Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

A Twoja podpora od 2.0 tdi nie pasuje? Jak kupisz odpowiednią łapę to podduszka powinna przypasować w Twoją podporę. Ja nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało moim w 1.9 tdi ale chyba pasowała moja, tylko trzeba było odkręcić dodatkowe wzmocnienie z niej bo kolidowało z wałem.

Z wydechem nie rzeźb tylko rób go jak najbliżej oryginału bo potem potrafi rezonować. 

Dystans między skrzynią a silnikiem zamontowałeś? Przy sprzęgle 240mm od BRD jest niezbędny.

Edytowane przez bobikos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 5.01.2020 o 21:37, bobikos napisał:

A Twoja podpora od 2.0 tdi nie pasuje? Jak kupisz odpowiednią łapę to podduszka powinna przypasować w Twoją podporę. Ja nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało moim w 1.9 tdi ale chyba pasowała moja, tylko trzeba było odkręcić dodatkowe wzmocnienie z niej bo kolidowało z wałem.

Z wydechem nie rzeźb tylko rób go jak najbliżej oryginału bo potem potrafi rezonować. 

Dystans między skrzynią a silnikiem zamontowałeś? Przy sprzęgle 240mm od BRD jest niezbędny.

Z podporą to powiem szczerze że nawet nie próbowałem. Zobaczę bo jeśli by pasowała to oszczędzi to trochę spawania wydechu no i czasu. Ja w oryginale nie mam już tego wzmocnienia bo z tego co przewertowałem w etce to B7 już tego nie miało. 

Co do dystansu to ja miałem go w starej skrzyni więc siedzi tam już 240mm i zamontowałam go z powrotem bo sprzęgło i rozrusznik zostawiłem to co mam bo jeszcze jest w miarę ok. 

A z wydechem i tak muszę trochę pokombinować bo ten co wziąłem od gościa to środkowy jest już kiepski i poprostu wstawię prostą rurę i zrobię rozejscie na 2 strony i w końcu ten tył będzie jakoś wyglądał przy okazji quattro :decayed:

 

 

Quattro zamontowane :banan: I teraz jest jazda tylko mam jedno pytanie bo nie mogę znaleźć tego posta czy wskaźnik poziomu paliwa mogę przełożyć z starej pompy do quattro czy nie będzie pasował?  Bo standardowo mimo zapewnień sprzedawcy że pływak są z 2004 pokazuje na odwrót poziom paliwa i lewy muszę kupić ale jak by się udało przełożyć prawy to by było prościej. 

Kojarzę w którymś miejscu ten temat ale jest już dość dużo stron i ciężko znaleźć. 

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś na forum zajmuje się przekładkami ośki na quattro na zasadzie: wstawiasz samochód - odbierasz gotowca. najlepiej woj. łódzkie. Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarzę z grup Radom i Puławy na pewno te dwie miejscówki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 21:02, 3r4 napisał:

kojarzę z grup Radom i Puławy na pewno te dwie miejscówki

Ok, czyli wiem gdzie szukać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem po swapie na quattro według waszego poradnika i teraz pytanko sterownik abs z quattro zakodowany wyrzuca błąd czujnika prędkości abs lewego koła, pytanie brzmi dlaczego ? muszę poprowadzić dodatkowy kabel jak w przypadku pływaka od zbiornika paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MemberA4 napisał:

Piny we wtyczce od pompy ABS zamieniłes?

nie nie zmieniałem, jeśli byłbyś tak miły i mi wytłumaczył które piny trzeba podmienić byłbym dozgonnie wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin zielony 28 w 12 Pin czarny z 13 w 28 kostka jest rozbieralna bez użycia siły.. ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, doktorek83 napisał:

Pin zielony 28 w 12 Pin czarny z 13 w 28 kostka jest rozbieralna bez użycia siły.. ? ?

dzięki za pomoc pozdrawiam jakby ktoś miał pytania odnośnie swapu mogę pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam kolejne pytanie, widziałem tu na forum opis kostki do pływaka qt ale problem mam taki ze mam dwa piny na środku i potrzebuje opisu pinów na pływaku wiem że plus leci do kostki licznika nr PINu 11. Poradziłem sobie xd

Edytowane przez Przypalony
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozgryźliście temat przekodowania ecu na qt ? wiem że mój sterownik posiada mapy na automat itd robiłem w nim mapę więc nie umknęło to mojej uwadze, tyle że mój parch nie przyjmuje innego kodowania niż seryjne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem w trakcie przekładki A4 B6 3.0 ASN.
Możecie mi potwierdzić że ten komplet zadziała:
Skrzynia FRE 35/8
Dyfer FUB 35-8
Wał 8E0 521 101 E
???
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybór padł na GJV i ETS z tyłu. Pomoże ktoś z wałem? Chciałbym jeszcze potwierdzić, mocowanie pod podpore wału w A4 B6 należy dospawać do podwozia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, H4NNIB4L napisał:

Jednak wybór padł na GJV i ETS z tyłu. Pomoże ktoś z wałem? Chciałbym jeszcze potwierdzić, mocowanie pod podpore wału w A4 B6 należy dospawać do podwozia? 

Tak, byłoby najlepiej, bo w jaki inny sposób chcesz to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, r7adek napisał:

Tak, byłoby najlepiej, bo w jaki inny sposób chcesz to zrobić.

Chciałem tylko potwierdzić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, H4NNIB4L napisał:

Pomoże ktoś z wałem? 

Szukaj z końcówką G D T wszystkie 3 są zamienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .posiadam na  sprzedaż przekładkę Q z 2.5 tdi BAU cały komplet po odrestaurowaniu .łącznie z pompa abs szykowałem ja dla siebie ale niestety życie powiedziało "nie" jak by był ktoś zainteresowany  

IMG_20200307_110733831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...