Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Mitshi napisał:

czy na gumach osłaniających przeguby w tylnych półosiach nie powinno być opasek od strony mniejszej średnicy?

Nie ma tam opasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Quattro złożone... 

2 pływak nie podpięty a poziom paliwa pokazuje dobrze zalałem z 15l i pokazuje 1/4 zbiornika więc dobrze czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sebaa41998 napisał:

Quattro złożone... 

2 pływak nie podpięty a poziom paliwa pokazuje dobrze zalałem z 15l i pokazuje 1/4 zbiornika więc dobrze czy to normalne? 

Zalej do pełna i zobaczysz czy dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj trochę i wtedy zobacz. Ja miałem taką akcję, że na początku było ok ale jak zacząłem jeździć to powoli spadało (jazda na LPG) a jak zeszło poniżej 1/4 to wskazówka opadała w oczach i już się nie podniosła pomimo tego, że miałem jakieś 20l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 19:58, Sebaa41998 napisał:

Quattro złożone... 

2 pływak nie podpięty a poziom paliwa pokazuje dobrze zalałem z 15l i pokazuje 1/4 zbiornika więc dobrze czy to normalne? 

dobrze pokazuje bo tankowałeś do prawej komory zbiornika. Jak chwilę pojeździsz i układ zacznie wyrównywać poziom w baku to wskazówka zacznie wariować. Jest to szczególnie widoczne przy małych poziomach w baku kiedy paliwo krąży pomiędzy dwiema komorami (środek baku podwyższony z uwagi na miejsce dla wału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś jaka osłona termiczne ma być nad wałem ogarnolem już prawie wszystko zostało mi parę pierdół ale nie mam pojęcia Jaka osłona tam jest wiem że brakuje mi jednej małej któreś osłona mocowanie linek ręcznego i jeszcze jedna dziś która jest nad wałem mam jedną osłonę ale za cholere nie mogę jej dopasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 07:58, krossfan napisał:

Mam na sprzedaż kompletny swap quattro z a4 b7 2.0 tdi skrzynia 6 manual. Zestawi zawiera wszystko co potrzebne do zrobienia swapa.

Aktualne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 21:28, bobikos napisał:

dobrze pokazuje bo tankowałeś do prawej komory zbiornika. Jak chwilę pojeździsz i układ zacznie wyrównywać poziom w baku to wskazówka zacznie wariować. Jest to szczególnie widoczne przy małych poziomach w baku kiedy paliwo krąży pomiędzy dwiema komorami (środek baku podwyższony z uwagi na miejsce dla wału).

Tez tak macie po swapie quattro? Moj swap pochodzi z b7 3.0tdi do d6 1.9 tdi. Tankuje do pełna bak w domu az po korek. Zrobie z 2 km i wskazówka opada poniżej tej kreski full. Po jakimś czasie wroci z powrotem i po 50km już zaczyna spadac. Mam podlaczony 2 plywak i zakodowany pod quattro. W ośce  po zatankowaniu do pelna wskazowka opadala dopiero po 100-150km

Edytowane przez dzejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 21:44, dzejo napisał:

Tez tak macie po swapie quattro? Moj swap pochodzi z b7 3.0tdi do d6 1.9 tdi. Tankuje do pełna bak w domu az po korek. Zrobie z 2 km i wskazówka opada poniżej tej kreski full. Po jakimś czasie wroci z powrotem i po 50km już zaczyna spadac. Mam podlaczony 2 plywak i zakodowany pod quattro. W ośce  po zatankowaniu do pelna wskazowka opadala dopiero po 100-150km

Ja mam widoczne (w ciągu kilku minut) niewielkie wahania wskazówki tylko w zakresie między 1/4 a rezerwą. Wydaje mi się że to kwestia odpowiednich korekt w liczniku dla każdego z czujników.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 21:44, dzejo napisał:

Tez tak macie po swapie quattro? Moj swap pochodzi z b7 3.0tdi do d6 1.9 tdi. Tankuje do pełna bak w domu az po korek. Zrobie z 2 km i wskazówka opada poniżej tej kreski full. Po jakimś czasie wroci z powrotem i po 50km już zaczyna spadac. Mam podlaczony 2 plywak i zakodowany pod quattro. W ośce  po zatankowaniu do pelna wskazowka opadala dopiero po 100-150km

Ile litrów bak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 23:03, dzejo napisał:

Nie mam pojęcia… byly różne pojemności? 

roznice w pojemnosci sa tylko miedzy napedami. Quattro ma mniejszy zbiornik bodajze o 5l z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 15:11, DivaynEays napisał:

roznice w pojemnosci sa tylko miedzy napedami. Quattro ma mniejszy zbiornik bodajze o 5l z tego co pamietam.

To wiem. Moxliwe jest to ze podczas tankowania jedna z komór nie napelnia sie do pelna a podczas jazdy pompa wyrównuje  stan w obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest, pompa pracując cały czas i tak nadwyżkę paliwa przelewa do drugiej komory, bo do niej idzie przewód z powrotem paliwa.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał:

Bo tak jest, pompa pracując cały czas i tak nadwyżkę paliwa przelewa do drugiej komory, bo do niej idzie przewód z powrotem paliwa.

czyli to jest całkiem normalne? Już się szykowałem na rozbieranie obu pływaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam brd kupiłem swap z brd jest ktoś z Mazowieckiego kto zajmuje się lepiej swapem ? 

Edytowane przez daami_lu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Przeczytałem cały temat i nie ma w nim odpowiedzi. Czym różni się bak z benzyny do diesla. Wiadomo benzyna ma filtr paliwa... mogę go porostu ominąć i wpiąć zasilanie i powrót bezpośrednio do dekli pompek.

edit:

Różnica jest w wejściu do baku do zalewania paliwem- przecież pistolet benzyny a diesel jest inny. Oraz inne są pompki wspomagające w baku. 

 

Edytowane przez socpaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...