Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak tak zrobię to będzie dobrze i inaczej wał nie będzie pasował? Nie chcę żeby potem coś biło bo podpora wyszła za nisko czy wysoko. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja rozwiercilem nity przy tym uchwycie odcietym z naddatkiem i przyspawalem sam katownik

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czechcu napisał:

Panowie czy wał od strony dyfra ma też jakąś amortyzację drgań tak jak od strony skrzyni? Bo są w nim jakies 4 otwory na śruby

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
 

nie ma tłumika drgań

 

3 godziny temu, GTD_RFD napisał:

Czyli jak tak zrobię to będzie dobrze i inaczej wał nie będzie pasował? Nie chcę żeby potem coś biło bo podpora wyszła za nisko czy wysoko. :decayed:

przyłóż od razu osłone podpory wału zeby Ci się otwory montażowe później nie minęły do zamocowania tej osłony termicznej

ja niestety nie miałem dystansu do skrzyni i własnie o te 0,5cm mam przesunietą podporę w stronę silnika ale to w niczym nie przeszkadza jakby co bo na wale napędowym nie ma żadnych naprężeń :)

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MemberA4 napisał:

z pływakami w zbiorniku możesz mieć różnie ale raczej w ta gorszą strone bedzie no ale zawsze mozesz spróbować, a najlepiej jak porównasz swój nr VIN z pływakami w ETKA bo wychodziły dwa rodzaje. Ja przed zamontowaniem zbiornika najpierw sobie sprawdziłem czy bedzie dobrze wskazywać tylko ja miałem wszystko z 2003r i o dziwo numery zgadzały się z tymi w etka jedynie musiałem skorygować wskazywanie na desce bo przy pełnym zbiorniku za mało mi pokazywał.

Jeśli chodzi o skrzynię to Ty masz prędkość odczytywana ze skrzyni a skrzynia GBC ma zaślepke tego czujnika i nikt raczej nie wie czy jak przełożysz swój czujnik ze skrzyni bedzie pokazywał prędkość, w srodku musi być taki pierścień plastikowy z magnesikami(mozesz spróbować równiez to przełożyć ze swojej skrzyni).

Z pompa ABS raczej nie bedziesz miał problemów tu chodzi o kodowanie tylko

Kolego napisał bym Ci VIN mojej i tego angola - sprawdził byś mi ? 
powiedz mi jak Ty sobie poradziłeś z podpora wału? 
jeśli chodzi o czujnik to gadałem z Szogun0 i zmienimy odczyt z czujnika w skrzyni na ABS - mówił że trzeba położyć jeden kabel od pompy ABS do licznika no i pobawić się z kodowaniem - pompę ABS na 100% będę wymieniał - chcę mieć tak jak by z fabryki wyjechała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tutaj w temacie pierwsze 7/8 cyfr z vinu obu samochód. Jak znajde wolna chwile to zerkne w etke a może ktoś inny wcześniej Ci sprawdzi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


powiedz mi jak Ty sobie poradziłeś z podpora wału? 


Założyłem skrzynie, cały tylny zawias z dyfrem i przykrecilem wał. W podpore walu wsadzilem podkladki aby wysrodkowac otwory i skrecilem do mocowan walu, później całość podnioslem do podwozia i zespawalem. Tylko uważaj żeby nie przepalic podlogi bo cienka blacha tam jest.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już potwierdziłem zakup i pewnie w sobotę wieczorem Q będzie już u mnie w domu, muszę sprawdzić co i jak z tym zbiornikiem ( pewnie podłączę pod instalację i sprawdzę, ale wcześniej w Etce będę chciał sprawdzić- tyle że nie mam etki :( może dacie jakieś namiary na ten program), przed zamontowaniem będę chciał dokładnie umyć całe zawieszenie, pomalować, jeśli będą w kiepskim stanie to powymieniać co trzeba, po zdemontowaniu mojego zawieszenia będę chciał dokładnie umyć cały spód i go zakonserwować - i dopiero montować Q - chciał bym w okolicach lipca/ sierpnia już jeździć z Q :) - mam nadzieję że mi się uda :)

z gratów jakie są potrzebne to:

