przednie(chyba że twoje podejdą do do nowej skrzyni)

-Linka ręcznego

-zbiornik paliwa

-kompletny wydech z mocowaniem

-wszystkie osłony termiczne

-pompa abs

-wszystkie śruby

 

Mam nadzieję że nic nie zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 21:14, Miras95 napisał:

-Całe tylne zawieszenie łącznie z dyfrem i półosiami

 

hmm? z tego co wiem to wahacze, amory, sprężyny są te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Noix napisał:

 

hmm? z tego co wiem to wahacze, amory, sprężyny są te same

Sprężyny z quattro będą mieć wyższą kategorie wagową (w ośce miałem kat 9 a quattro 11)

Wahacze i amory są te same ale sprzedający będzie musiał je odkręcić od belki a cenę zapewne powie ci taką samą jak byś wziął cały komplet.No chyba że powie ci cenę dużo niższą bez wahaczy to możesz wziąć bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można włożyć skrzynię i cały tył, bez wału napędowego a następnie podjechać w celu dospawania podpory wału ? Czy nie ma takiej opcji bo coś się wysypie ? Bo w zasadzie zrobiłbym to sam, tylko to spawanie nie by mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, r7adek napisał:

Czy można włożyć skrzynię i cały tył, bez wału napędowego a następnie podjechać w celu dospawania podpory wału ? Czy nie ma takiej opcji bo coś się wysypie ? Bo w zasadzie zrobiłbym to sam, tylko to spawanie nie by mi zostało.

Na skrzyni Quattro nie pojedziesz bez wału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, r7adek napisał:

Czy można włożyć skrzynię i cały tył, bez wału napędowego a następnie podjechać w celu dospawania podpory wału ? Czy nie ma takiej opcji bo coś się wysypie ? Bo w zasadzie zrobiłbym to sam, tylko to spawanie nie by mi zostało.

lepiej włóż podpore i ją zamocuj tymczasowo jakimś pasem albo trytkami ;d różne rzeźby uskuteczniam w autach jak musze je przemiescic kawalek ;d na podpore nie działają jakies duże siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) chodzi mi po głowie wrzucenie do mojej B7 właśnie Quattro bo jak mam znowu tak długo szukać kolejnego samochodu to wolę obecny "trochę" doinwestować. Robił ktoś z Was na Śląsku/ Małopolska właśnie dorzucenie Quattro do swojej ośki i poleca dany warsztat? Najlepiej okolice Bielska ale jak ktoś z renomą i zadowolonymi klientami to dojadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do spawania mocowania podpory wału trzeba ściągać dywan ze środka auta ? Bo cały czas myślę czy mi nie zacznie się palić jak zacznę spawać pod spodem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...