Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem pełną listę potrzebnych części które kupiłem już w pierwszym poście. Info o kosztach jest na drugiej stronie. Dalej jest też namiar do człowieka, który jest w stanie zebrać cały komplet potrzebnych gratów. Cały czas mam w pamięci dodanie zdjęć ale jak pisałem wcześniej nie robiłem tego sam i muszę je ściągnąć od mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a mnie ciekawi fakt ABSu

jak zrobiliście bo w quattro jest inny sterownik i nieda się go żadnym innym zastąpić zresztą inaczej nawet działa w przypadku napędów

u mnie jest on zepsuty ten sterownik i niedało rady zastąpić żadnym innym , wychodzą bzdury ,inne rozmieszczenie pinów

niedało się w żaden sposób zakodować sterownika z ośki na quattro, i muszę kupić identyczny co mój

ABS nie jest jeszcze do końca dopracowany, pompa i elektronika z ośki może sterować ABS i TCS ale ABS jest zbyt czuły i czasem na lodzie przy małych prędkościach wiesza elektronikę. Pomaga na to operacja ON/OFF silnik :)

Piny prawdopodobnie są te same, inna jest pompa z sterownikiem (ostatnia literka kodu Vag w Quattro "M" nowsze Q lub"A" starsze Q)

Dam znać jak uda mi się pompę kupić i przełożyć.[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 21:27_________________________________________________[br]Dopisany: 22 Marzec 2010, 22:16_________________________________________________Gratulacje dla kolejnego jeżdżącego A4 Quattro, które wg VIN jest ośką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z userów nie ma czasem zdjęcia podłogi z Q w B5? Bo albo u mnie był kiedyś Q i ktoś sobie zamienił albo źle patrzyłem u siebie na tą podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z userów nie ma czasem zdjęcia podłogi z Q w B5? Bo albo u mnie był kiedyś Q i ktoś sobie zamienił albo źle patrzyłem u siebie na tą podłogę.

W B5 była inna podłoga w Q i bez Q, jak masz belkę to na 99,9% nigdy nie było tam quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla kolegów którzy się zdecydowali :notworthy: .

Pozostali nie wiedzą co tracą jeżdżąc ośką, chyba że mieli przyjemność pojeździć Q, zwłaszcz zimą :kox:

Sorry za OT :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh a zdjęć nie ma do dzisiaj, że już nie wspomnę o jakimś dokładnym opisie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawują auta po roku użytkowania? Bez problemów? Ile orientacyjnie można odzyskać ze sprzedaży starych części z fwd? Da się to w ogóle sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko sprawuje się super, zrobiło koło 60 tys km i bez żadnych problemów. :>

Znajdą sie kiedys jakies foty z modów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Wam zdjecia skoro to jest operacja praktycznie P&P ?

Wcześniej uzytkownicy rowniez pisali na temat zdjec...

Chetnie bym zobaczyl jak to wyglada powiedzmy : krok po kroku...

Jak ma sie sprawa ESP i ABSu po przekladce ? Byly z tym na poczatku jakies problemy ... jak to ma sie teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przyzwyczaić czyli co dokładnie? Wiem, że pisałeś już ale jak to się sprawuje w codziennej jeździe? Co jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS jest bardziej czuły , jakby się trochę za wcześnie włączał, ale jak się dociśnie mocniej hamulce to zatrzymuje się normalnie, jest to problem tylko zimy i bardzo śliskiej nawierzchni. W lecie jest to nieodczuwalne[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 07:20_________________________________________________Koledzy szukam kogoś kto wyciągnie pomocną dłoń i wrzuci na jakiś serwer zdjęcia z moda i filmik jak zbiera się i hamuje Q na śniegu

Proszę o mail na jaki to wysłać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł priv[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 21:35_________________________________________________OKej więc fotki:

1000048g.jpg

1000049d.jpg

1000050hj.jpg

1000047f.jpg

1000047w.jpg

i filmik:

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 13:37_________________________________________________Moim zdaniem z filmiku widać, że za***ista trakcja na śniegu ale z hamowaniem gorzej haha no ale to normalka, ogólnie to respect za swap :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 13:37_________________________________________________Moim zdaniem z filmiku widać, że za***ista trakcja na śniegu ale z hamowaniem gorzej haha no ale to normalka, ogólnie to respect za swap :hi:

Panowie było tak ślisko, że Sprinter na zimówkach nie mógł ruszyć po płaskiej drodze.

Początek filmiku start z TCS, w drugiej części bez TCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...