Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

zależy czego ten bład miałby dotyczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, 

Myślę nad swapem na quattro z ośki. 

Bardzo proszę o informację odnośnie dawcy, jakiego mam szukać. {modele jednostek i skrzyń manualnych}. Chciałbym uniknąć niespodzianek po zakupie, a się nie znam :-| nie bardzo wiem, jak sprawdzić wartości przełożeń nawet.. 

Pacjent: Audi a4 b7 2006r. 1.8t silnik BFB, skrzynia manualna 5 biegowa HFD. 

Dzięki za wskazówki 

D. 

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada link do strony co są oznaczenia skrzyń ich przełożenia i jaka prędkość jest na poszczególnych biegach, wiem że to gdzieś było ale szukam i wertuje temat za tematem i nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę nigdzie znaleźć, moje oznaczenie skrzyni która u mnie teraz siedzi to PHH i numery 01A 3012... nie mogłem odczytać końcówki, czyżby to była skrzyni z audi 80 z 96roku ? tylko jakie to ma przełożenie, a numer nie był na obudowie skrzyni, tylko na obudowie tego elementu co idzie napęd na tył, a moj dyfer z tyłu ma ożnaczenia ETQ i on siedzi od początku i był z automatem, ktoś by mógł sprawdzić jego przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, QuikSilver napisał:

nie mogę nigdzie znaleźć, moje oznaczenie skrzyni która u mnie teraz siedzi to PHH i numery 01A 3012... nie mogłem odczytać końcówki, czyżby to była skrzyni z audi 80 z 96roku ? tylko jakie to ma przełożenie, a numer nie był na obudowie skrzyni, tylko na obudowie tego elementu co idzie napęd na tył, a moj dyfer z tyłu ma ożnaczenia ETQ i on siedzi od początku i był z automatem, ktoś by mógł sprawdzić jego przełożenie.

ETQ ma 37:9 a jeśli chodzi o PHH to nawet ELSA i ETKA widzi ta skrzynię jako od Audi Q3 :grin: ale faktycznie szukając info jest ona prawdopodobnie od 80tki i wczesnej B5 i nie ma o niej informacji aby się dowiedzieć o przełożeniu zostaje jedynie policzenie zębów na kole talerzowym i wałku atakujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dużo roboty, na pewno będzie inne przełożenie bo ta skrzynia to 5b i to dość krótkie przełożenia, a dyfer był spięty z tiptronic co prawda też 5b ale za to z dłuższymi przełożeniami szczególnie 5 była długa, raczej ta różnica spowodowała że zrobił się luz i słychać stuki

przeszukuje internet i znalazłem zdjęcie na którym jest skrzynia z oznaczeniem jak moja czyli PHH i jest podpisane audi a4 b6 1.8T

nie dało mi wziąłem latarkę i szukałem i od góry skrzyni przy łączeniu z silnikiem i tam był numer FTZ i jakiś numer i tak ręki nie dam uciąć bo wszystko skorodowane i brudne, ewentualnie do tego oznaczenia jaki dyfer powinien iść

Edytowane przez QuikSilver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 09:14, Rafal2410 napisał:

wszyscy mieliście bład ABS po przekładce ? bo u mnie nie wystepuje 

Bo nie ma żadnego błędu abs. 

Porostu nie działa prawidłowo absod oski w quattro.  Nie ma eds Ale błędu nie pokaże żadnego. 

Żeby było ori wymianą pompy abs na tą od quattro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 05:18, Misieqq7 napisał:

Bo nie ma żadnego błędu abs. 

Porostu nie działa prawidłowo absod oski w quattro.  Nie ma eds Ale błędu nie pokaże żadnego. 

Żeby było ori wymianą pompy abs na tą od quattro. 

tak to wiem ale wielu ludzi miało błąd ABS czujnika bodajże lewego i przekłądali kable we wtyczce .u mnie takie coś nie wystepuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd pojawi się gdy przełożysz piny nie zmieniając pompy bo ośka i quattro ma w innym pinie czujnik od lewego koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafal2410 napisał:

tak to wiem ale wielu ludzi miało błąd ABS czujnika bodajże lewego i przekłądali kable we wtyczce .u mnie takie coś nie wystepuje 

W b6 może tak w b7 nic nie trzeba przekładać tylko wymiana pompy i kodowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, swapuje brd do avb, mam problem z rozrusznikiem który za nic nie chce wejść, blokuje mnie łapa turba.

Z tego co doczytałem muszę mieć krótszy rozrusznik lub (właśnie tu nie mam 100%) łapę w kształcie banana.

