Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

mam znajomego gdzie przetestował już kilka marek zawieszenia do passata b5 98r . kombi

1 zestaw mial jak go kupil kagera(tak naprawde to byl febi ) i jezdził na tym 4 lata po wa-wie jak zaczeło stukać ,wymienił cały komplet choć nie które były jeszcze ok. (zaplacił z wymiana prawie 1200zl )

wymienił na denkermana (podobno to polskie ) tak samo 4 lata z chakiem po wiochach i po miastach .(cena z założeniem 600zl ,juz wtedy sam zakladał )

potem zaryzykował i kupił najtansze jakie były ,nie wiem gdzie kupił i co to za firma ,mowil ze nie ktore posiadaly jakies numerki ale niczym sie nie rozniły wygladem od poprzednich , zaplacil za to 330zl ,wymiana 0zl bo samemu ,3 lata jezdził i mówil ze mu nie żalował po dziurach po okolo 3 latach dopiero cos zaczelo stukac i wymienił pojedynczy tez chinol i jezdzi tym do dzis .

pozniej mi powiedzial ze to wszystko jeden kij ,za cene chinola nawet jak by 2 lata pojezdzil to interes oplacalny ,wazne jest dobrze zamontowac.

jak widać zależy jak sie trafi i ja mialem w rece najtansze chinole a obok ori VW roznica byla w wadze ,VW ciezejsze i solidniejsze ,sworznie na bank mocniejsze ale gumy wygladaly tak samo. to ja tez wole kupic jakiegos ms-a czyli srednia polka i pojezdzic te 3-4 lata ,ale i tak uwazam ze wielowachacz to badziew ,zwykla noga jest najlepsza i sie nie przejmujesz jak jedziesz .wielo wachacz ,fakt troche wygodniej sie jezdzie i na zakretach lepiej ale to tylko chyba dla kogos kto szybko jezdzi ,na krotkich odcinkach jest to bez znaczenia i po wiochach nie przejmujesz sie zjechac na pobocze jak jedzie z 2 strony tir gdzie przy wielowachaczu juz lekkie ryzyko jest ( banan potrafi sie wypiac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Również przymierzam się do kupna zestawu MS do a4 b5. Mam pytanie, otóż u mnie w okolicy ten towar jest niedostępny , macie kogoś sprawdzonego kto sprzedaje takie wahacze? czy też może ryzykować na allegro? ;)

ja brałem z hurtowni ,z allegro jak cos to tylko gore sie oplaca kupowac ,dziwne jest to ze na allegro komplet ms-a 530zl z wysylka a na stronie MS komplet po znizkach 800zl :shock3: ,nie wiem o co chodzi. w hurcie powinny ze 250zl kosztowac a nie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie oplaca kupic i pewne .od kogoś .jak nie to szkoda kasy ,góre to obojetnie jakie ,teraz wszystko na 1 kopyto robią ,dól bym nie ryzykował i tylko nowe najgorsze z ms-a ale jak już to TRW lub LMO. łaczniki lepsze są te starszego typu na gałkach ,te na gumach nowego typu szybciej siadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego gdzie przetestował już kilka marek zawieszenia do passata b5 98r . kombi

1 zestaw mial jak go kupil kagera(tak naprawde to byl febi ) i jezdził na tym 4 lata po wa-wie jak zaczeło stukać ,wymienił cały komplet choć nie które były jeszcze ok. (zaplacił z wymiana prawie 1200zl )

wymienił na denkermana (podobno to polskie ) tak samo 4 lata z chakiem po wiochach i po miastach .(cena z założeniem 600zl ,juz wtedy sam zakladał )

potem zaryzykował i kupił najtansze jakie były ,nie wiem gdzie kupił i co to za firma ,mowil ze nie ktore posiadaly jakies numerki ale niczym sie nie rozniły wygladem od poprzednich , zaplacil za to 330zl ,wymiana 0zl bo samemu ,3 lata jezdził i mówil ze mu nie żalował po dziurach po okolo 3 latach dopiero cos zaczelo stukac i wymienił pojedynczy tez chinol i jezdzi tym do dzis .

pozniej mi powiedzial ze to wszystko jeden kij ,za cene chinola nawet jak by 2 lata pojezdzil to interes oplacalny ,wazne jest dobrze zamontowac.

