Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

czy przy ASN  trzeba zmieniać wybierak ?po przekładce z ośki na quattro biegi wchodzą na odwrót tzn wsteczny jest do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, ŁYSY44 napisał:

czy przy ASN  trzeba zmieniać wybierak ?po przekładce z ośki na quattro biegi wchodzą na odwrót tzn wsteczny jest do tyłu

Jeśli miałeś skrzynię 01E a założyłeś 02X lub odwrotnie to tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratuje ktoś i podrzuci jakim momentem dokręcać śruby wału napędowego do flanszy skrzyni biegów?  Sprawa dotyczy AVF'a w quattro. 

Nie mogę znaleźć tego info w elsie która mam zainstalowaną   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, staniek napisał:

Panowie, poratuje ktoś i podrzuci jakim momentem dokręcać śruby wału napędowego do flanszy skrzyni biegów?  Sprawa dotyczy AVF'a w quattro. 

Nie mogę znaleźć tego info w elsie która mam zainstalowaną   :(

A tam czasem nie ma takich samych srub jak pomiedzy polaczeniem walu z dyfrem? Sruby imbusowe? Jak polaczenie jest takie samo to i moment bedzie taki sam, chyba 25Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka  :)

Śruby są M8x90 na imbus nr6, bardzo możliwe, że moment będzie taki sam. Jeszcze chwilę poszukam, a jak nic nie znajdę to dokręcę narazie 25-30 Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni jak i dyfra wał przykręcamy na 55Nm

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napotkałem mała zagwostke w mojej przekładce .Mianowicie mam skrzynie FZK z 2,5 tdi  skrzynia ma przesunieta poduszkę w prawo i mam problem z wydechem nie chciałbym go puszczac zbyt blisko buty szukam innej łapy po etce ale wszystkie mają poduszki centralnie jak wy to rozwiązaliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 20:43, marek94xd napisał:

8e0399115R kup taką łapę bedzie pasowac 100% do tej skrzyni i zostaw swoja podpore od 1.9

dzieki za podpowiedz wszystko teraz pasi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tu będzie wiedział. Mam mam napęd quattro bex. Czy przełożenia dyfra są takie same jak przy skrzyni GVE ? Bo natknąłem się na takie info w necie, że przy tym napędzie 6 biegów, wystarczy podmienić skrzynię na GVE. Może to ktoś potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, r7adek napisał:

Może ktoś tu będzie wiedział. Mam mam napęd quattro bex. Czy przełożenia dyfra są takie same jak przy skrzyni GVE ? Bo natknąłem się na takie info w necie, że przy tym napędzie 6 biegów, wystarczy podmienić skrzynię na GVE. Może to ktoś potwierdzić ?

Na 99% do wymiany dyfer (wal razem ze skrzynią też z resztą, do tego wybierak i łapa z poduchą.

 

Że skrzynią GVE współpracuje dyferencjał ETS seryjnie, ale ETT ma takie same przełożenie główne jak i ETS. Są też inne pewnie o takich samych przełożeniach, ale na pewno nie w bexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DivaynEays napisał:

Na 99% do wymiany dyfer (wal razem ze skrzynią też z resztą, do tego wybierak i łapa z poduchą.

 

Że skrzynią GVE współpracuje dyferencjał ETS seryjnie, ale ETT ma takie same przełożenie główne jak i ETS. Są też inne pewnie o takich samych przełożeniach, ale na pewno nie w bexie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam audi a4 b6 2.4 automat chciałbym zamontować quattro ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, slawek9106 napisał:

Witam posiadam audi a4 b6 2.4 automat chciałbym zamontować quattro ktoś pomoże ?

W automacie chcesz zostawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DivaynEays napisał:

W automacie chcesz zostawic?

Nie manual 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie .po przekładce mam problem z czujnikami paliwa mianowidzie  przyjmuje kodowanie ale wyrzyca mi bład 00771 otwart lub zwart do plusa .podłaczyłem jak było wczesniej opisane z wtyczki pin 3 na mase a 2 do licznika i wpiety w wejscie 11. Miał ktoś podobny problem ? Edit ogarniete

Edytowane przez Rafal2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mieliście bład ABS po przekładce ? bo u mnie nie wystepuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafal2410 napisał:

wszyscy mieliście bład ABS po przekładce ? bo u mnie nie wystepuje 

U mnie też nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...