Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 minuty temu, pb34499 napisał:

 

Oki. Jaki masz dokładnie wał u siebie z jakim dokladnie oznaczeniem jak  mozęsz mi powiedzieć? Sprawa jest skomplikowana, bo włożyliśmy quattro do a4 b6 z dyfrem EUB na skrzyni biegów JEE z 2.0 TDI, jak sie mogło wydawać wał o oznaczeniu 8E0521101T jest zamienny z literą 8E0521101D, Panowie :D nie pasuje !! Nie ma gdzie podpory przykręcić :P i co wy chłopy na to :D

Przy moich 120 kg ciężko bez kanału tub podnośnika zajrzeć i spisać oznaczenia wału :decayed:

Z podporą  trzeba coś pokombinować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a może kolega próbuje wał przykręcic bez dorobienia mocowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MemberA4 napisał:

a może kolega próbuje wał przykręcic bez dorobienia mocowań?

Dobra.... mówcie dalej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież osłona podpory wału jest przykręcana w jednym miejscu razem z podporą wału więc na 100% jestem pewny ze mocowania w quattro do przykręcenia podpory są zgrzewane tylko w jednym danym miejscu w nadwoziu nie zaleznie od długosci wału napedowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pb34499 napisał:

Dobra.... mówcie dalej :D

:doh: nie gadaj ze o tym zapomniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się i widzę to mocowanie, ale w takim razie wał za krótki! Przecież nie ma innej opcji.  Taką podporę mam założoną na wał http://allegro.pl/podpora-walu-audi-a4-b6-b7-b8-a5-a6-c6-nowa-i6841802526.html i brakuje 20 cm do miejsc na mocowanie

Edytowane przez pb34499
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pb34499 napisał:

Tak, zgadza się i widzę to mocowanie, ale w takim razie wał za krótki! Przecież nie ma innej opcji. 

wrzuć jakąs fotkę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wał od dyfra do podpory musi według mnie być taki sam we wszystkich typach jedyna różnica w długości jest w części przedniej od skrzyni do podpory.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki skrzynia JEE z 2.0 TDI, dyfer EUB, jaki ma być wał napędowy? :x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy silniku BPW była skrzynia JEE

prawdopodobnie wiec musisz szukać wału z końcówka AE lub S

dla przykładu znalazłem ogłoszenie w necie w którym jest podane skąd pochodzi część ==> https://www.bildelsbasen.se/?link=item&searchmode=3&query=8E0521101AE&post_id=31639622

to samo tutaj==>> https://www.bildelsbasen.se/30-W669846.html

i tutaj==>> http://www.autoparts24.info/audi-a4-avant-8ed-b7-2004-2008/propeller-shaft/1/

są tam powiązania silnika BPW i skrzyni JEE

 

praktycznie gdzie bys nie wpisał nr wału z końcówką AE jest powiązanie z 2.0 Tdi BPW i skrzynią JEE

Ten wał co masz możesz pogonić komus kto ma BRD ze skrzynia GYH :P

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki mam dwa wały :D mogę sprzedać w jednym nowa podpora, kupiłem właśnie ten http://allegro.pl/wal-napedowy-audi-a4-b7-2-0tdi-kombi-quatro-i6839297926.html#thumb/3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2016 o 17:55, melon-83 napisał:

Pompa ABS Quattro w aucie swap dopracowany w 100% tak jak fabryka dała :decayed:

Właśnie jestem po przekładce pompy ABS od quattro nr pompy 8E0614517A pompa z Anglika ale to nie ma znaczenia są takie same ;)

Tak wiec przepinamy tylko piny lewego czujnika ABS,w kostce pompy,odpowietrzamy i kodujemy.

Wszystko śmiga EDS i ASR tył :banan:

Chłopaki Zakładać!!!!!!

Zima tuż tuż :grin:

Jestem juz6 po przekladce  wstawie foty opisze. Pytanie które  piny z abs gdzie  trzeba przepiac  mam pompę z Q ale nie zalozona. Pomożesz  kolego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, doktorek83 napisał:

Pytanie które  piny z abs gdzie  trzeba przepiac

w tym temacie pod nr 17 masz schemat.

 

w połowie tego tematu też było pisane które piny się zamienia

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dokończyłem temat przekładki quattro.Jeszcze tylko kodowanie i zmiana pompy, żeby było w 100% tak jak ma być. Jak na fakt, że oprócz montażu skrzyni i przyspawania podpory wału, które dzisiaj zrobiłem u znajomego razem z nim na podnośniku warsztatowym, resztę robiłem sam w garażu na kobyłkach, bez kanału, mogę stwierdzić, że nie jest to taka znowu wielka sprawa i każdy, kto ma jakieś podstawowe pojęcie jest w stanie tego dokonać. Podziękowania dla kolegów, którzy pomogli w udzielaniu pytań przed przekładką :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2017 o 21:09, MemberA4 napisał:

wał od dyfra do podpory musi według mnie być taki sam we wszystkich typach jedyna różnica w długości jest w części przedniej od skrzyni do podpory.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Sprawdzone na dwóch różnych wałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam a4 b6 1.8t bex 2003r z 6 biegowa skrzynia.
Chcialbym zalozyc Quattro i mam 2 mozliwosci albo zestaw od bexa 6 biegowy albo 3.0 asn 5 biegow.
Od asn mam niedaleko siebie wiec zastanawiam sie nad nim.
Czy wszystko z asn bedzie bez problemow pasowalo p&p do mojego samochodu?
Z tego co sie dowiedzialem w Asn i bex jest inna przednia czesc wydechu. Czy moge pozostawic przednia czesc wydechu od siebie z oski a dalsza czesc zalozyc od asn Q?
Czy jeszcze cos mogloby nie pasowac badz musial bym na cos konkretnego zwrocic uwage?
Ktora skrzynia waszym zdaniem bedzie lepsza?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cierlik91 napisał:

Witam. Posiadam a4 b6 1.8t bex 2003r z 6 biegowa skrzynia.
Chcialbym zalozyc Quattro i mam 2 mozliwosci albo zestaw od bexa 6 biegowy albo 3.0 asn 5 biegow.
Od asn mam niedaleko siebie wiec zastanawiam sie nad nim.
Czy wszystko z asn bedzie bez problemow pasowalo p&p do mojego samochodu?
Z tego co sie dowiedzialem w Asn i bex jest inna przednia czesc wydechu. Czy moge pozostawic przednia czesc wydechu od siebie z oski a dalsza czesc zalozyc od asn Q?
Czy jeszcze cos mogloby nie pasowac badz musial bym na cos konkretnego zwrocic uwage?
Ktora skrzynia waszym zdaniem bedzie lepsza?
Pozdrawiam

Ja do bfb założyłem z bex na

1biegu 2500 obrotów = 20

2biegu 2500 obrotów = 35

3biegu 2500 obrotów =55

4biegu 2500 obrotów =65

5biegu 2500 obrotów =80

6 biegu 2500 obrotów= 100km/h dramat na trasy jeśli  o mnie chodzi.. ? wiecznie brakuje czasu moze dziś opisze wszystko po kolei.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cierlik91 napisał:

Witam. Posiadam a4 b6 1.8t bex 2003r z 6 biegowa skrzynia.
Chcialbym zalozyc Quattro i mam 2 mozliwosci albo zestaw od bexa 6 biegowy albo 3.0 asn 5 biegow.
Od asn mam niedaleko siebie wiec zastanawiam sie nad nim.
Czy wszystko z asn bedzie bez problemow pasowalo p&p do mojego samochodu?
Z tego co sie dowiedzialem w Asn i bex jest inna przednia czesc wydechu. Czy moge pozostawic przednia czesc wydechu od siebie z oski a dalsza czesc zalozyc od asn Q?
Czy jeszcze cos mogloby nie pasowac badz musial bym na cos konkretnego zwrocic uwage?
Ktora skrzynia waszym zdaniem bedzie lepsza?
Pozdrawiam

Ja do bfb założyłem z bex na

1biegu 2500 obrotów = 20

2biegu 2500 obrotów = 35

3biegu 2500 obrotów =55

4biegu 2500 obrotów =65

5biegu 2500 obrotów =80

6 biegu 2500 obrotów= 100km/h dramat na trasy jeśli  o mnie chodzi.. ? wiecznie brakuje czasu moze dziś opisze wszystko po kolei.. ? gdzie w multitroniku na 6biegu mialem 140km/h przy 2500obrotów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, cierlik91 napisał:

Witam. Posiadam a4 b6 1.8t bex 2003r z 6 biegowa skrzynia.
Chcialbym zalozyc Quattro i mam 2 mozliwosci albo zestaw od bexa 6 biegowy albo 3.0 asn 5 biegow.
Od asn mam niedaleko siebie wiec zastanawiam sie nad nim.
Czy wszystko z asn bedzie bez problemow pasowalo p&p do mojego samochodu?
Z tego co sie dowiedzialem w Asn i bex jest inna przednia czesc wydechu. Czy moge pozostawic przednia czesc wydechu od siebie z oski a dalsza czesc zalozyc od asn Q?
Czy jeszcze cos mogloby nie pasowac badz musial bym na cos konkretnego zwrocic uwage?
Ktora skrzynia waszym zdaniem bedzie lepsza?
Pozdrawiam

Jeżeli masz już skrzynię 6 to ja bym nie kombinował i zakładał 6 quattro z bexa. Mniej roboty. Między asn a bex tak na szybko to różnica w wydechu w przedniej części(w asn masz dwie rury z przodu), inne wężyki wychodzące od baku do filtra paliwa, musiałbyś dokupywać. Poza tym tylne zawieszenie to jest to samo. Musiałbyś popytać jak w asn jest jeszcze ze sprzęgłem czy jest to samo wymiarowo co u ciebie w bex? Wydech ośka -quattro jest całkiem inaczej poprowadzony.

Edytowane przez rs dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...