jak widać zależy jak sie trafi i ja mialem w rece najtansze chinole a obok ori VW roznica byla w wadze ,VW ciezejsze i solidniejsze ,sworznie na bank mocniejsze ale gumy wygladaly tak samo. to ja tez wole kupic jakiegos ms-a czyli srednia polka i pojezdzic te 3-4 lata ,ale i tak uwazam ze wielowachacz to badziew ,zwykla noga jest najlepsza i sie nie przejmujesz jak jedziesz .wielo wachacz ,fakt troche wygodniej sie jezdzie i na zakretach lepiej ale to tylko chyba dla kogos kto szybko jezdzi ,na krotkich odcinkach jest to bez znaczenia i po wiochach nie przejmujesz sie zjechac na pobocze jak jedzie z 2 strony tir gdzie przy wielowachaczu juz lekkie ryzyko jest ( banan potrafi sie wypiac )

oj tam gadasz głupoty, może i jeździł te 3 lata ale jak robił 8 tys rocznie to i dlatego tyle jeździł.

Wsadź takiego chinola na taksówkę co rocznie jeździ 60-70 tys to gwarantuję że pół roku nie wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem luz na końcówce drążka kupiłem jaką tanią podrube wytrzymało to zime jakieś 2000 km i był luz gorszy niż na tym starym kupiłem lema 3 razy drożej zrobiłem 20000 km i jest w pożadku jednak warto zanwestować w polskie drogi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego gdzie przetestował już kilka marek zawieszenia do passata b5 98r . kombi

1 zestaw mial jak go kupil kagera(tak naprawde to byl febi ) i jezdził na tym 4 lata po wa-wie jak zaczeło stukać ,wymienił cały komplet choć nie które były jeszcze ok. (zaplacił z wymiana prawie 1200zl )

wymienił na denkermana (podobno to polskie ) tak samo 4 lata z chakiem po wiochach i po miastach .(cena z założeniem 600zl ,juz wtedy sam zakladał )

potem zaryzykował i kupił najtansze jakie były ,nie wiem gdzie kupił i co to za firma ,mowil ze nie ktore posiadaly jakies numerki ale niczym sie nie rozniły wygladem od poprzednich , zaplacil za to 330zl ,wymiana 0zl bo samemu ,3 lata jezdził i mówil ze mu nie żalował po dziurach po okolo 3 latach dopiero cos zaczelo stukac i wymienił pojedynczy tez chinol i jezdzi tym do dzis .

pozniej mi powiedzial ze to wszystko jeden kij ,za cene chinola nawet jak by 2 lata pojezdzil to interes oplacalny ,wazne jest dobrze zamontowac.

jak widać zależy jak sie trafi i ja mialem w rece najtansze chinole a obok ori VW roznica byla w wadze ,VW ciezejsze i solidniejsze ,sworznie na bank mocniejsze ale gumy wygladaly tak samo. to ja tez wole kupic jakiegos ms-a czyli srednia polka i pojezdzic te 3-4 lata ,ale i tak uwazam ze wielowachacz to badziew ,zwykla noga jest najlepsza i sie nie przejmujesz jak jedziesz .wielo wachacz ,fakt troche wygodniej sie jezdzie i na zakretach lepiej ale to tylko chyba dla kogos kto szybko jezdzi ,na krotkich odcinkach jest to bez znaczenia i po wiochach nie przejmujesz sie zjechac na pobocze jak jedzie z 2 strony tir gdzie przy wielowachaczu juz lekkie ryzyko jest ( banan potrafi sie wypiac )

oj tam gadasz głupoty, może i jeździł te 3 lata ale jak robił 8 tys rocznie to i dlatego tyle jeździł.

Wsadź takiego chinola na taksówkę co rocznie jeździ 60-70 tys to gwarantuję że pół roku nie wytrzyma

ja nigdy głupot nie gadam i to co pisze opiera sie o fakty

na kazdym robil po 30-40 tys

w taxi nie nadaje sie takie zawieszenie ,kiedys inny znajomy jezdził na taxi po łodzi i mial a6 c5 2 lata i powiedzial ze sie nie oplaca tym jezdzic ,nawet LMO kupowal to mowil ze max 12tys po dziurskach ,torach itp jak to w łodzi i nawalało do tego za montaż w łodzkim aso 600zl to masakra. sprzedał to kupił jakiegoś fajnego merca z zwykłym zawieszeniem i mówi ze audi sie kryje. zawieszenie tylko 1 raz robił w tym MB i zaplacił z wymianą 200zł ,zwykła noga i heja jak on to mówi a nie badziewne wachacze i drogie

---------- Post dopisany at 06:53 ---------- Poprzedni post napisany at 06:52 ----------

miałem luz na końcówce drążka kupiłem jaką tanią podrube wytrzymało to zime jakieś 2000 km i był luz gorszy niż na tym starym kupiłem lema 3 razy drożej zrobiłem 20000 km i jest w pożadku jednak warto zanwestować w polskie drogi:wink:

fakt tych najtanszych nie warto wsadzać ,ale jesli to produkuja to jakies normy musialo przejsc i jednemu wytrzyma 2000km a jednemu 20tys km ,wymiana łatwa i jak ktoś dobrze zrobi nie trzeba ustawiac zbieznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Słyszał ktoś może o wahaczach marki RUVILL (nie wiem czy dobrze napisałem). Planuję wymianę i mechanik coś takiego mi poleca.

