Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowałem się na Regum.pl jeszcze niezałożone, ale tuleje niby Lemfordera choć nie widać tego na gumach w sensie nie ma oznaczeń więc pewności też nie ma. Wahacze z oznaczeniem audi choć końcówki drążków mają flexem zjechane nominały, więc kto wie czy to oryginał czy tandetny zamiennik. Nie mam pewności więc się nie wypowiem. Jeśli masz wahacze ori lub lemforder, trw to wyjdzie Ci podobna kwota a powinno być lepsze niż owy FAG. Mnóstwo czytałem o wahaczach. Jedyna firma o której nie słyszałem złej opinii to Lemforder. Reszta włącznie z Meyle HD ma mieszane opinie. Tyle mogę poradzić. Niech wypowiedzą się inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, Michalmichalo napisał:

Wiem ze jest to świeża propozycja od tej firmy i chciałem zapytac czy ktoś już to testuję.

Też byłbym zainteresowany efektem po montażu.

Widziałem jedynie w hurtowni ich ofertę pod koniec ubiegłego roku.

Wrażenia z oględzin wykonanych elementów zawieszenia bardzo pozytywne, mam zamiar kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam zamiar wymienić wahacze. Byłem nastawiony na SKV nie będę ukrywał że cena kusi i opinie które kiedyś czytałem były dosyć dobre. Jeżeli ta zawiecha wystrzymalaby tak że 2-3 lata byłoby ok. Rocznie robię ok 10-15 tyś km. Zawieszenie 1BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do wymiany zawieszenia i wraz z sprzedawcą ściągnęliśmy 2 rodzaje.

wahacze-zestaw-kompletny-meyle.jpg
WWW.IPARTS.PL

Wahacze - zestaw kompletny MEYLE 116 050 0029/HD (Oś przednia, z prawej) (Oś przednia, z lewej strony)
wahacze-zestaw-kompletny-meyle.jpg
WWW.IPARTS.PL

Wahacze - zestaw kompletny MEYLE 116 050 0083/HD (Oś przednia, z prawej) (Oś przednia, z lewej strony)

Pytanie czym one się różnią ? Bo na pierwszy rzut oka tylko mocowaniem do czujnika pozycjonowania xenonu (nie wiem czy dobrze nazwałem) .

Moje auto o a4 b6 1.8T 163km napęd przód zawieszenie 1bv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tanszy jest do b5 gdzie jest inny rozmiar sworznia. 

W tej cenie to wolalbym już lema. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎01‎.‎05‎.‎2020 o 09:21, lukaszab napisał:

Witam

Przymierzam się do wymiany zawieszenia i wraz z sprzedawcą ściągnęliśmy 2 rodzaje.

wahacze-zestaw-kompletny-meyle.jpg
WWW.IPARTS.PL

Wahacze - zestaw kompletny MEYLE 116 050 0029/HD (Oś przednia, z prawej) (Oś przednia, z lewej strony)
wahacze-zestaw-kompletny-meyle.jpg
WWW.IPARTS.PL

Wahacze - zestaw kompletny MEYLE 116 050 0083/HD (Oś przednia, z prawej) (Oś przednia, z lewej strony)

Pytanie czym one się różnią ? Bo na pierwszy rzut oka tylko mocowaniem do czujnika pozycjonowania xenonu (nie wiem czy dobrze nazwałem) .

Moje auto o a4 b6 1.8T 163km napęd przód zawieszenie 1bv

Pierwsze do B5 a drugie do B6. Zreszta sprzedawca nie wie czym handluje? mam nadzieje że nie zamówiłeś z tej strony w podanych cenach:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle za 1400/2000 zł? :think2:Oni z konia spadli..:facepalm:

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2007 o 17:29, lukaszek13ns napisał:

Bardzo dobry pomysl, bo dzisiaj jade na sprawdzenie zawiechy i jezeli bede mial do wymiany to chetnie bym z tej porady skorzystal, bardzo duzo jest na tematy wahaczy na forum ale zestawienia jeszcze nie bylo, mozna by bylo do tego zestawienia zrobic ankiete ktore najwytrzywalsze itd. z tego co czytalem na forum to najlepsze firmy to

MEYLE-HD TRV Febi

podobnie TRV sa jawytrzywalsze ale, niech na ten temat wypowiedza sie uzytkownicy ktorzy dluzej odemnie maja swoje :a4fan: i wiedza nieco wiecej o zawieszeniu.

Pozdrawiam

Ja wkładam tylko meyle hd,jestem zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem RTS tylko górne. Jeden skrzypi przy skrecie kierownica. Przypadko spojrzałem z drugiej strony. Zeszla guma i nasypalo się piachu. Całość przejechala 5km. Także nie polecam. Muszę reklamować ten szrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padlo po 5km to albo trafiłes wadliwy albo taki shit, że szkoda czasu na montaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Przemsoon napisał:

Założyłem RTS tylko górne. Jeden skrzypi przy skrecie kierownica. Przypadko spojrzałem z drugiej strony. Zeszla guma i nasypalo się piachu. Całość przejechala 5km. Także nie polecam. Muszę reklamować ten szrot. 

