Jakiej firmy wahacze polecacie ?
34 34

WAHACZE W NASZYCH A4  

377 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jakie wahacze polecacie ?

3590 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, strazak93 napisał:

Po przeczytaniu kilku ostatnich postów wychodzi na to że albo kupić wahacze za 500,lub 1500zł. 

Dokładnie , lepiej chyba te za 500 bo jak się zepsują to nie szkoda a jak dasz 1500 i po roku coś zacznie się dziać to będzie bolało. 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze zamontowane za 500 to polataja zresztą dają Ci gwarancję tylko trzeba się dowiedzieć o warunki tej gwarancji i w razie draki możesz puścić na reklamację 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chciałbym wymienić komplet wahaczy w a4 b6 i teraz nie wiem... z tańszych lepiej master sport czy skv? obie cieszą się dobrą opinią, ale skv częściej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam SKV z czystym sumieniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chyba je wybiorę, bo jest najwięcej pozytywnych opinii. Natomiast chciałbym się dowiedzieć, czy zmieniać końcówki drążków na jakieś lepsze np Lemforder? Podobno te w zestawie nie są jakieś super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba, to w MS jest z tym problem, w zestawie SKV końcówki nie mają sobie nic do zarzucenia. Ja po przejechaniu ok 25kkm nie mam na nich żadnych luzów, jedynie dolne banany mają luzy powoli, ale to upewnię się jak zjadę na urlop, czy to czasem półosie już nie padają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuję kolego, w takim razie zamawiam cały zestaw skv :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest, że takie SKV ma lepsze opinie od wahaczy dużo droższych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, Robert1984 napisał:

Wydaje mi się że są to opinie odnośnie stosunku cena/jakość a nie lepsze gorsze, a różnica jest taka albo zrobić 30-40 tys na tańszych albo  100 tys na droższych 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica jest w podejściu do klienta. SKV nie olewa reklamacji (jak już się zdarzają) i zawsze doradzą przez telefon jakie części do naszego samochodu są potrzebne. Do tego cena, za 500 zł cały zestaw, który wytrzyma przynajmniej dwa lata? (nie liczę tu wadliwych części, które wcześniej można było spotkać) brat wziął febi, cały zestaw (1000 zł). Po roku był do wymiany, w MS za podobną cenę końcówki drążków są z plasteliny, ostatnio ktoś pisał, że mu któryś z bananów z TRW padł po kilku tyś. km..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie bierze tego pod uwagę, że na forum nie wszyscy są mechanikami.

Jeżeli założę cały zestaw SKV wahaczy u mechanika to skasuje mnie 300 zł za robotę pewnie albo i więcej , niech by się trafiła jakaś część wadliwa za miesiąc czasu to znowu trzeba jechać do mechanika wydać 100 zł za ściągnięcie wadliwej części, założenie starej, po reklamacji jechać znowu ściągnąć starą część, założyć nową i znowu 100 zł.

Ja wymieniam tylko te rzeczy, które są faktycznie zepsute i póki co dobrze na tym wychodzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam to SKV wysyłało nową część zanim się zdążyło starą zdemontować wystarczyło zdjęcie uszkodzonej części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli tak to w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś tu chyba nawet pisał, że przysłali mu nowego banana zanim ten w ogóle do mechanika zdążył z tym pojechać, było w tedy trochę tego z powodu wadliwych partii prawego banana.

Wiadomo, nie wytrzyma tyle co lepsze marki, ale te dobre opinie właśnie wzięły się obsługi klienta, która jest na prawdę dobra. Takie zainteresowanie klientem to ja tylko w banku przy kredytach widuje 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem w czerwcu 2017r.  SKV
    Od jakiegoś czasu dłuższego coś w kole skrzypiało w prawym, coraz mocniej z czasem (głównie przy hamowaniu i jeździe na nierównościach) i teraz już po wizycie u diagnosty jest rozwiązanie -  prawy dolny wahacz do wymiany. A kupując dopytywałem czy ten problem jest już rozwiązany i czy nie ma już serii z wadliwymi wahaczami, Pan dystrybutor zapewnił, że problem rozwiązali. Co lepsze nie dostałem wtedy paragonu przy zakupię. Co dalej zobaczymy co pan odpiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 godzin temu, coal napisał:

Kupiłem w czerwcu 2017r.  SKV
    Od jakiegoś czasu dłuższego coś w kole skrzypiało w prawym, coraz mocniej z czasem (głównie przy hamowaniu i jeździe na nierównościach) i teraz już po wizycie u diagnosty jest rozwiązanie -  prawy dolny wahacz do wymiany. A kupując dopytywałem czy ten problem jest już rozwiązany i czy nie ma już serii z wadliwymi wahaczami, Pan dystrybutor zapewnił, że problem rozwiązali. Co lepsze nie dostałem wtedy paragonu przy zakupię. Co dalej zobaczymy co pan odpiszę. 

Daj znać bo sam jestem ciekaw...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 16.05.2018 o 21:51, Robert1984 napisał:

Daj znać bo sam jestem ciekaw...

Na razie muszę pochwalić kontakt, nie ma problemu z wiadomościami czy to PW  czy to telefonicznie dzwonią i wszystko potwierdzają, mam wysłać zdjęcia wahacza, zobaczymy co dalej. Na moje na 99% mam z uszkodzonej serii.  Diagnosta uznał, że jest do wymiany, tuleja jest padnięta, akurat w prawym...  niecały rok i z 12-15 tyś przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 9.05.2018 o 11:36, kijaszi napisał:

Jak dobrze zamontowane za 500 to polataja zresztą dają Ci gwarancję tylko trzeba się dowiedzieć o warunki tej gwarancji i w razie draki możesz puścić na reklamację 

Kolego jak założysz sam ten zawias a nie u mechanika który ma zerejestrowany zakład to i tak raczej nikt ci tej gwarancji nie uwzględni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego dowadujesz się o warunki gwarancji i ja jest taki wymóg a jest prawie z każdą częścią stoisz przy mechaniku i patrzysz co robi albo ryzykujesz i robisz to sam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie muszę pochwalić obsługę firmy sprzedającej wahacze skv na forum (dystrybutor)
    nie jest to tania reklama, po prostu uznali reklamację po zrobieniu zdjęć wahacza.
    Paczka przyszła na drugi dzień. Widać, że dbają o klienta. To się ceni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi