Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tass napisał:

Według tego co podają na stronie to regenerują. Mam w swojej a4 banany z regum takie jak były w b7, poprzednio były SKV i po zmianie auto jakby precyzyjniejsze na kierownicy, ale to tylko moje odczucie.

Spoko pewnie zamówię od nich zobaczymy. 

A śruby jakie polecacie?  Febi ? Bo Lem nie mogę znaleźć nigdzie na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Śruby to takie, które znajdziesz w korzystniejszej cenie. U siebie śrubę spinającą górne wahacze w zwrotnicy wsadziłem z nierdzewki, przy konieczności jej wyjęcia dużo lżej wychodzi, nie rdzewieje, więc zaciska ją utleniające się amelinium.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kammiill napisał:

A w regum regenerują również sworznie czy tylko wymieniają tuleje ? Wie ktoś?

To może w Febi lepiej uderzyć..  

Robią sworznie. Dzwoniłem do nich z tym pytaniem niedawno przed wymianą swojej zawiechy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie sworznie robili od zawsze , ja brałem u nich już wahacze w 2010 roku - inaczej sama wymiana tulei byłaby bezsensowna 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wprasowują ori,lub Lema. Więc lipy nie ma

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam zawieszenie 1BV (przynajmniej tak jest na naklejce) i chciałbym wymienić przednie dolne wahacze, tylko mam problem w ich doborze. Więcej jest w tym temacie może ktoś się bardziej orientuje.

 

Edytowane przez KamilDuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Muszę wymienić zawias przód, prawdę mówiąc regum wygląda ciekawie, ale szkoda że nie ma za dużo opinii o nich (może słabo szukałem) więc pewnie zdecyduję się na skv. Miesiąc temu regenerowałem zawias z tyłu i powiem Wam, że stare tuleje guma spękana ale dość sztywna a nowe (prawie wszystkie LEM) dość luźne po założeniu, myślę że szybko się rozklekoczą... W tamtym roku zmieniałem też łączniki stabilizatora przód/tył również LEM i już luźne :thumbdown: A przejechałem kolo 25k, 90% trasa. Zawsze kupowałem Lemfordera, ale to chyba już nie ta jakość co kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Ja kupiłem zawieszenie SKV i póki co polecam. Jeżdżę na nim od jakiś 14 miesięcy i jest ok wszystko i cena też zachęca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę je zmieniał sam i jeśli w tej cenie zrobię 30-40k km, a jeżdżę głównie trasa to naprawdę nie ma sensu brać droższych, ale to.... pożyjemy, zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, franc321 napisał:

Witam!

Muszę wymienić zawias przód, prawdę mówiąc regum wygląda ciekawie, ale szkoda że nie ma za dużo opinii o nich (może słabo szukałem) więc pewnie zdecyduję się na skv. Miesiąc temu regenerowałem zawias z tyłu i powiem Wam, że stare tuleje guma spękana ale dość sztywna a nowe (prawie wszystkie LEM) dość luźne po założeniu, myślę że szybko się rozklekoczą... W tamtym roku zmieniałem też łączniki stabilizatora przód/tył również LEM i już luźne :thumbdown: A przejechałem kolo 25k, 90% trasa. Zawsze kupowałem Lemfordera, ale to chyba już nie ta jakość co kiedyś...

Trzeba było na tył od razu poliuretany dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dużo drożej wyniesie, aczkolwiek jestem prawie pewny że temat tylnego zawieszenia wróci do mnie jak bumerang...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, franc321 napisał:

Witam!

Muszę wymienić zawias przód, prawdę mówiąc regum wygląda ciekawie, ale szkoda że nie ma za dużo opinii o nich (może słabo szukałem) więc pewnie zdecyduję się na skv. Miesiąc temu regenerowałem zawias z tyłu i powiem Wam, że stare tuleje guma spękana ale dość sztywna a nowe (prawie wszystkie LEM) dość luźne po założeniu, myślę że szybko się rozklekoczą... W tamtym roku zmieniałem też łączniki stabilizatora przód/tył również LEM i już luźne :thumbdown: A przejechałem kolo 25k, 90% trasa. Zawsze kupowałem Lemfordera, ale to chyba już nie ta jakość co kiedyś...

Sporo jest tutaj na forum opinii o regum. Jeżeli nie w tym temacie, to w tematach poszczególnych użytkowników o ich samochodach. Do tego 175 opinii na google i ich strona na facebooku gdzie też mają dużo zdjęć z realizacji do różnych samochodów. 

To zdecydowanie więcej niż do wielu innych rzeczy czy firm na jakich temat czasem próbuję coś znaleźć ;) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie pisze, że koszt samych cześci po regeneracji to ok 1000 zł (po zdaniu swoich wahaczy - najlepiej ori lub TRW/Lem, reszta to znak zapytania) a komplet zawiasu z SKV (na którym wbijam już 50k km bez luzów) to koszt 500 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym szedł w stronę wahaczy z SKV, ja na swoich już od roku jeżdżę, robię +/- 600 km dziennie i jak za te pieniądze chodzą jak złoto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nowaczek22 napisał:

Też bym szedł w stronę wahaczy z SKV, ja na swoich już od roku jeżdżę, robię +/- 600 km dziennie i jak za te pieniądze chodzą jak złoto 

To ile na nich zrobiłeś km, bo z tego co napisałeś to 150k km to minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 23:16, Langista napisał:

ale nikt nie pisze, że koszt samych cześci po regeneracji to ok 1000 zł (po zdaniu swoich wahaczy - najlepiej ori lub TRW/Lem, reszta to znak zapytania) a komplet zawiasu z SKV (na którym wbijam już 50k km bez luzów) to koszt 500 zł ;)

Zamowilem komplet ostatnio do siebie (B7) z Regum. 1100 zł z przesyłką A jeśli oddasz swoje to dostajesz 160 zł zwrotu (jeśli ori). Komplet mam na myśli wszystkie wahacze plus łączniki itp. A do tego dorzucił mi gość śruby Lema górne za Free. Przyjechały i wszystko pięknie, sworznie sztywne nie wyginaja się pod palcem jak w chinolach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwukrotność zestawu z SKV :whistling: nie wiem co lepsze, wymiana zawiasu co 6-7 lat przy tych z regum i wojna ze śrubami w zwrotnicy, czy co 3-4 lata z skv i mała bitewka ze śrubami ;) ja wolę to drugie.

Sworznie z SKV siedzą sztywno na tyle, że ja gołą ręką nie umiałem ich ruszyć, także nie jest to tani chińczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 16:26, pila24 napisał:

Tuleje wprasowują ori,lub Lema. Więc lipy nie ma

Ile biorą za taką usługę? Komplet tulejek lemfordera w te wahacze wyjdzie już około 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...