Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie końcówki lema trw chodzą okrutnie ciężko :) więc chyba jednak lepiej by było ciasno :)


mam właśnie na sklepie klienta po zawieszenie, 2 lata temu założył MSa, teraz bierze RTS, nie przejechał 30 tyś km, A6 C5

zapytany o to od kiedy zaczął słyszeć wahacze?

od samego początku,

czy reklamował,

nic nie reklamował.

Mam dla potomnych przeprowadzić z nim wywiad i okrasić fotkami?:)

Wasza decyzja Panowie i Wasze pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jaka firma końcówek drążków ? Dobrze aby były jak najlepsze i jak NAJTAŃSZE bo już dosyć mam pakowania kasy w ten stary złom :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest że zazwyczaj padają tylko górne wahacze?

Czy po wymianie wahaczy trzeba ustawiać zbieżność?

U mnie po roku i parunastu k km, górne i dolne banany wyglądają jak z paczki, za to dolne przednie nadają się do śmieci :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a gdzie czy mozecie polecic zaufanego sprzedawce.

Zastanawiam sie nad zakupem zestawu wachaczy Lemfordera do mojej Audi A4 B7 tylko nie wiem czy zmieszcze sie w budzecie. Z tego postu mozna wyczytac ze Lemfordery mozna kupic do 1500zl ja natomiast nigdzie takiego zestawu nie znalazlem. Chociarz biorac pod uwage duza ilosc pozytywnych opinii o MS moze na nie wlasnie sie skusze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do wymiany dolnego tylnego wahacza *banana* w a4 >B6< ! trzeba opuszczać sankki ? czy śruba wychodzi bez problemu sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


koledzy, czy wachacz z tej aukcji jest oryginalny?: LEMFORDER WAHACZ PRAWY GĂRNY TYLNY AUDI VW SKODA (5051247627) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Wygląda na oryginał ale cena bez szaleństwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a gdzie czy mozecie polecic zaufanego sprzedawce.

Zastanawiam sie nad zakupem zestawu wachaczy Lemfordera do mojej Audi A4 B7 tylko nie wiem czy zmieszcze sie w budzecie. Z tego postu mozna wyczytac ze Lemfordery mozna kupic do 1500zl ja natomiast nigdzie takiego zestawu nie znalazlem. Chociarz biorac pod uwage duza ilosc pozytywnych opinii o MS moze na nie wlasnie sie skusze :)

Ale wiesz że te lemfordery to do b5? :decayed: ogólnie do b6 są też inne i do b7 też są inne. Ale te z b6 i b7 można montować zamiennie. B7 są sporo droższe gdyż np banan ma pełną tuleję nie olejową jak reszta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a gdzie czy mozecie polecic zaufanego sprzedawce.

Zastanawiam sie nad zakupem zestawu wachaczy Lemfordera do mojej Audi A4 B7 tylko nie wiem czy zmieszcze sie w budzecie. Z tego postu mozna wyczytac ze Lemfordery mozna kupic do 1500zl ja natomiast nigdzie takiego zestawu nie znalazlem. Chociarz biorac pod uwage duza ilosc pozytywnych opinii o MS moze na nie wlasnie sie skusze :)

Ale wiesz że te lemfordery to do b5? :decayed: ogólnie do b6 są też inne i do b7 też są inne. Ale te z b6 i b7 można montować zamiennie. B7 są sporo droższe gdyż np banan ma pełną tuleję nie olejową jak reszta :wink:
Wandeju miedzy b6 a b7\exeo jest różnica tylko przy jednym wahaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Artur :wink: Na pewno aftermarket rozgranicza je że każdy jest inny. Niektóre firmy dają dolny prosty taki sam natomiast banan z pełną tuleją. Górne mają trochę inny kształt. Nie wiem czym to jest spowodowane. Ale tak jak pisałem pasują do siebie zamiennie :wink: Ori być może wychodziły te same. BV wiadomo inna góra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Artur :wink: Na pewno aftermarket rozgranicza je że każdy jest inny. Niektóre firmy dają dolny prosty taki sam natomiast banan z pełną tuleją. Górne mają trochę inny kształt. Nie wiem czym to jest spowodowane. Ale tak jak pisałem pasują do siebie zamiennie :wink: Ori być może wychodziły te same. BV wiadomo inna góra

ETKA i katalog TecDoc Lemfroder pokazują , że jednak są identyczne poza jednym. Zaraz to rozpisze

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak z ciekawości zapytam...jakie ja mam dać wahacze jak powiedzmy kiedyś bd wymieniał. A4 B5 na zwrotnicach z B6 hamulce 320...narazie jak dla mnie różnica jest tylko w dolnym prostym (mniejszy sworzeń). I z tego co zauważyłem przód poszerzył mi się o około 15mm na stronę. Po ustawieniu zbieżności...mniejszy negatyw na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska wahaczy wg ETKI dla B6/B7, dla porownania wrzuciłem nr Lemfroder (niebieski) oraz Meyle HD (czerwony)
13676 02 LEWY DÓŁ TYLNY 8E0 407 693 Q zamienia się --> 8E0 407 693 AG (116 050 8299/HD 386MM) | B7 8E0 407 693 AL (116 050 0048/HD 383MM)
13677 02 PRAWY DÓŁ TYLNY 8E0 407 694 Q zamienia sie--> 8E0 407 694 AG (116 050 8300/HD 386MM) | B7 8E0 407 694 AL (116 050 0073/HD 383MM)
13719 02 LEWY GÓRA PRZÓD 8E0 407 505 A (116 050 8297/HD) = B7
13720 02 PRAWY GÓRA PRZÓD 8E0 407 506 A (116 050 8298/HD) = B7
21029 01 PRAWY GÓRA TYŁ 8E0 407 510 A (116 050 8293/HD) = B7
21030 01 LEWY GÓRA TYŁ 8E0 407 509 A (116 050 8292/HD) = B7
22815 01 WAHACZ NOŚNY LEWY PRAWY DÓŁ 8E0 407 151 M zamienia się --> 8E0 407 151 R (116 050 0000/HD) = B7

Jak widac miedzy wahaczami B6 a B7 roznica jest tylko w dolnych tylnich wahaczach, wszystkie pozostale sa identyczne. Roznica w tych dolnych wg tego co udalo mi sie wygrzebac tyczy sie dlugosci samego wahacza 386mm w b6 vs 383mm w B7

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę rano nr lema trochę inne niż te :P

Brane z katalogu TecDoc wg modelu a takze wg nr OEM i wszystko sie zgadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie wybrać MS czy dołożyć parę stówek i wziąć RTS z 3 lata gwarancji? Auto na gwincie jeżdżę niedużo max 20tys rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę rano nr lema trochę inne niż te :P

Brane z katalogu TecDoc wg modelu a takze wg nr OEM i wszystko sie zgadza ;)

w katalogach często są inne nr przy zawieszeniu w b7 czy chociażby w s6 c5 ale na szczęście wszystko pasuje wg tego co wrzuciłeś.

Są inne nr, są dużo droższe ale wsio to samo także można pakować te co wypisałeś Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja ciezko chodzic ze reka ma sie tego nie ruszyc. ms jedynie na gore .i wytrzymuja 3lata na dól jedynie trw febi itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić zestaw MSów kto na forum sprzedaje? Bo gdzieś wcześniej wyczytałem że mamy sprawdzonego użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...