Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] problemy z Immo i centralką


Gość MorgothDBMA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

Mam pewne drobne problemy z immobiliserem w moim A4

Jak może niektórzy wiedzą niedawno wymieniłem kompa który się kulturalnie wysrał i teraz mam pewne problemy

1) Czasami "nie załapuje" immo (tj. miga kontrolka jak wkładam kluczyk)

Problem zdażał się juz na poprzednim kompie, ale rzadko. jeździłem dio różnych fachowców wtedy i podawali mi ceny

-ponad 1000 zł w ASO w Lublinie

-350 zł w Lubartowie (ale nie gwarantował)

-proponowali też wyłączyć immo (jakiś tam emulator sygnału z immo zapodać)

Po wymianie uszkodzonego kompa (myślałem że to jego wina - ale wymiana była z innego powodu) był na 6 dni spokój

Potem sporadycznie problem pojawiał się znowu, błąd na VAG-u: za słaby sygnał z kluczyka

-dorobiłem scyzoryk o 2x mocniejszym sygnale (na podstawie ori kluczyka) za 150 i to bardzo pomogło ale nie na 100%

-gość który dorobił kluczyk testował go z 50 razy i 2 razy kluczyk nie załapał i ten sam błąd VAG wypluł

Więc co jeszcze może go boleć?

-komp na 100% jest OK, to jakiś od AFN-a nowszy typ 16bit

-kluczyk ma "mocny" sygnał

Została stacyjka? jakaś cewka immo? coś jeszcze? ktoś przerabiał takie cyrki?

2) Centralka czasami nie łapie, to pojawiło się całkiem niedawno (ale chyba też przed wymianą kompa)

-czasami załapuje i zamyka wszystkie drzwi

-czasami nie zamyka nic i muszę ręcznie kluczykiem przekręcić.... i wtedy:

-czasami załapuje i zamyka wszystkie drzwi

-czasami zamyka tylko te drzwi w których przekręcam.... wqu..ia mnie to.

Jakieś pomysły co może go boleć?

I wogóle znacie kogoś kto takie rzeczy robi kompleksowo immo/centralne zamki/alarmy i potrafi w końcu w chole.ę to ponaprawiać?

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę (i dośc juz mam garażowych elektryków z Pana Kleksa którzy to "zrobią" na jutro "bez problemu")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij kierownicę, później dolną osłonę kolumny, przy cewce od immo masz wtyczkę, wypnij ją i rozbierz. Przylutuj przewody do pinów tylko ostrożnie żeby ni zalać cyną całych pinów i dognij styki w tych pinach. Dodatkowo wymien jeszcze elektrolity (kondensatory elektrolityczne w puszcze immo) i na 99,9% będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

No wiem że jeszcze to pozostało mi do zrobienia, ale czy to już ostatnia opcja? Czy jeszcze gdzieś coś jest do zrobienia?

No i jeszcze ta centralka, to chyba zupełnie oddzielna sprawa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej i paru innych tak zrobiłem i od tamtego czasu żadnych problemów. Przylutuj przewody do pinów możesz to samo zrobić przy centralce immo, one są zagniatane na przewód ( coś w rodzaju szybkozłączki i dlatego te problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Dzięki coś będę kombinował, tylko z czasem kiepsko, ewentualnie poszukam jakiegoś gościa który by sie tym zajął..... chyba że w sobotę będe miał luz to wtedy sam podłubię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie. Ja tez najchetniej bym zlecił komus naprawe tego immo. Kto się podejmie..? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sie zerknąc tylko mapa nie znajduje takiej miejscowosci... :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź miasteczko Mszana Dolna, górę Luboń Wielki, to zobaczysz gdzie kobra7 mieszka (w sumie ja też niedaleko mieszkam od kolegi - parę km :smiley:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...