Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.03.2019 o 07:08, r7adek napisał:
19 godzin temu, doktorek83 napisał:

All Drive ?. W poprzednim mechanik ogarnął mi avanta obecnego sedana 1.8t sam 3dni ok 40h smiga ? zbierzmosc ogarnieta i 800km zrobiła nic nie odpadło więc bedzie żył.. ? teraz tylko kwestia abs tylko przeswit jak piana w piwie na 3 palce..? Samemu jest co robić ale do ogarniecia satysfakcja gwarantowana. 

 

He pamiętam miałeś srebrnego avanta i chwilę po swapie dzwon w tył auta.   

Fajnie że drugi raz temat ogarnąłes:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Yes tym razem bardziej cieszy bo sam.

P. S.

Tak owy avant po całce poszedł za 8tysi a sprzedał sie za 19tysi szok jako igla bezwypadkowy z przbiegiem 450tys masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, doktorek83 napisał:

Yes tym razem bardziej cieszy bo sam.

P. S.

Tak owy avant po całce poszedł za 8tysi a sprzedał sie za 19tysi szok jako igla bezwypadkowy z przbiegiem 450tys masakra

he to ładnie. . i kup tu pewne auto:)

zmień sobie w opisie profilu na :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napotkał mnie problem. Wszystkie części od quattro siedzą na aucie. Wpadł osprzęt z 2.0tfsi ze skrzynią gve 6b większe sprzęgło 240mm z zestawem z dwumasem dystans na skrzynie też wpadł. Rozrusznik 06D911023A występujący również  w tej wersji. Problem z nim taki że kręci ale nie zazębia. Wyciągnięty i sprawdzony na stole i wszystko z nim ok. Kwestia przy pierwszym montażu zapomniałem założyć dystansu na skrzynie i sprzęgło wsiadło mimo to bez problemu. Całość zgrała się z wałem i całą resztą. Potem dopiero przypomniałem sobie o dystansie lecz zdziwiło mnie że w skrzynie weszło całe sprzęgło mimo braku dystansu. Skrzynia została ściągnięta i dystans założony cała reszta skręcona. Może sprzęgło wcale nie było 240mm a 228mm? dlatego weszło na początku  bez dystansu? (nie sprawdziłem tego dokładnie nie zmierzyłem sprzęgła) szukam gdzieś zdjęcia ze sprzęgła żeby porównać numery i sprawdzić. Nie chce po raz kolejny rwać skrzyni w dół ale jeśli to będzie  konieczne to tak zrobię. Jakieś pomysły???

Edytowane przez schevy696
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, schevy696 napisał:

Witam. Napotkał mnie problem. Wszystkie części od quattro siedzą na aucie. Wpadł osprzęt z 2.0tfsi ze skrzynią gve 6b większe sprzęgło 240mm z zestawem z dwumasem dystans na skrzynie też wpadł. Rozrusznik 06D911023A występujący również  w tej wersji. Problem z nim taki że kręci ale nie zazębia. Wyciągnięty i sprawdzony na stole i wszystko z nim ok. Kwestia przy pierwszym montażu zapomniałem założyć dystansu na skrzynie i sprzęgło wsiadło mimo to bez problemu. Całość zgrała się z wałem i całą resztą. Potem dopiero przypomniałem sobie o dystansie lecz zdziwiło mnie że w skrzynie weszło całe sprzęgło mimo braku dystansu. Skrzynia została ściągnięta i dystans założony cała reszta skręcona. Może sprzęgło wcale nie było 240mm a 228mm? dlatego weszło na początku  bez dystansu? (nie sprawdziłem tego dokładnie nie zmierzyłem sprzęgła) szukam gdzieś zdjęcia ze sprzęgła żeby porównać numery i sprawdzić. Nie chce po raz kolejny rwać skrzyni w dół ale jeśli to będzie  konieczne to tak zrobię. Jakieś pomysły???

Raczej masz sprzęgło 228 bo ten rozrusznik jest od 240 a koło od sprzęgła 228 ma cofnięty wieniec zębaty na kole. Możesz to sprawdzić poprzez dolne otwory. Jeśli wieniec zębaty jest równo z kołem to jest 240 jeśli nie to 228 i musisz zmienić sprzęgło pod rozrusznik lub rozrusznik pod sprzęgło?

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MemberA4 napisał:

Raczej masz sprzęgło 228 bo ten rozrusznik jest od 240 a koło od sprzęgła 228 ma cofnięty wieniec zębaty na kole. Możesz to sprawdzić poprzez dolne otwory. Jeśli wieniec zębaty jest równo z kołem to jest 240 jeśli nie to 228?

Dziękuję kolego sprawdzę i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MemberA4 napisał:

Oczywiście musisz ten dystans zdemontować do sprzęgła 228 

Oczywiście wiem :) a możliwe jest ze sprzęgło 240 z kołem weszło na początku bez dystansu? Bo dziwne mi się to wydaje.

jedyna fotka tego sprzęgła jakie znalazłem nie wiele na tym widać 

received_2519266064985806.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MemberA4 napisał:

To jest 240

po czym to poznałeś? Gdzie w takim razie szukać problemu?  Kolega mi wspominał że miał taki problem z rozrusznikiem i wystarczyło go rozebrać i przeczyścić. Jak był na aucie to pracował ale nie zazębiał koła a po wyjęciu z auta w celu sprawdzenia wszystko okej może pomoże czyszczenie go w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło 240 ma charakterystyczny wygląd i jest samonastawne. Czy rozrusznik na stole wysuwał bendix do końca? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, schevy696 napisał:

a możliwe jest ze sprzęgło 240 z kołem weszło na początku bez dystansu? Bo dziwne mi się to wydaje.

tak załozysz tylko pierwsze co zauważysz bedzie całosć ocierała o dzwon skrzyni

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia rozrusznik sprawdził mi kumpel mechanik według niego tak ale on też nie wie jak dużo bendix ma się wysuwać. Pojadę z nim do speca od rozruszników i on rzuci okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała zębatka bendixa ma wyjść na zewnatrz po za rozrusznik po jego właczeniu nie patrząc na ten mały kołnierz na nim ;)

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik sprawdzony dokładnie przez speca. Działa poprawnie. Jest z nim problem tylko na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zrób zdjęcie wieńca dwumasy przez dolny otwór lub przez otwór po rozruszniku to upewnimy się że masz 240 bo to koło na zdjęciu pod dociskiem jakoś nie pewnie mi wygląda ? . Możesz również na próbę podłączyć rozrusznik nie przykręcając go do skrzyni i zobacz czy bendix się wysuwa.

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takiej zasadzie bendix się wysuwa. Postaram się jeszcze zrobić zdjęcie tam jak mówiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również samą cewkę w środku, czy jest czysta. U mnie się blokowała i nie wysuwała do końca zębatki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stole nie ma problemu tak samo jak podłączony jest rozrusznik na aucie a jak już jest przykręcony so skrzyni to wtedy jest problem nie mam jeszcze wolnego podnosnika żeby zrobić fotkę i dojść tam od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...