1- tylne zawieszenie,

2 - wał

3 - skrzynia biegów,

4 - nie wiem jak to nazwać ale mechanizm do zmiany biegów,

5- osłony termiczne

6- zbiornik paliwa,

7 - wydech od puszki katalizatora z wieszakami,

8 - pompa ABS,

9 - podpora wału,

czy jeszcze coś jest potrzebne ? proszę o dopisanie - będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN ANGOLA: WAUZZZ8E "Tu nie mogę odczytać znaku" S, 5 lub 8 - potwierdzę jeszcze" 3A193324

Mój VIN:

WAUZZZ8E32A094483

Proszę o sprawdzenie w Etce czy pływaki od Angola podejdą do mojego i poprawnie będzie mi pokazywał poziom paliwa?

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawci_o napisał:

WAUZZZ8E32A094483

Proszę o sprawdzenie w Etce czy pływaki od Angola podejdą do mojego i poprawnie będzie mi pokazywał poziom paliwa?

napewno masz 8E3?

nie ma przed 3 cyfry 2 lub 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nr VIN 8E-2-020 000 był czujnik poziomu z nr 8E0919673AF 

pózniej po nr VIN 8E-2-020 001  był czujnik 8E0919673AG

jak Ci się uda to zobacz u siebie jaka masz teraz jeśli masz 8E0919050AE to na zbiorniku dawcy powinienes mieć numer z końcówką AG i wtedy wedle prawa natury powinno dobrze wskazywać poziom:decayed:

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo z lewym pływakiem do pierwszego VIN co podałem był pływak o nr 8E0201317M 

po VIN drugim wychodził juz pływak o nr 8E0201317N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MemberA4 napisał:

tak samo z lewym pływakiem do pierwszego VIN co podałem był pływak o nr 8E0201317M 

po VIN drugim wychodził juz pływak o nr 8E0201317N

Super, dziękuję - będę sprawdzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekladka zakończona miała być pierwsza jazda i przy odpowietrzaniu wysprzeglik się złamał. Pytanie takie.. W skrzyni od dawcy miałem wysprzeglik Sachs i w swojej skrzyni również Ale różnica polega na średnicy wezyka tego metalowego. U dawcy była mniejsza i przelozylismy wysprzeglik z mojej skrzyni Ale niestety zdechł. Spotkał się ktoś z tym ze oba auta bex ten sam rocznik, obie skrzynie 6b A różne w ysprzegliki?

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekladka zakończona miała być pierwsza jazda i przy odpowietrzaniu wysprzeglik się złamał.

 

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

 

 

Juz raz zadawałem tutaj pytanie, po co niektórzy rozpinają przewód w wysprzęgliku? Ja za każdym razem jak zdejmuje skrzynię odkręcam jedna śrubkę i wyciągam go z oczka w skrzyni i nie martwię się o jakiekolwiek odpowietrzanie później. Z wsadzaniem go z powrotem tez nie ma takiego problemu

 

Były dwa rodzaje wysprzęglików więc wszystko możliwe ze byly inne w tych samych autach.

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MemberA4 napisał:

zakładasz sprzęgło od AVF?

 

Tego jeszcze nie wiem - wolał bym swoje zostawić bo mam nowe 6 tyś przejechane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro już jeździ i wszystko piknie z wyjątkiem wibracji w zakresie obrotów 2700-3000 od 4-6 biegu. Karoseria wpada w wibracje, pojawia się tępy głuchy dźwięk jak przy jedzie po tarce. Powyżej tych obrotów kompletna cisza nawet przy dużych prędkościach. Macie jakies pomysły?

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z podporą wału jest nie tak - nie jest zamontowana idealnie prosto i przez to wał dostaje wibracji przy pewnych obrotach ?

ja jestem na etapie części do Q - trochę mam obawy przed tą operacją ale chcę mieć q - mam nadzieję że u mnie wszystko gładko pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym obstawial przeguby wewnętrzne bo drżenie pojawią się przy skreconych kołach na maxa i ruszaniu

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm   czyli wibracje masz gdy jest różnica prędkosci obrotowej kół

a moze Torsen? bo gdzieś mi kolega z forum napisał ze tez miał wibracje w quattro i po wymianie skrzyni ustało u niego a po rozebraniu okazało się że miał luzy na torsenie

no ale to jest juz ta droższa opcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...