Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

737 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Febi się wyrzygał po 2 latach i małych przebiegach. Około 20tys km.

37b2b1cd424938189e185c615448dca0.jpg

ce08fece30f7b23816204a19c4dd5a0b.jpg

16e29d47ee8add7af6c0392206498922.jpg

Objawy: szybkie pukanie podczas hamowania (nawet ledwo naciśnięty hamulec) na kamieniach/kocich łbach itp

Lewy górny przedni wahacz

Z tego co mi mówił zaufany sprzedawca, febi jest już pakowaczem. Robiony w kilku fabrykach, wahacze się od siebie różnią. Jedne mają laserowo grawerowany napis, inne wytłaczany itp. Powiedział, że już wolałby mi sprzedać krafta niż febi, bo chociaż wiadomo czego się spodziewać.

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Febi się wyrzygał po 2 latach i małych przebiegach. Około 20tys km.


37b2b1cd424938189e185c615448dca0.jpg


ce08fece30f7b23816204a19c4dd5a0b.jpg


16e29d47ee8add7af6c0392206498922.jpg


Objawy: szybkie pukanie podczas hamowania (nawet ledwo naciśnięty hamulec) na kamieniach/kocich łbach itp

Lewy górny przedni wahacz


Z tego co mi mówił zaufany sprzedawca, febi jest już pakowaczem. Robiony w kilku fabrykach, wahacze się od siebie różnią. Jedne mają laserowo grawerowany napis, inne wytłaczany itp. Powiedział, że już wolałby mi sprzedać krafta, bo chociaż wiadomo czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem terez wahacz i końcówki drążków RTS zobaczymy ile wytrzyma, cena rozsądna i podobno jakość także godna uwagi.
Nie wiem nawet za bardzo co tam siedzi teraz w zawieszeniu , auto kupione pol roku temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, sam kupuję MS, ale nie wierzę w to, że dobrze zamontowane niepodrobione Febi padło ci szybciej niż MS.

Jak kupiłem poprzednie auto to siedział tam już górny Febi ze 2 lata, jeździłem potem kolejne dwa lata i teraz robiłem przekładkę wahaczy do nowego auta i ten sam Febi cały czas jest w idealnym stanie...

O ile nie zgadzam się z Dzikiem, że MS to lipa, to całkowicie popieram jego słowa o poprawnym montażu. Jak ktoś zrypał montaż to każdy jeden padnie szybciej niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko montaż ma znaczenie, czasami mechanicy rozpinają zawieszenie do jakiejś naprawy np. wymiany osłony przegubu i używają ściągacza do wybicia sworznia w nieodpowiedni sposób czego efektem jest uszkodzona gumowa osłona sworznia. Dalej to już wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze febi stał się pakowaczem i można trafić raz dobrze a raz słabo.

Tylko lemforder :kox:

A co do montażu to wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką na pewno ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wandej, ja mam 1BE.

Na razie nie zdecydowałem się robić wielowahacza, spróbuje najpierw wymienić końcówki drążków kierowniczych i łącznik stabilizatora.

Zdecydowałem się na Lema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ja zalozylem miesiac temu wahacze RTS zoabcyzmy ile wytrzymaja :) bede dawal znac jak cos zacznie pukac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTS to gwarancja świętego spokoju. Śmiało montować. O lemforderze nawet się nie wypowiadam bo to w końcu to samo co w fabryce.


Tomek zapisuj przebieg przy montażu RTsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wynik bardzo zacny Dominik, szkoda że różnica między lemem a meyle hd jest generalnie żadna :(

Marcin to jeśli nie ma żadnej różnicy to po co przepłacać. Za nowy komplet meyle hd dałem tysiaka zobaczymy ile ten przejeździ Jak się wysypie to zawsze można próbować reklamować bo w meyle gwarancja producenta to 4 lata bez limitu km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wymienic gorne tylne wahacze wiec co wkoncu polecacie te msy nadadza sie ???

http://allegro.pl/wahacz-lewy-gorny-tylny-audi-a4-a6-vw-passat-super-i5675838444.html

takie cos ???

Edytowane przez JUZEK1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko montaż ma znaczenie, czasami mechanicy rozpinają zawieszenie do jakiejś naprawy np. wymiany osłony przegubu i używają ściągacza do wybicia sworznia w nieodpowiedni sposób czego efektem jest uszkodzona gumowa osłona sworznia. Dalej to już wiadomo.

Akurat w wahaczach w audi są pierścienie na sworzniu które mają temu zapobiedz :wink: Febi zawsze był pakowaczem tak ja ruville i to są jak dla mnie średnie tematy :wink:

Dobrze ale nie tanio: Meyle HD,Lemforder

W miarę dobrze i tanio: MS

Nie wiem jak z jakością RTS czy DYS bo nie miałem styczności z wielowahaczem od nich jedynie stalowe wahacze do fiatów i były ok :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEBI to dno totalne... pod koniec 2013 założyłem 4 wahacze + 2 kompletne drążki kierownicze do E39 i po jakiś 40k km połowa zawiasu z przodu miała luzy... myślałem, że felgi pokrzywiłem jak raz byłem w PL bo jak mogą się wahacze wysypać na takich drogach jakie są w NL... i się mocno zdziwiłem na podnośniku...

co do LMO to ja mam w swojej Audi od nowości i mają 290k km i w górnych wahaczach poddały się tuleje bo widać, że są naderwane i pukają więc 4 górne będę zmieniał i wezmę TRW bo kosztują w NL połowę co Meyle HD... Nawet LMO jest dużo tańszy niż Meyle HD... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech gdy w hurtowni mówi się o jakości to tylko Lemforder. W porządnych warsztatach nie istnieje żadne febi, żadne meyle. Wyłącznie grupa ZF czyli lemforder i sachs. My od 2008 roku sprzedajemy lemfordera i reklamacji na produkty tej firmy miałem może 3 na wiele tysięcy sprzedanych produktów.

Właściwy montaż i zawias fruwa aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przetestowałem wahacze firmy Kamoka,mam już ok 60tys właśnie dziś sprawdzałem i wszysto ok

Edytowane przez Leopold27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...