Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

737 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

kTo czyta  121  stron w sprawie  2 prętów  do koła? ...leniwy ?  (to ja  co ma prace  i rodzinę) 

czy  psychofanatyk    ?    (  ci co mają zbyt duzo czasu a co by nie kupili i tak będzie dobre chociaż  wadliwa sztuka może zdarzyć się w każdej marce..czasem wadliwa nawet partia)?

skv  ,rts.febi  bez różnicy  doszłem do wniosku i tyle  w temacie.Pozdrawiam

Edytowane przez Waldek100581
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@przem8 po co w Lema ? Jak jeździ po autostradach to niech skv wkłada bo drogi są dobrej jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2018 o 13:08, k232 napisał:

@przem8 po co w Lema ? Jak jeździ po autostradach to niech skv wkłada bo drogi są dobrej jakości ?

obecny zawias  przez dwa lata zrobil 60 tys km i po tym czasie tylko 2  wahacze /banany padły bo dostaja najbardziej.

 

Chcialbym jeszcze  z 40 50 tys km zrobic na calym zawieszeniu chociaz  nie sądzę by reszta zawiechy co ma juz 60 tys km nalatane zrobila jeszcze drugie 60 tys km lub wiecej.

 

Więc  chyba skv lub rts będzie ok  by zrobic te  z 50 tys km  po austradzie,bo takie mam przebiegi.

Edytowane przez Waldek100581
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Waldek100581 napisał:

skv lub rts

Nie ma co porównywać RTS a SKV :D

Jak jeździsz po autostradzie to wkładaj skv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na ten moment 345.8k nalatane, zawias SKV był zakładany przy przebiegu 311, więc te 35k prawie już w ciągu 2 lat wysłużył. Gumy są w dobrym stanie, nie sparciałe i żadna tuleja nie opuściła swojego pierwotnego miejsca. Wyczuwam już lekkie luzy na zawiasie w porównaniu z tym co było na początku (zaraz  po wymianie auto jechało jak przyklejone do drogi, a teraz mam wrażenie że zaczyna momentami pływać). W przyszłym tygodniu przegląd i tam mi dokładnie sprawdzą w jakim stanie jest zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, k232 napisał:

Nie ma co porównywać RTS a SKV :D

rts  posłuży dłużej?

 

..a ty jakie masz wahacze z przodu? ile zrobiłeś na nich?

 

 

 

4 godziny temu, Langista napisał:

zawias SKV był zakładany przy przebiegu 311, więc te 35k prawie już w ciągu 2 lat wysłużył. Gumy są w dobrym stanie, nie sparciałe i żadna tuleja nie opuściła swojego pierwotnego miejsca. Wyczuwam już lekkie luzy na zawiasie w porównaniu z tym co było na początku

te 35 tys km zrobiłeś w mieście?autostrada czy 50 na 50? Pytam bo to istotna sprawa.

 

..jak ci zaczyna po 35 tys km auto pływać to przegląd zawiechy i wymiana złych elementow  natychmiast

Edytowane przez Waldek100581
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldek100581 napisał:

rts  pouży dłużej?

 

 ..a ty jakie masz wahacze z przodu? ile zrobiłeś na nich?

 

Teraz to jest loteria. Jak Ty jzździsz tylko po autostradzie to załóż skv bo dużo nie zapłacisz a chwilę Ci na pewno posłużą. Ja bananów jeszcze u Siebie nie zmieniałem odkąd mam auto a to są jakieś najtańsze, zmieniałem dolne proste na SWAG a górne lewe i prawe po obu stronach wrzuciłem febi, zrobione jakieś 30k km i na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Waldek100581 napisał:

te 35 tys km zrobiłeś w mieście?autostrada czy 50 na 50? Pytam bo to istotna sprawa..jak ci zaczyna po 35 tys km auto pływać to przegląd zawiechy i wymiana złych elementow  natychmiast

To akurat wiem. 70% jest zrobione na typowych wsiowych drogach (czyt. wertepy). Czyli łatwo zawias nie miał. Zmieniłbym bez problemu, ale nie mam nawet jednego dnia dla siebie żeby się zająć samochodem, a właśnie tyle przynajmniej dla mnie potrzeba żeby komplet z przodu wymienić na podwórku, do tego dochodzi potem zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie wybrałeś półkę haha ?

Jak Cię stać na Lem i będziesz jeździł autem jeszcze z 10 lat to bierz Lem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cokolwiek weźmiesz będzie ok, o ile będzie to montowane przez warsztat i spokojnie będziesz mógł to zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze SKV przy 260tys km dzisiaj założone w warsztacie .Oby poslużyły bez reklamacji i ponownego zakładania bo montaż to koszt.

 

Edytowane przez Waldek100581
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja moge polecić wahacze firmy qap przejechałem na nich 80tys przez 4,5roku a4 na sportowym zawieszeniu i kola lato 215/40R18 i jeszcze na przegladzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię rocznie 5-10k km, głównie miasto 80% to dobre drogi Mam zawieszenie 1BV i 17"cal felgi. Mam do wymiany 6 wahaczy z przodu więc chcę cały przód zrobić. Czy taki komplet z allegro MS lub SKV pojeździ ze 2-3 lata? Jeśli tak to macie sprawdzonego sprzedawce, który wyśle mi części faktycznie "Made in Germany" a nie Chińskie Germany :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma made in germany produktu poniżej 800 zł za komplet, jest tylko z firmy pochodzącej z Niemiec. Może być składane w Niemczech ale produkowane w Holandii i Chinach. Zazwyczaj sam wahacz w Holandii (sam je odlewałem kiedyś w pracy) a guma z Chin, i w Niemczech w fabryce składane do kupy. 

Osobiście polecam SKV, sam jeżdżę na nim już ponad 2 lata i jak na razie bez większych znaków zużycia. Przez ten czas zrobiłem na nim ok 37k km, z czego 20k po drogach, które jakością są gorsze od leśnych dołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki, teraz poszukałem tych skv na allegro i na jednej auckji jest napisane: 

Cytat

A4 B6 produkcja: 11.2000 - 12.2004 (wszystkie modele z tego przedziału / bez zwieszenia sport)

A4 B6 Avant produkcja: 04.2001 - 12.2004 (wszystkie modele z tego przedziału / bez zwieszenia sport)

A z tego co wiem to 1bv to właśnie sport? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...