Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

ja dziś zaczynam montaż Q - cała buda wyczyszczona i zakonserwowana - dziś się rozpoczyna montaż - jak będę miał jakieś problemy pytania to będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, PASSATB5 napisał:

Zbiornik jest inny(idzie upchnac) ale pompa paliwa i plywak sa inne. I nie idzie wepchnac starszej wersji

Czyli jezeli bede mial od 2.0tfsi zbiornik razem z pompa i plywakiem to rozumiem ze i tak nie bedzie dzialac? Dobrze wnioskuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, PASSATB5 napisał:

Owszem. 

Ok. I wszystko jasne. Wielkie dzieki.

W takim razie gdyby ktos mial na sprzedaz przekladke od bexa to jestem chetny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem przekładkę , wszystko działa elegancko :D

została pompa abs ale to już kiedy indziej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przekładka zakończona - fajnie się jeździ - lecz na razie delikatnie ponieważ mam wszystkie tuleje w tylnym zawieszeniu nowe i nie są skręcone na max-a - muszę wymienić jeszcze całe przednie zawieszenie i dopiero pojadę na zbieżność - jutro będę prowadził kable do zbiornika paliwa - i wkładał cały środek z nowymi wiązkami i gratami :) dziś po jeździe testowej zmieniłem pompę ABS i jak na razie mam same błędy - na szczęście hamulce działają ( wiecie w jaki sposób ją zaadoptować, przypisać - żeby tych błędów nie było - wyczytałem na forum że trzeba zamienić jakieś piny? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 22:34, Pawci_o napisał:

Dziś przekładka zakończona - fajnie się jeździ - lecz na razie delikatnie ponieważ mam wszystkie tuleje w tylnym zawieszeniu nowe i nie są skręcone na max-a - muszę wymienić jeszcze całe przednie zawieszenie i dopiero pojadę na zbieżność - jutro będę prowadził kable do zbiornika paliwa - i wkładał cały środek z nowymi wiązkami i gratami :) dziś po jeździe testowej zmieniłem pompę ABS i jak na razie mam same błędy - na szczęście hamulce działają ( wiecie w jaki sposób ją zaadoptować, przypisać - żeby tych błędów nie było - wyczytałem na forum że trzeba zamienić jakieś piny? )

tak trzeba zmieniać piny :D

melon-83:

Parę odpowiedzi temu podałem link do schematu elektrycznego

Podaje jeszcze raz :

ABSEDS.jpg

chodzi o czujik G47 na schemacie :)

Wypinacie pin 28 (zielony) i wipnacie w 12 który jest pusty

nastepnie wypinacie 13 (czarny) i wpiacie w 28

Edytowane przez STANIV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 08:05, STANIV napisał:

A następnie zakodować wszystko zgodnie jak podaje wiki to co sam rozgryzłem jako kod roboczy trzeba wpisać numer który jest na pompie 4 lub 5 ostatnich cyfr zależności od modelu:) inaczej ciągle widzisz zera które śnią Ci się po nocach...:(

w moim przypadku coding 04475 WSC 0466 ale cyfr musi być 5 więc WSC 00466 każda pompa ma inny

 

tak trzeba zmieniać piny :D

melon-83:

Parę odpowiedzi temu podałem link do schematu elektrycznego

Podaje jeszcze raz :

ABSEDS.jpg

chodzi o czujik G47 na schemacie :)

Wypinacie pin 28 (zielony) i wipnacie w 12 który jest pusty

nastepnie wypinacie 13 (czarny) i wpiacie w 28 

 

Edytowane przez doktorek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 07:52, PASSATB5 napisał:

Zbiornik jest inny(idzie upchnac) ale pompa paliwa i plywak sa inne. I nie idzie wepchnac starszej wersji

Zbiornik 2.0 TFSI nie będzie też pasował do B7 1.8T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje wału 8E0521101R / AD 

dorzucę na flachę.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiem ja próbowałem upchnąc do b6  1.8t zbiornik z b7 2.0t no i jest hujnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszperałem w necie i jużz wiem dlaczego, bo 2.0T ma większy zbiornik 70L a nie 66L

Info wziąłem z tej strony http://www.audiklub.org/dane/a4/b7.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MemberA4 napisał:

Ja poszperałem w necie i jużz wiem dlaczego, bo 2.0T ma większy zbiornik 70L a nie 66L

Dotyczy to również wersji B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug stronki B7 1.8T ma zbiornik 66L pojemności wiec to samo co w B6 a w B6 zadne quattro nie ms większego zbiornika niz 66L

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał kompletną przekładkę quattro z wersji DTM, może tu zbiornik będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka podaje ze wersjaDTM ma jeszcze mniej czyli 63L

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze z B7 lubili juz kombinowac [emoji6]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MemberA4 napisał:

Widac ze z B7 lubili juz kombinowac emoji6.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Strasznie kombinowali, ale dam znać czy uda się włożyć ten zbiornik z DTM, czy będą jakieś cyrki ;) mam nadzieję, że reszta będzie p&p bez żadnych udziwnień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po przekładce - wszystko pięknie pasowało tylko mam jeden problem w FWD miałem na podwoziu w tunelu środkowym dwie poprzeczki - jedna krótsza z przy końcu tunelu a druga długa mniej więcej w połowie auta- teraz po zamontowaniu Q tej tylnej nie zamontuję bo przeszkadza Q - wydech i w przedniej podobnie - pytanie czy tam mają być poprzeczki jeśli tak to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do przekładki za 2 miesiące i mam kilka pytań do was:
1. gdzie najlepiej szukać części ? Sprawdzam Allegro i najwiecej ofert jest od użytkownika Małysz, osoba która będzie robiła przekładkę odradzała branie części od niego, bo nie pochodzą z jednego auta tylko jest to składak z kilku samochodów. Na forum mało osób oferuje się z takim zestawem.
2. Postanowiłem włożyć wydajniejsza pompę paliwa dw65v - jakie przewody paliwowe wtedy dać ?
3. Pójdą sprężyny -30mm jakie wtedy amortyzatory na tył dajemy ? Co zazwyczaj dostajecie w pakietach zakupionych do przekładki ? Przód zostaje taki sam ?
3. Jaka skrzynie biegów polecicie , zostać przy 5b czy 6b dodam ze ciężko coś znaleźć z 6b


Może macie jakiegoś sprzedawcę godnego polecenia ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...