Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Mojego sprzęgło 228mm z DKZ nie mam zamiaru zmieniać bo jest nowe :decayed: a chłopaki na forum zapewniają że zestaw od AVF podejdzie pod to sprzęgło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czy na przekładkę do audi a4 b6 1.8T BFB 5b potrzebuję skrzynię jaka była w BFB quattro 5b czyli o oznaczeniu GDU czy podchodzi każda skrzenia quattro 5b jaka występowała w 1.8T AVJ lub AMB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://workshop-manuals.com/audi/a4_cabriolet_mk2/power_transmission/5-speed_manual_gearbox_01a_four-wheel_drive/technical_data/gearbox_identification/code_letters_allocation_transmission_ratios_capacities/ zajrzyj sobie tam możesz przebierać w skrzynkach. Zerknij po lewo na skrzynie 02X oraz 01E tam sa 6tki do 1.8 T. Twoja jest 01A.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest jakaś różnica pomiędzy przekładką od avanta do sedana w B6, czy wszystko jest to samo ( zbiornik paliwa, zawieszenie, wał, wydech)?

Orientuje się ktoś jak z tym jest? Przekładka różni się czymś czy nie?

Panowie kolejne pytanie.Czy wał napędowy z A4 b6 manaula skrzynia 6 będzie się różnił długością od wału napędowego z manuala z skrzyni 5?

Nie ma różnicy czy sedan czy avant. Wał będzie się różnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się co do tego czy na przekładkę do audi a4 b6 1.8T BFB 5b potrzebuję skrzynię jaka była w BFB quattro 5b czyli o oznaczeniu GDU czy podchodzi każda skrzynia quattro 5b jaka występowała w 1.8T AVJ lub AMB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jest jakaś różnica pomiędzy przekładką od avanta do sedana w B6, czy wszystko jest to samo ( zbiornik paliwa, zawieszenie, wał, wydech)?

Orientuje się ktoś jak z tym jest? Przekładka różni się czymś czy nie?

Panowie kolejne pytanie.Czy wał napędowy z A4 b6 manaula skrzynia 6 będzie się różnił długością od wału napędowego z manuala z skrzyni 5?

Nie ma różnicy czy sedan czy avant. Wał będzie się różnił.

Pewny jesteś z tym wałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przynajmniej z długościami pokazuje etka. Co do pierwszego pytania z skrzynią koś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie po przekładce mam luźny ręczny juz ponad miesiąc tak jak by te linki od quattro były za długie spotkał sie ktoś z takim objawem ? nie wymieniłem tej podstawki co wchodzą w nią linki cz mogą się różnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to linki od FWD sa dłuższe od wersji z quattro ale można je zostawić przy przekładce bo podobno to nie przeszkadza w używaniu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może udzielić mi informacji czy skrzynia HUN i most GMV podejdą na swap quattro do a4 b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy ktoś wyjaśni jak zmienić kodowanie zbiornika na quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie ponieważ zależy mi na czasie. Mam możliwość kupna kompletnego swapu z 2.0TFSI gdzie skrzynia ma oznaczenie HUN a most GMV. Pytanie czy da radę zamontować do do a4 b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy brak osłon termicznych wydechu po dołożeniu quattro w 1.9 TDI będzie bardzo wpływać na grzanie się podlogi i zbiornika? Warto je zamontować jeśli się ich nie ma lub są poprzepalane otwory montażowe ? Czy ktoś wie jak rozwiązać problem z urwanymi bolcami w zbiorniku paliwa również do tych oslon?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pourywane śruby. Wycinałem te stare i wklejałem nowe


Miałem pourywane śruby. Wycinałem te stare i wklejałem nowe

A i jak poprzepalane to podkładki zrób. Z oski osłone weź i ją potnij na podkładki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pourywane śruby. Wycinałem te stare i wklejałem nowe

Te urwane kołki udało mi się "wydłubać" z tych plastików więc jest nadzieja na wklejenie wkrętów w to miejsce.

Miałem pourywane śruby. Wycinałem te stare i wklejałem nowe

A i jak poprzepalane to podkładki zrób. Z oski osłone weź i ją potnij na podkładki:)

A nie będą te blachy brzęczeć od wibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce przezucic FWD na quattro 1.8t bfb 2004r a4 b6 zna kotos kogoś z warszawy lub okolic kto to dobrze zrobi?

Z gory dzieki z odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin w Raszynie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy pojechałem trochę poświrować i jest po prostu kox :decayed:

Jeździłem już sporo autami z 4wd między innymi S6 dobrego znajomego i nowym EVO10 ale jednak posiadanie czegoś takiego w swoim samochodzie to inna bajka. Teraz walczę z pozbyciem się przyzwyczajeń i stylu jazdy z samochodu z napędem na przód. Na koniec dwie rzeczy które podobają mi się najbardziej:

1. po wyłączeniu kontroli trakcji to co ten samochód robi na śniegu, sposób w jaki można przejechać zakręt to po prostu bajka, banan nie schodził mi z gęby przez cały czas :evil:

2. kontrola trakcji na śniegu moim zdaniem działa dużo sprawniej niż w FWD, zmuszenie samochodu do większego poślizgu nawet na lodzie z włączonym ESP jest w zasadzie niemożliwe

Witam, masz moze liste czesci potrzebnych do kompletnej przekladki??

Domin w Raszynie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

A coś dokładniej:)

Domin w Raszynie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

a cos dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...