Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo Mi o szczegoly, np czy takie podzespoly i jako calosc wytrzymuja wieksze moce typu 300 KM :evil:

a w czym problem z takimi mocami ? bez problemu napędy wytrzymują

a czy elementy napędu quattro montowanych w różnych modelach audi różnią się pomiędzy sobą wytrzymałością, czy we wszystkich modelach ta wytrzymałość jest podobna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy elementy napędu quattro montowanych w różnych modelach audi różnią się pomiędzy sobą wytrzymałością, czy we wszystkich modelach ta wytrzymałość jest podobna??

Prawdopodobnie różnią się wytrzymałością, inne są przełożenia tylnych mostów pomiędzy różnymi modelami, wytrzymałość też pewnie inna, bo ogromne różnice w mocach pomiędzy autami podstawowymi i sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro Janusz znalazł człowieka, któremu się po prostu chce zebrać wszystkie potrzebne graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro Janusz znalazł człowieka, któremu się po prostu chce zebrać wszystkie potrzebne graty.

Jakiś nick? On tylko zbiera graty czy też przekłada i stroi?

Nick: mesio1

Przekładkę robią koledzy z TTC Kraków

Dzięki :hi: Mesia już namierzyłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że mesio1 będzie miał sporo zapytań i zamówień w nowym roku :decayed:

Ale nie odpowiada na maile :confused4: Jak ja to k*#%a lubię :thumbdown:

Konkretny klient dzwoni i się dogaduje jak facet...

A piz*eusze piszą maile i myślą, że ktoś im po całym dniu pracy odpisze... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lamerskie pytanie :gwizdanie: ale czy graty z diesla ( 1.9 czy 2.0 ) podejdą do 1.8T czy trzeba szukać stricte od 1.8T? Może chociaż część da radę zaadoptować?

Zanim zadzwonię do mesia chciałbym wiedzieć...

PS Gamling z niecierpliwością czekamy na fotostory :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lamerskie pytanie :gwizdanie: ale czy graty z diesla ( 1.9 czy 2.0 ) podejdą do 1.8T czy trzeba szukać stricte od 1.8T? Może chociaż część da radę zaadoptować?

Moim zdaniem nie podejdą, inne obroty max silnika, inne przełożenia w skrzyniach i w moście pewnie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie podejdą. Musisz szukać gratów z 1.8, być może będą też pasować z 2.0t ale trzeba by sprawdzić.

A w temacie dokładnej relacji, to muszę jeszcze ściągnąć zdjęcia od mechanika bo są u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą, w przyszłym tygodniu postaram się dodać.

Minął miesiąc...

więc dalej to tylko teoria :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą, w przyszłym tygodniu postaram się dodać.

Minął miesiąc...

więc dalej to tylko teoria :tongue4:

kolega ma tez inne zajęcia :wink4: cierpliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi fakt ABSu

jak zrobiliście bo w quattro jest inny sterownik i nieda się go żadnym innym zastąpić zresztą inaczej nawet działa w przypadku napędów

u mnie jest on zepsuty ten sterownik i niedało rady zastąpić żadnym innym , wychodzą bzdury ,inne rozmieszczenie pinów

niedało się w żaden sposób zakodować sterownika z ośki na quattro, i muszę kupić identyczny co mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie któryś z modów może zamknąć, przenieść lub skasować temat. Jeśli dla Was informacja o tym, że taka zamiana jest możliwa, opis potrzebnych części itp to nic konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gamling nie denerwuj się. Temat, którego jesteś autorem, jest jednym z ciekawszych na forum i dlatego budzi emocje. Jako, że jesteś pionierem i zdecydowałeś się przetrzeć szlaki, należy Ci się szacunek. Ale proszę uchyl rąbka tajemnicy i opisz dokładnie jak tego dokonałeś. Rzuć jakiś orientacyjny kosztorys całej operacji, dokładny wykaz części i opinie po zmianie, największe problemy jakie wyszły w "praniu" itd.

Może niejeden z nas pokusi się o taki mod w przyszłości. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...