Cena za komplet ok. 1200.

Czytam wypowiedzi i jakoś na tą markę się nie natknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy ,i do tego za tą cene to niech sam se je wsadzi ,kupuj ms-a ,dobre i tanie

tu masz je taniej

ZESTAW WAHACZY RUVILLE AUDI A4 A6 C5 PASSAT B5 FL (4297071280) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 juz masz Lemfordera u Dzika czy Toma77 na forum, to po kiego pchać się w syf?

Tapatalk Pro Sony Xperia™

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o wymianie samych tulei w wachaczach, np dolny tylni. Też można dostać ori ale czy ktoś to praktykował, wciskał na prasie i hulał z wymienionymi tulejami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gumy padly to nowe kupisz i za 18zl na prasie 15zl cie skasuja jak wymiana samemu to masz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600 u dzika , nieeeeeeee

Chyba ma taniej niż 1500 nawet coś mi świta

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

Aaaa bo netto

27421 01 - komplet wahaczy, Passat, A4, Superb

Dzik ostatnio też mi polecal RTS

dlatego ze to producent a nie pakowacz jak ruvuille np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 4 górne za 165zł. W sobotę wymiana z Ruville'a założonych ze 3 lata temu (wiem, bo od kumpla z roboty auto kupiłem).

Mam zatem nadzieję, że nie będzie zbyt ciężkiej walki ze śrubą trzymającą sworznie w zwrotnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również przymierzam się do kupna zestawu MS do a4 b5. Mam pytanie, otóż u mnie w okolicy ten towar jest niedostępny , macie kogoś sprawdzonego kto sprzedaje takie wahacze? czy też może ryzykować na allegro? ;)

ja brałem z hurtowni ,z allegro jak cos to tylko gore sie oplaca kupowac ,dziwne jest to ze na allegro komplet ms-a 530zl z wysylka a na stronie MS komplet po znizkach 800zl :shock3: ,nie wiem o co chodzi. w hurcie powinny ze 250zl kosztowac a nie tyle

Jak jestes ciekaw ile kosztują w hurcie to mogę Ci napisac na pw:decayed: każdy hurtownik ma jedną stała cene która sie nie zmienia od kilku lat:wink: i uwierz mi ze mało się na nich zarabia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600 u dzika , nieeeeeeee

Chyba ma taniej niż 1500 nawet coś mi świta

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

Aaaa bo netto

27421 01 - komplet wahaczy, Passat, A4, Superb

Dzik ostatnio też mi polecal RTS

dlatego ze to producent a nie pakowacz jak ruvuille np

też polecam RTS hiszpański pewniak za przyzwoitą kasę, sprzedajemy tego z zawieszeń od groma i reklamacji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie wywalić to i tak sie wywali czy to bedzie a czy b ,jestem tego zdania. wkładac średniej połki typu ms bo gorszego bym do siebie nie wsadził ,ale lepszego też nie ma sensu ,chyba ze ktoś naprawde przesądny to wiem ze wkladają lmo i inne drogie ( bo amelinium lepsze ,a te gorsze może pęknąć :facepalm: ) . ps : ms-em starym dolnym testowalismy je i uzywaliśmy jako młotek i podpierak ,nawet w imadle ciezko bylo złamać.

nie to ,żebym chwałił czy robił anty reklame innym firmom bo nie mówie że sa złe ,ale poprostu sie nie opłaca wsadzać za tą kase ,rts okolo 800-900zl ? nie wierze ze zrobi sie na tym wiecej jak 30 tysi po PL super drogach. ms i inne podobne w tej cenie tyle wytryzmują , LMO starej produkcji to wiem że były nie do zajechania łacznie z trw ,sam mam takie dolne a data produkcji 1995 wiec ze 200tys km już jeżdżą ,ale terazniejsze lmo i trw to już nie ten stop co kiedyś ( już takie drzewa to nie rosną...w metaforze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...