Wolałbym kupić łapę bo rozrusznik mam pewny. Czy ktoś może potwierdzić ze po zmianie łapy rozrusznik wejdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótszy rozrusznik wkładasz że względu na sprężarkę klimy po stronie pasażera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z dwóch rozruszników zrobiony jeden tak aby zmieścił się przed sprężarką. Od Seata exeo i od BRD ten od Seata jest ciut krótszy a ten od BRD ma inaczej wyjście na cewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MemberA4 napisał:

Ja mam z dwóch rozruszników zrobiony jeden tak aby zmieścił się przed sprężarką. Od Seata exeo i od BRD ten od Seata jest ciut krótszy a ten od BRD ma inaczej wyjście na cewkę

Sorki ze względu ze robiłem to dawno troche sie walnąłem z tym co napisałem bo rozrusznik zrobiłem z dwóch o nr 03G911023 i 068911024H

od 03G911023 wziąłem czarną cześć z wirnikiem a od 068911024H górę bo nie opierała się od blok silnika i umożliwiła mi podłączenie przewodów bez konieczności ich przedłużania jedynie wtyczkę od cewki musiałem zmienić.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 08:33, MemberA4 napisał:

Sorki ze względu ze robiłem to dawno troche sie walnąłem z tym co napisałem bo rozrusznik zrobiłem z dwóch o nr 03G911023 i 068911024H

od 03G911023 wziąłem czarną cześć z wirnikiem a od 068911024H górę bo nie opierała się od blok silnika i umożliwiła mi podłączenie przewodów bez konieczności ich przedłużania jedynie wtyczkę od cewki musiałem zmienić.

 

Tak z ta podpora turba ogarnąłem. I właśnie mam ten problem, nie mieszczą mi się przewody. Narazie jeżdżę na zmostkowanych.Musze zobaczyc jakie ja mam nr rozrusznika.

Luknij fotke 

 

I następne się wykocilo, zatankowałem większe pół baku przejechałem 100km, odpaliła się rezerwa i błąd 00438.

 

20200703_161950.jpg

20200703_162151.jpg

20200711_212100.jpg

Edytowane przez kubix9417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio zacząłem się interesować tematem i powiem szczerze że gdyby ktoś mi złożył prostą ofertę za tyle i tyle zrobi od a do z to jest 89% szans że bym się zdecydował. Dlatego chciałem zapytać czy jakbym kupił taki zestaw jak na dole w linku i do tego poszukał tiptronica bo z automata nie zrezygnuje to miałbym już właściwie wszystko? A tak poza tym ktoś chętny może mi złożyć propozycje całkowitej przekładki na gotowo? 

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Sprzedam przekładkę Quattro manual pochodzącą z Audi A4 B6 1.8 T BFB 5 biegów. W skład...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paniczu napisał:

Hej, ostatnio zacząłem się interesować tematem i powiem szczerze że gdyby ktoś mi złożył prostą ofertę za tyle i tyle zrobi od a do z to jest 89% szans że bym się zdecydował. Dlatego chciałem zapytać czy jakbym kupił taki zestaw jak na dole w linku i do tego poszukał tiptronica bo z automata nie zrezygnuje to miałbym już właściwie wszystko? A tak poza tym ktoś chętny może mi złożyć propozycje całkowitej przekładki na gotowo? 

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Sprzedam przekładkę Quattro manual pochodzącą z Audi A4 B6...

 

Drogi ten swap. Jak już chcesz swapowac to bierz zestaw z 2.0tfsi B7 ;) graty wyjdą taniej niż to z linku, który jest o dobre 700 zł za drogi

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabieram sie za swap q, mam chyba prawie wszystkie graty

-skrzynia gmv

-wydech

-osłony termiczne

-zbiornik paliwa od 1.8t

-lewarek zmiany biegów z cięgnami

-wał z podporą i kawałkami podłogi do wspawania

-całe sanki z półosiami i dyfrem HUN, linki ręcznego

-połosie przód

-podpora skrzyni z poduszką

-dostałem też rozrusznik?

 

Rozrusznik rozumiem jakbym chciał montować sprzęgło z tfsi, którego nie dostałem. Chcę zamontować moje sprzęgło z 1.8t bex, bo jest w dobrym stanie, ale wyczytałem że potrzebny jest jakiś dystans? Ktoś ma jego numery albo coś żebym sobie to nabył?

Brakuje mi też na pewno osłon tylnych tarcz hamulcowych, ale to do ogarnięcia. Pompe ABS też będę miał. Coś jeszcze mi brakuje? Chyba nie, ale chcę się upewnić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...