A nie zerwłeś czasem tulei przy montażu? Jak montaż ok to ewidentnie na wadliwą sztukę trafiłeś, bo rts to dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wymieniam już kolejny wahacz, chwila spokoju po czym słychać gdzieś stukanie. Już mnie to wkurza z resztą lata i km. mówią, że czas wymiany. Chcę wymienić całość na raz. Powiedzcie mi proszę gdzie kupujecie sprawdzone części tak żeby nie kupić podróby z logo. Pytałem u mnie w sklepie i mało się nie przewróciłem. Słuchajcie za wahacze Lem.. 3750zł. a Mey.. HD 2700zł :shock3::shock3: ręce mi opadły. Tak przeglądam znany portal aukcyjny i tam komplet Lm. ~~ 2250zł. co jest dziwne bo jak kupić wszystkie wahacze osobno to wychodzi taniej a myślałem, że taniej w zestawie:eusathink:Co nie zmienia faktu, że to trochę drogo :facepalm:  Nie wiem już sam co kupić żeby trochę wytrzymało bez stukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj przyjacielu,nie wiem czy posłuchasz mojej rady,ale Lem jest klasa w sobie,mój znajomy MECHANIK który robi tylko audi i vw dał mi radę,bo miałem ten sam problem.Mówi tak!!!!!zamówię Ci Meyle HD bo jakością są tak dobre jak Lem A nawet lepsze A cenowo dużo lepiej.Jak zrobił tak mam i jeżdżę już 15 tyś kilo i spokój,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Camillo080881 napisał:

Słuchaj przyjacielu,nie wiem czy posłuchasz mojej rady,ale Lem jest klasa w sobie,mój znajomy MECHANIK który robi tylko audi i vw dał mi radę,bo miałem ten sam problem.Mówi tak!!!!!zamówię Ci Meyle HD bo jakością są tak dobre jak Lem A nawet lepsze A cenowo dużo lepiej.Jak zrobił tak mam i jeżdżę już 15 tyś kilo i spokój,pzdr

Dobrych mędrców macie tam u siebie :kox:

A tak bardziej na poważnie to co polecasz koledze założyć bo lem klasa a meyle jeszcze lepsze :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marko009 napisał:

Cześć!

Wymieniam już kolejny wahacz, chwila spokoju po czym słychać gdzieś stukanie. Już mnie to wkurza z resztą lata i km. mówią, że czas wymiany. Chcę wymienić całość na raz. Powiedzcie mi proszę gdzie kupujecie sprawdzone części tak żeby nie kupić podróby z logo. Pytałem u mnie w sklepie i mało się nie przewróciłem. Słuchajcie za wahacze Lem.. 3750zł. a Mey.. HD 2700zł :shock3::shock3: ręce mi opadły. Tak przeglądam znany portal aukcyjny i tam komplet Lm. ~~ 2250zł. co jest dziwne bo jak kupić wszystkie wahacze osobno to wychodzi taniej a myślałem, że taniej w zestawie:eusathink:Co nie zmienia faktu, że to trochę drogo :facepalm:  Nie wiem już sam co kupić żeby trochę wytrzymało bez stukania.

W zewstawie masz śruby, co nie koniecznie otrzymasz z pojedynczych sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marko009 napisał:

Cześć!

Wymieniam już kolejny wahacz, chwila spokoju po czym słychać gdzieś stukanie. Już mnie to wkurza z resztą lata i km. mówią, że czas wymiany. Chcę wymienić całość na raz. Powiedzcie mi proszę gdzie kupujecie sprawdzone części tak żeby nie kupić podróby z logo. Pytałem u mnie w sklepie i mało się nie przewróciłem. Słuchajcie za wahacze Lem.. 3750zł. a Mey.. HD 2700zł :shock3::shock3: ręce mi opadły. Tak przeglądam znany portal aukcyjny i tam komplet Lm. ~~ 2250zł. co jest dziwne bo jak kupić wszystkie wahacze osobno to wychodzi taniej a myślałem, że taniej w zestawie:eusathink:Co nie zmienia faktu, że to trochę drogo :facepalm:  Nie wiem już sam co kupić żeby trochę wytrzymało bez stukania.

Pisz pw jakie to auto i coś się ogarnie. Cena 3750zł lemfordera to chyba przód i tył razem z wymianą:decayed: Sporo osób może tutaj potwierdzić że mam sprawdzone wahacze:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wandej napisał:

Cena 3750zł lemfordera to chyba przód i tył razem z wymianą:decayed: 

No to wtedy bylo by ok ?

Ja rozumiem, że chcą zarobić no ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej kiedyś kupiłem meyle HD jak pamiętasz i to było dawno temu latałem na nich ze 3 lata i sprzedałem auto sawulowi on śmiga dalej i nic tam nie grzebał jeszcze jak mi wiadomo a auta nie mam już ze 4 lata, nie wiem jaki tam przebieg ale ze 100 tyś pękło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Regum. Przyglądałem się tuleją i są albo bez log albo jakieś cyferki a na którejś wypatrzyłem znaczek vw :audi:  Sworznie  też niby bez logo  ale jeden ma TRV ;) Mam nadzieję, że trochę posłużą. 

Podpowiedzcie jeszcze  proszę gdzie szukać zestawu śrub montażowych ? Znalazłem tylko pojedyncze sztuki.

Edytowane przez marko009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...