Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

737 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Niestety i mnie mechanik polecił wymienić wahacze, a ja nie mam pojęcia jakie, kompletnie nie znam firm żadnych a też nie chcę zdawać się tylko na warsztat. Czy warto zrobić diagnostykę jeszcze gdzieś? Słychać takie trzeszczenie z lewej strony gdy wjeżdżam i zjeżdżam np z krawężnika. Szczególnie na skręconych kołach.  Może jednak to nie to?? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 13.06.2021 o 18:51, keq napisał:

Witam. Jestem po wymianie całego przodu na SKV. Wszystko jest elegancko tylko, że przy ostrym skręcie w prawo coś stuka. Dodam, że byłem na geometrii kół i w jest ustawione. 

Kierownica czasami idzie sztywno, a czasami ma delikatny luz 

okazalo sie,ze to prawy przegub zew. Po wymianie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 13:51, marta22 napisał:

Witam, 

Niestety i mnie mechanik polecił wymienić wahacze, a ja nie mam pojęcia jakie, kompletnie nie znam firm żadnych a też nie chcę zdawać się tylko na warsztat. Czy warto zrobić diagnostykę jeszcze gdzieś? Słychać takie trzeszczenie z lewej strony gdy wjeżdżam i zjeżdżam np z krawężnika. Szczególnie na skręconych kołach.  Może jednak to nie to?? Dziękuję za pomoc

Najlepiej na kanale sprawdzić, czy tuleję są w całości, czy zerwane. Pracownik SKP powinien wiedzieć jak takie luzy wykryć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ponawiam temat. Mam do wymiany kompletne zawieszenie w a4 b7. Oczekuje jakości, a nie czegoś na chwilę. Co polecacie? Ewentualnie czy ktoś ma jakieś dobre ceny? 

 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz jakości to Lem... później regenerowane Regum, lub po taniości i jak się trafią dobre to pojeżdżą SKV. Pozostałe są pomiędzy nimi. Wszystko rozchodzi się fundusze, niektórzy chwalą skv, ale jak szukasz jakości to nie pchał bym się w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wahacze z SKV i nie narzekam już 2 rok na nich latam i póki co wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edziu napisał:

Ja mam wahacze z SKV i nie narzekam już 2 rok na nich latam i póki co wszystko ok.

A ile przejechałeś bo to kluczowa sprawa? Ja robię około 40k km rocznie i też czeka mnie wymiana. Na dzień dzisiejszy jestem za Regum, chociaż z tyłu głowy gdzieś daleko jest SKV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Langista napisał:

Najlepiej na kanale sprawdzić, czy tuleję są w całości, czy zerwane. Pracownik SKP powinien wiedzieć jak takie luzy wykryć.

 

Dziękuję za podpowiedź. Podjadę na stację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pelonek1 napisał:

A ile przejechałeś bo to kluczowa sprawa? Ja robię około 40k km rocznie i też czeka mnie wymiana. Na dzień dzisiejszy jestem za Regum, chociaż z tyłu głowy gdzieś daleko jest SKV.

 Około 60 tyś km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy wahacze na oś. tylnią polecacie? Bo firmy lemforder nie znalazłem, głownie febi/delphi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są stalowe, oddaj je do wypiaskowania i malowania proszkowego, wsadź nowe tuleje lemfordera lub poliuretany, kup nowy zestaw śrub w ASO i będziesz miał nowy zawias na dużo lepszej stali jaką kupisz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretan tej firmy i twardości będzie dobry:
MPBS KOD: 0601783 Twardość: 80ShA ?

Nie wiem czy to się uda, bo auto musze mieć gotowe w kilka godzin max 1 dzień.
Znalazłem całe firmy FAG:
FAG 821 0813 10
FAG 821 0814 10
takie coś też będzie gorszej jakości niż ori?

Edytowane przez malkavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 22:16, Kammiill napisał:

Komplet czyli 12 elementów Panowie. Wahacze Plus łączniki i końcówki Plus wszystkie śruby i nakrętki. Więc nie wiem czy to taka wojna będzie napisał kolega wyżej. 

1100 z wysyłką.

Same wahacze to 880 zł minus kaucja za oddanie swoich. Ja nie oddaje bo będę miał na zmianę bo tak naprawdę to mam tylko 3 do wymiany. Zobaczymy co wyjdzie w praniu ?

20210604_223417.jpg

Dorzucili do zestawu śruby czy kupywałeś osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, M@rcin napisał:

Dorzucili do zestawu śruby czy kupywałeś osobno?

Dorzucają tylko długie śruby górnych wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pelonek1 napisał:

Dorzucają tylko długie śruby górnych wahaczy.

Gdzie kupowałeś resztę śrub? Dasz jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Nich nie kupowałem, przez telefon kiedyś pytałem bo też czeka mnie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 14:34, pelonek1 napisał:

A ile przejechałeś bo to kluczowa sprawa? Ja robię około 40k km rocznie i też czeka mnie wymiana. Na dzień dzisiejszy jestem za Regum, chociaż z tyłu głowy gdzieś daleko jest SKV.

Brałeś te regenerowane? Jak jest z gwarancją? Na stronie nie znalazłem żadnej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...