Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie daje zestawu śrub poza tym z wahaczami. Jedyna opcja to kompletowanie z osobna. Dla mnie osobiście wystarczy jak kupisz śruby o odpowiedniej twardości z wymaganym gwintem i wyjdzie na to samo, co oryginały.

Niby każdy zabija się o oryginalne śruby z dobrej stali ale nikt nawet nie pomyśli, że przez te wszystkie lata tyle razy już były odkręcane i dokręcane, że od nominalnego wymiaru jednak odbiegają. A na moje, jak do każdego zestawu wahaczy i tak dorzucają komplet śrub to na kiego się tak bawić? Ta śruba fakt, do drugiego użytku się nie nada ale od samego trzymania się nie wyciąga, a przy nowym zestawie i tak nowe się zakłada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu ‎20‎.‎05‎.‎2020 o 07:59, krzysiekml napisał:

Wandej kiedyś kupiłem meyle HD jak pamiętasz i to było dawno temu latałem na nich ze 3 lata i sprzedałem auto sawulowi on śmiga dalej i nic tam nie grzebał jeszcze jak mi wiadomo a auta nie mam już ze 4 lata, nie wiem jaki tam przebieg ale ze 100 tyś pękło 

Meyle twarde ale jak dla mnie przy cenie porównywalnej z lemforderem brałbym Lema.

6 godzin temu, marko009 napisał:

Wybór padł na Regum. Przyglądałem się tuleją i są albo bez log albo jakieś cyferki a na którejś wypatrzyłem znaczek vw :audi:  Sworznie  też niby bez logo  ale jeden ma TRV ;) Mam nadzieję, że trochę posłużą. 

Podpowiedzcie jeszcze  proszę gdzie szukać zestawu śrub montażowych ? Znalazłem tylko pojedyncze sztuki.

Obyś się nie przejechał na tym Regumie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

Nikt nie daje zestawu śrub poza tym z wahaczami. Jedyna opcja to kompletowanie z osobna. Dla mnie osobiście wystarczy jak kupisz śruby o odpowiedniej twardości z wymaganym gwintem i wyjdzie na to samo, co oryginały.

Niby każdy zabija się o oryginalne śruby z dobrej stali ale nikt nawet nie pomyśli, że przez te wszystkie lata tyle razy już były odkręcane i dokręcane, że od nominalnego wymiaru jednak odbiegają. A na moje, jak do każdego zestawu wahaczy i tak dorzucają komplet śrub to na kiego się tak bawić? Ta śruba fakt, do drugiego użytku się nie nada ale od samego trzymania się nie wyciąga, a przy nowym zestawie i tak nowe się zakłada..

Ciekawe teorie... Ori śruby nie kosztują miliony żeby ich nie kupić, tym bardziej na przód. Na tył wychodzi drożej bo są te z regulacją mimośrodową.

Kupno śrub gdzieś w sklepie wcale nie będzie tańsze jak chcesz twardość jak Ori a do tego skok gwintu inny niż śrub na kilogramy. Co do odkręcania po ileś tam razy. Miałem w swojej b6 zawieszenie nie ruszane od fabryki, czyli 15 lat te śruby nie były ruszane, a nawet jeśli by były i robił to fachowiec to wymienia się na nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wandej napisał:

Obyś się nie przejechał na tym Regumie:hi:

Tfu tfu tfu odstukać w niemalowane ;)

Tak jak pisałem niedawno wymieniałem całą górę więc jest świeża może z 2000km. Myślę, że to i tak lepsze niż tania china  a do Lema to 1/3 kasy.

Jak się wysypie szybko to wtedy kupię komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby w ocynku płatkowym kołnierzowe do tego nakretki samohamowne też kołnierzowe twardość 10.9. Koszt w sklepie za M10 ok 3zł komplet śruba + nakrętka czyli nie najtaniej. A oryginalne są zrobione ze specjalnego stopu w technologii kosmicznej i dlatego kosztują po 20zł za sztuke. Twardość 10.9 jest taka sama dla OOOO jak i innych śrub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kijaszi napisał:

 A oryginalne są zrobione ze specjalnego stopu w technologii kosmicznej i dlatego kosztują po 20zł za sztuke. Twardość 10.9 jest taka sama dla OOOO jak i innych śrub. 

