Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.09.2017 o 18:17, Makale napisał:

Panowie jaki jest problem z bakiem z 2.0 TFSI do B6 ? W czym jest problem jeśli będę miał cały bak z pompą i pływakiem ? I też co z pompą ABS'u ? Mam 2001 rok a będę miał pompę z 2007. Pompa p&p czy ostra rzeźba jakaś ? 

bak i pompa paliwa p&p z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu Thursday, August 31, 2017 o 20:58, Kubal2216 napisał:

Panowie jestem świeżo po montażu quattro z 2.0TFSI DTM do B7 1.8T i pasuje plug & play.

Nie było problemu z bakiem, o czym wcześniej było wspominane w przypadku wersji B6.

skrzynia, sprzeglo i wydech podchodzi z 2.0tfsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PASSATB5 napisał:

Bak nie pasuje, pompa jest inna pływak też! 100% bo sam sie wrocbiłem ... z  3.0 asn pasuje .

W B7 nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób przelewa się paliwo z  jednego zbiornika do drugiego.Mam taki problem że w lewym zbiorniku nie mam paliwa a tam gdzie jest pompa jest pełno .Chyba że tak ma być ale nie wydaje mi sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojazdach z napędem na cztery koła zbiornik paliwa jest podzielony na lewą i prawą komorę. 

Tak zwana pompa ssąca -2- służy do dostarczania paliwa z komory zbiornika paliwa po lewej stronie do obudowy przegrody jednostki dostarczającej paliwo -9- z prawej strony. 

Druga pompa ssąca -8- znajduje się w odpowiedniej komorze zbiornika paliwa i służy poprawie dopływu paliwa do właściwej komory zbiornika paliwa do obudowy przegrody jednostki dostarczającej paliwo.

Pompy ssące działają zgodnie z zasadą przepływu płynu: strumień paliwa z rury -6- rozgałęzienie z przewodu dostarczającego paliwo -5- jest dostarczany do pomp ssących -2- i -8- poprzez element łączący -7-. Tam paliwo przechodzi przez dyszę i jest w ten sposób przyspieszane. Przyspieszony strumień paliwa pobiera otaczające paliwo i dostarcza go do obudowy przegrody jednostki dostarczającej paliwo. Odpowiednia pompa ssąca -8- dostarcza paliwo bezpośrednio do obudowy przegrody, lewa pompa ssąca -2- dostarcza paliwo przez oddzielną rurę -4-. 

Paliwo wracające z silnika jest dostarczane bezpośrednio do obudowy przegrody za pośrednictwem rury powrotnej -3.

A8HHTylLPik8AAAAAElFTkSuQmCCAA==

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie czy sprzęgło od bexa 6 biegów podejdzie mi do avj 5 biegów quattro.  kupiłem już graty z avj tylko nie popatrzyłem na sprzęgło czy podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ziomek435 napisał:

podpowiedzcie czy sprzęgło od bexa 6 biegów podejdzie mi do avj 5 biegów quattro.  kupiłem już graty z avj tylko nie popatrzyłem na sprzęgło czy podejdzie ?

Podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo założone Quattro kilka tyś km i praca poszła  na marne.... 
20171021_173453-3120x1752.thumb.jpg.77efed5cd7d5219b5d502f0193ff9cd7.jpg
20171021_173507-1168x2080.thumb.jpg.3fa9007e247c4753940a5dc3d0e5d79c.jpg
20171021_151705-1752x3120.thumb.jpg.74bb068c2e31fddf6c53bfbe9cff3330.jpg
20171021_173517-1752x3120.thumb.jpg.cf2e9bdc4b8bdc875e605ae745fdd72b.jpg
20171021_172339-1752x3120.thumb.jpg.977139ae143fe48f30d95f67f734b497.jpg
Niestety niektórych rzeczy nie przewidzisz.
Prawdopodobnie nie ma co naprawiać?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się też wydaję zobaczymy ... sprawiedliwości tak nie ma na ograniczeniu do 30km/h małlekko 100-130km samych śladów hamowania  było ze 30m włączałem się do ruchu na wstecznym nie miałem szans reakcji gadał przez tel jestem pewien reakcja hamowania była strasznie opóźniona a policja znajomki nie widzieli żadnej winy u niego abs nie działał 2 równe ślady. poprostu brak słów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się też wydaję zobaczymy ... sprawiedliwości tak nie ma na ograniczeniu do 30km/h małlekko 100-130km samych śladów hamowania  było ze 30m włączałem się do ruchu na wstecznym nie miałem szans reakcji gadał przez tel jestem pewien reakcja hamowania była strasznie opóźniona a policja znajomki nie widzieli żadnej winy u niego abs nie działał 2 równe ślady. poprostu brak słów....
No niestety takie przepisy. Możesz włączać się do ruchu, gość będzie jechał i 200km/h ale i tak twoja wina bo ty się włączyłeś do ruchu. Smutne to ale w 99% sytuacji tak właśnie jest.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2017 o 15:20, PASSATB5 napisał:

Pewnie AC nie miałeś? Ogólnie auto to szkoda całkowita ale są magicy co za 3 koła to jako tako ogarną ( + części)

Miałem AC i ochrone zniżek więc spoko będzie  na części opcja pierwsza podejrzewam... Ktoś szuka swapa skrzynia 6ka quattro z wałem mostem wszystkie zimery wymienione nowe sprzęgło valeo (sztywne koło zamachowe tarcza docisk) odrestaurowany zawias tył wszystkie wachacze i gumu nowe odmalowane sanki i wszystko co potrzeba do przekładki  nowa pompa paliwa z automata została kiera z s4 z łopatkami opcja druga kupie angola a4b7 w sline z uszkodzonym silnikiem ktoś orientuje się co trzeba zrobić po przekładce jaka procedura? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w którym miejscu na moście są oznaczenia ?

wyje mi bestia ale jeszcze siedzi w aucie... czas wymienić.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...