Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz możliwośc u kogoś na rolkach lub podnośniku kolumnowym to sprawdzić to lepiej tak zrób bo zaczniesz szukać po omacku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się nad założeniem moich starych polosi bo rozmiar mają chyba ten sam

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy zbiornik z 2.0tfsi bedzie gral z 1.8t  b6 ?? konkretnie pompa paliwa oraz filtr, bo filtr paliwa ma 3 bolce a nie jak w 1.8t, 4 .. Czy w b7 tez jest regulator w filtrze paliwa?? I też 4 barowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 3000 obr ustają więc sam już nie wiem

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem, musze poprzekladac pompe i filtr z b6 bo w b7 jest 6 barowy regulator i pompa paliwa ponoc inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując moje drgania to występują:

-przy ruszaniu na maksymalnie skręconych kołach

- przy obrotach 2700-3100 na biegach 4,5,6 (po przekroczeniu tych obrotów cisza)

- zaczynają się od tyłu i są przenoszone na całą budę 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Czy po przekładce oprócz adaptacji pływaka i pompy ABS trzeba zmienic cos jeszcze w ustawieniach komputera?
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic wiecej nie jest potrzebne bo quattro to czysta mechanika.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Q już umyte - zauważyłem że śliwi się z lewej strony z mostu... - pewnie wyjmę most i półosie ponieważ chcę zawieszenie wyczyścić i pomalować  a przy okazji sprawdzę co się dzieje przy tej mokrej półosi - jakie uszczelniacze tam idą? jak będę wymieniał to chcę zalać nowym olejem tylko cena w ASO mnie trochę przeraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymiana uszczelnienia nie bedziesz mial problemów a koszt to kilka złotych. Jak będziesz rozkręcał zawieche to sprawdź czy wytrzymają to tuleje w wahaczach aluminiowych bo te kołnierze w nich lubią pękać. U mnie po całkowity rozkreceniu wszystko się rozpadło bo takie sa uroki czesci podwozia od anglikow. Nie bawiłem się w pojedyncze części tylko kupilem w zacnym stanie cale sanki z wahaczami od B7 i zwrotnice odrdzewilem i pomalowalem czerwonym podkladem oraz od razu montowałem nowe lozyska SKFu na tył

Co do oleju to nie przesadzaj z tym oryginalem, to jest zwykly dyfer wlej lepszy olej 75w90 i będzie ok [emoji3]

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MemberA4 napisał:

Z wymiana uszczelnienia nie bedziesz mial problemów a koszt to kilka złotych. Jak będziesz rozkręcał zawieche to sprawdź czy wytrzymają to tuleje w wahaczach aluminiowych bo te kołnierze w nich lubią pękać. U mnie po całkowity rozkreceniu wszystko się rozpadło bo takie sa uroki czesci podwozia od anglikow. Nie bawiłem się w pojedyncze części tylko kupilem w zacnym stanie cale sanki z wahaczami od B7 i zwrotnice odrdzewilem i pomalowalem czerwonym podkladem oraz od razu montowałem nowe lozyska SKFu na tył

Co do oleju to nie przesadzaj z tym oryginalem, to jest zwykly dyfer wlej lepszy olej 75w90 i będzie ok emoji3.png

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki za info w sprawie uszczelniaczy - pewnie je wymienię skoro nie jest to duży koszt. 

Nie wiem czy będę rozkręcał zawieszenie - mi się trafiło dość mocno skorodowane - wczoraj je myłem ciśnieniowo - trochę tej rdzy odpadło - nie wiem teraz czy rozebrać je i czyścić i malować każdy element osobno czy tez wyczyścić - użyć jakiegoś odrdzewiacza i później pomalować podkładem i jakąś czarną farbą... jeszcze się zastanawiam jak podejść do tego tematu. jeśli chodzi o łożyska to raczej na pewno je wymienię  na nowe.

powiedz mi czy te tuleje o których piszesz są wymienne czy cały cały wahacz aluminiowy trzeba wymieniać?

w sumie to masz rację z tym olejem - a do skrzyni jaki olej wlać - też planuję go wymienić na nowy...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuację jak Twoja. Sanki były przerdzewiałe i dla tego je wymieniłem przy rozkrecaniu wahaczy aluminium w tulejach się całkowicie rozkruszylo. Te tuleje sa wymienne. Dobrze Ci radze poszukaj innych sanek w lepszym stanie bo reanimacja twoich wyjdzie o wiele drozej i niepotrzebnie się narobisz. Ja za sanki z wahaczami dalem 250 i sa w zarabistym stanie. Jedynie musialem "młotkować" zwrotnice do gołego metalu z grubej warstwy rdzy i je prysnac podkladem i nawet fajnie to wyglada bo sie wyróżniają[emoji16]

O oleju do skrzyni jest temat w którym musisz sobie wybrać jaki chcedz miec

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MemberA4 napisał:

Miałem taką samą sytuację jak Twoja. Sanki były przerdzewiałe i dla tego je wymieniłem przy rozkrecaniu wahaczy aluminium w tulejach się całkowicie rozkruszylo. Te tuleje sa wymienne. Dobrze Ci radze poszukaj innych sanek w lepszym stanie bo reanimacja twoich wyjdzie o wiele drozej i niepotrzebnie się narobisz. Ja za sanki z wahaczami dalem 250 i sa w zarabistym stanie. Jedynie musialem "młotkować" zwrotnice do gołego metalu z grubej warstwy rdzy i je prysnac podkladem i nawet fajnie to wyglada bo sie wyróżniająemoji16.png

O oleju do skrzyni jest temat w którym musisz sobie wybrać jaki chcedz miec

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

wczoraj umyłem ta rdze - nawet niezle wyszło - zastanawiam się czy jakimś odrdzewiaczem jeszcze tego nie potraktować i na to podkład - jeśli chodzi o rozkręcanie to obejrzę dziś dokładnie całe zawieszenie i podejmę decyzję czy szukać sanek czy te malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tez na tuleje w sankach i zobacz czy nie "spuchły" bo jak alu sie utlenia to rozsadza gume

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MemberA4 napisał:

Zerknij tez na tuleje w sankach i zobacz czy nie "spuchły" bo jak alu sie utlenia to rozsadza gume

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

ok - dzięki za rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiecie mi jakie macie obroty przy 140 km/h na 6b w skrzyni GMV w 2.0 ? Drugie pytanie czy podpasuje do 1.8t :) .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przegladajac temat jestem ciekaw czy majac anglika musze kompletowac czesci do przekladki takze z anglika czy tez z wersji europejskiej podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, shogu napisał:

Panowie przegladajac temat jestem ciekaw czy majac anglika musze kompletowac czesci do przekladki takze z anglika czy tez z wersji europejskiej podejdzie ?

Podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ;)

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...