Śrubom nowym radzę się dokładnie przyglądać, przejście trzpienia w główkę śruby, wykonanie gwintu.

Mam już kilka ostatnich  ORI z przed wielu lat i ich wykonanie jest wzorcowe czego nie można powiedzieć o aktualnie produkowanych.

Zakupiłem ostatnio komplet  Febi i niestety trafiły do pudełka "NÓWKI ???".

Do zawieszenia zawsze nowe śruby.

Mając pojęcie czego szukamy i dostęp do renomowanych produktów można rzeczywiście za mniejszą kasę zakupić lepszej jakości niż te oferowane w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu chyba wszystkie są 10.9 z tyłu jak dobrze pamiętam są też 12.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem wymiany wahaczy z przodu (góra) bo już trochę nadszarpnięte zębem czasu i polskich dróg :grin:  Postanowiłem, że spróbuję Lemfordera. Na allegro znalazłem aukcję, gdzie można skompletować wszystkie 4 wahacze. Bazując na waszym doświadczeniu, cena okej czy za niska? Nie mam niestety do czego porównać, ciężko mi znaleźć cały zestaw górnych wahaczy do B7...

LEMFORDER-WAHACZ-GORNY-LE-PR-AUDI-A4-B7-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 141,80 zł - LEMFORDER WAHACZ GÓRNY LE /PR AUDI A4 B7 SEAT EXEO (6393734255). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena dosyć niska ale nie jakoś drastycznie ten co wkleiłeś w sklepach jak iparts.pl to 163zł w ucando 158zł.

zobacz jeszcze u kolegów u nas na forum co sprzedają części co Ci zaproponują za ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! jeszcze dwa pytania, czym się różni taki 21614 od 13720? Oba od Lemfordera, do mojego modelu i oba oś przednia, góra, z prawej, z przodu. Generalnie mam wszystkie górne tuleje do wymiany, jest sens się w to bawić czy lepiej od razu komplet wahaczy wymienić i mieć spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilozo napisał:

Generalnie mam wszystkie górne tuleje do wymiany, jest sens się w to bawić czy lepiej od razu komplet wahaczy wymienić i mieć spokój?

ja bralem od Wandeja z forum komlecik. Cenę zrobił naprawdę dobrą :tongue4: no i oryginalne :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilozo napisał:

Dzięki! jeszcze dwa pytania, czym się różni taki 21614 od 13720? Oba od Lemfordera, do mojego modelu i oba oś przednia, góra, z prawej, z przodu. Generalnie mam wszystkie górne tuleje do wymiany, jest sens się w to bawić czy lepiej od razu komplet wahaczy wymienić i mieć spokój?

21614 jest do zawieszenia BV

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, ale mam do wymiany w osi przedniej górne tylne i dolny prosty plus łaczniki stabilizatora, gdzies czytałem ze febi to gowno ale to chyba fake info ? lepiej wymieniac to co trzeba czy od razu całe zawieszenie kupić febi za 1000zł i założyc ? Z tego co widziałem to siedzi u mnie jeszcze orginał audi, i nie wiem co robić lem jest drogi, koszty robocizny wymiany 500-700 zł mi powiedzieli za cały przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, febi to gówno. Zamiast febiego kup komplet z regum.pl albo lema jak masz zamiar długo i dużo jeździć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na stronie ale nie widzę kompletów tylko są pojedyncze no i nie ma np górnych tylnych. Jako ciekawostka koles w warsztacie powiedział ze jeden sie uparł na zawieszenie mastersporta i po pół roku było po zawieszeniu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lema musisz pojedyńcze sztuki brać bo zestawu nie znajdziesz. Napisz do kolegów co handlują częściami na forum to na pewno będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze na allegro pełno zestawów z lema, czy to są jakieś inne zestawy ? Tak zrobię tylko są jakieś konkretne osoby czy w dziale sprzedaż w forum sponsorowanym mam pytać o części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tom3k007 napisał:

widze na allegro pełno zestawów z lema, czy to są jakieś inne zestawy ? Tak zrobię tylko są jakieś konkretne osoby czy w dziale sprzedaż w forum sponsorowanym mam pytać o części ?

Podrzuć vin na pw i działamy.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...