Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem SKV, jak zrobie na nim te 40 tys km (w moim przypadku bedzie to 3 lata jazdy) to bede zadowolony 

Edytowane przez maciej12312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już zrobione na skv jakieś 4000tyś km i nie mogę złego słowa powiedzieć, teraz wpadła większa felga na lato. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się odnośnie wahaczy SKV, przejechałem na nich jeszcze nie cały rok i ok. 22000km (jest jeszcze gwarancja). Niestety moja radość z jazdy skończyła się po ostatniej trasie, zaczęło mocno stukać z prawej strony ? 
Wstępnie bez podnośnika patrzyłem i wygląda na to, że tuleja przedniego górnego wahacza rozwalona. Dodam, że na innych tulejach też widać małe pęknięcia i myślę, że nie długo im zostało też. Specjalnie montowałem komplet na warsztacie jak tego wymaga gwarancja, natomiast nie oczekiwałem, że aż tak szybko padną. Jestem trochę zaskoczony gdyż tylko 22tyś. przejechałem a wyglądają tuleje na wahaczach już tak tragicznie. Zastanawiam się na razie czy będę to reklamować po gwarancji, czy jednak zmienić na inne z jakiejś wyższej półki bo wymontowanie/zamontowanie też trochę będzie kosztować. Na pewno będę wiedział co robić już jak sprawdzę to wszystko gdzieś na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz radę, zrób zdjęcie tulei, sprawdzimy czy warsztat zamontował i skręcił wszystko na podnośniku i tuleje sie obróciły. Nie chce mi się wierzyć żeby cały zestaw padł. Tylko prawy - ok, ale nie cały, przynajmniej nie tak szybko. Mnie 38k wytrzymał, z czego mechanik jak się przejechał, to stwierdził że tym wahaczom nic nie ma..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Langista napisał:

Mnie 38k wytrzymał

38k to średni wynik. U mnie 1.5 roku i musiał bym wymieniać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to zajęło 2.5 roku ale zaś jak pisałem, mechanik twierdzi, że nic nie stuka w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Panowie mam dylemat , chodzi o przednie górne wahacze jakiej firmy kupić ?

czytam różne opinie i wiadomo że LM najlepszy, ale myślę nad skv. febi, master sport albo delpfi?

co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Misieqq7 napisał:

czytam różne opinie i wiadomo że LM najlepszy, ale myślę nad skv. febi, master sport albo delpfi?

Na pewno nie delphi i febi. Skv i ms to raczej podobny poziom i cena śmieszna. Jest jeszcze rts ale ja zaliczyłem z nim wtopę i wolę dopłacić kilkanaście złotych do lema i mieć święty spokój na bardzo długi czas  :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Misieqq7 napisał:

Witam

 Panowie mam dylemat , chodzi o przednie górne wahacze jakiej firmy kupić ?

czytam różne opinie i wiadomo że LM najlepszy, ale myślę nad skv. febi, master sport albo delpfi?

co byście polecili?

Pisz do @dzik, @Wandej, @tomekhxc , Forumowi sprzedawcy i oni Ci polecą to co najlepiej założyć?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś komplet na przód od SKV - jutro powinien dojść i będzie montowany. Postaram się na bieżąco aktualizować co się z nimi będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, k232 napisał:

Pisz do @dzik, @Wandej, @tomekhxc , Forumowi sprzedawcy i oni Ci polecą to co najlepiej założyć?

@Wandej polecił mi rts i moog bo 3 lata gwarancji bez limitu km i chyba wezmę z mooga ale to zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.03.2019 o 15:04, Langista napisał:

Jak dasz radę, zrób zdjęcie tulei, sprawdzimy czy warsztat zamontował i skręcił wszystko na podnośniku i tuleje sie obróciły. Nie chce mi się wierzyć żeby cały zestaw padł. Tylko prawy - ok, ale nie cały, przynajmniej nie tak szybko. Mnie 38k wytrzymał, z czego mechanik jak się przejechał, to stwierdził że tym wahaczom nic nie ma..

Nie miałem na myśli, że cały zestaw padł, lecz obawiam się właśnie, że niedługo padnie bo widać na innych tulejach małe pęknięcia :) Dodam, że oprócz stukania dodało się dziś mocne skrzypienie na nierównościach.
Dołączam parę zdjęć uszkodzonej tulei, jednak dostęp do tulei tego uszkodzonego wahacza jest ciężki a zdejmować cały zestaw na razie nie mam jak bo samochód potrzebuję na co dzień.
Skontaktował się ze mną już @Dystrybutor SKV. Wysłałem do nich zdjęcia, więc zobaczymy co będzie.

strona pasazera uszkodzony1-2.jpg

strona pasazera uszkodzony1-3.jpg

strona pasazera uszkodzony1-4.jpg

strona pasazera uszkodzony1-5.jpg

strona pasazera uszkodzony1-6.jpg


A tu jest górny tylny z tej samej strony:

strona pasazera pekniecia2.jpg

Edytowane przez chykalodmitry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym, ale dla mnie te mocowania wyglądają jakby zaraz miały odpaść.. sprawdź czy czasem kolumna nie jest luźna, bo dla mnie tuleje wyglądają jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Trafiłem na bardzo przydatny temat a przynajmniej dla mnie w tej chwili, ponieważ planuję wymianę zawieszenia w mojej Audi A4 B7,

W weekend miałem trochę czasu i przyznam się że udało mi się przeczytać chyba wszystkie wasze wypowiedzi.

Zdania są podzielone ale wiadomo jak to jest jednemu pasuję drugiemu już nie.

Jednak zwróciłem uwagę na wahacze firmy SKV, jest o nich dużo wypowiedzi, widać udzielają się w postach a także pomagają w doborze.

Zdecydowałem się na dokonanie zamówienia, mam nadzieję że podjąłem dobra decyzję.
 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Teoleo napisał:

Zdecydowałem się na dokonanie zamówienia, mam nadzieję że podjąłem dobra decyzję.

I tylko po to zdecydowałeś się zarejestrować godzinę temu. Jaka firma, taki marketing :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przem8 napisał:

I tylko po to zdecydowałeś się zarejestrować godzinę temu. Jaka firma, taki marketing :grin:

Tuż  to przypadek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób miałem wysłać prywatna wiadomość do Dystrybutora SKV i dostać rabat bez rejestracji na forum ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przem8 napisał:

I tylko po to zdecydowałeś się zarejestrować godzinę temu. Jaka firma, taki marketing :grin:

Faktycznie strasznie dziwny przypadek,  przy potwierdzaniu zamówienia w 15 sekundzie było słychać strzały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...