Jakiej firmy wahacze polecacie ?
36 36

WAHACZE W NASZYCH A4  

414 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jakie wahacze polecacie ?

3648 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Wahacze SKV przy 260tys km dzisiaj założone w warsztacie .Oby poslużyły bez reklamacji i ponownego zakładania bo montaż to koszt.

Edytowane przez Waldek100581

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja moge polecić wahacze firmy qap przejechałem na nich 80tys przez 4,5roku a4 na sportowym zawieszeniu i kola lato 215/40R18 i jeszcze na przegladzie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robię rocznie 5-10k km, głównie miasto 80% to dobre drogi Mam zawieszenie 1BV i 17"cal felgi. Mam do wymiany 6 wahaczy z przodu więc chcę cały przód zrobić. Czy taki komplet z allegro MS lub SKV pojeździ ze 2-3 lata? Jeśli tak to macie sprawdzonego sprzedawce, który wyśle mi części faktycznie "Made in Germany" a nie Chińskie Germany :D   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci się uda to 3 lata i dłużej a jak będzie bubel to miesiąc i papa 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Regum wytrzymają więcej niż 2-3 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma made in germany produktu poniżej 800 zł za komplet, jest tylko z firmy pochodzącej z Niemiec. Może być składane w Niemczech ale produkowane w Holandii i Chinach. Zazwyczaj sam wahacz w Holandii (sam je odlewałem kiedyś w pracy) a guma z Chin, i w Niemczech w fabryce składane do kupy. 

Osobiście polecam SKV, sam jeżdżę na nim już ponad 2 lata i jak na razie bez większych znaków zużycia. Przez ten czas zrobiłem na nim ok 37k km, z czego 20k po drogach, które jakością są gorsze od leśnych dołów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no oki, teraz poszukałem tych skv na allegro i na jednej auckji jest napisane: 

Cytat

A4 B6 produkcja: 11.2000 - 12.2004 (wszystkie modele z tego przedziału / bez zwieszenia sport)

A4 B6 Avant produkcja: 04.2001 - 12.2004 (wszystkie modele z tego przedziału / bez zwieszenia sport)

A z tego co wiem to 1bv to właśnie sport? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie jesteś pewien który, to napisz do Dystrybutor SKV, on wg. Twojego VIN dobierze odpowiedni zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 3.10.2018 o 11:21, Patryks25 napisał:

no oki, teraz poszukałem tych skv na allegro i na jednej auckji jest napisane: 

A z tego co wiem to 1bv to właśnie sport? 

Zawieszenie BV to obniżone i utwardzone. Ma inne wahacze górne oraz końcówki drążków bez tłuników gumowych. Langista może trochę wiedzy merytorycznej a nie odsyłanie do swojego pana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

😁😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, Wandej napisał:

Zawieszenie BV to obniżone i utwardzone. Ma inne wahacze górne oraz końcówki drążków bez tłuników gumowych. Langista może trochę wiedzy merytorycznej a nie odsyłanie do swojego pana.

To jakie? bo szczerze zmienił bym zawieszenie na 1 BE żeby było bardziej miękkie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W b5 to robote w bv robil amorek.

W b6 nie jest podobnie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do żadnego "pana", jest zainteresowany SKV to go nakierowalem na osobę, która mu zamówi odpowiednie zawieszenie. Gdyby był zainteresowany MS czy Lemförder to wypisał bym kogoś innego. Sam nie znałem odpowiedzi ale wiedziałem że ta osoba (tj. Dystrybutor SKV) może mu doradzić co potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 13.07.2007 o 01:47, PawełKrK napisał:

ja niedawno wymieniałem całą zawieche z przodu na Febiego.....nikomu bym nie życzył tego syfu....po 7 000 km wszystko znowu sie tłucze nie mówiąc już o przegubach które doprowadzają mnie do szału :confused4::confused4:

może wcisnęli mi podróbke bo kupowałem przez allegro ale odbierałem na śląsku osobiście....zapłaciłem 1100 zł za komplet

No Chyba raczej bo za febiego trzeba najtaniej w sklepie normalnym dać ok. 1400-1500zł

Edytowane przez dsz25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kupić taki syf? Toć za 1500 zł mam komplet TRW, dopłacam 300 i Lemförder siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RTS odradzam, przynajmniej łączniki stabilizatora.
    U mnie oba padły w ciągu kilku miesięcy. Lewy po ok tysiącu a drugi po kilku...
    Wahacze na razie trzymają, ale po doświadczeniach z łącznikami już raczej nic z RTS nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 11.10.2018 o 11:36, dsz25 napisał:

No Chyba raczej bo za febiego trzeba najtaniej w sklepie normalnym dać ok. 1400-1500zł

Na febim mam zrobione około 110tyś. i do tej pory żaden się nie odzywa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 20.10.2018 o 14:06, HanysWA4 napisał:

RTS odradzam, przynajmniej łączniki stabilizatora.
    U mnie oba padły w ciągu kilku miesięcy. Lewy po ok tysiącu a drugi po kilku...
    Wahacze na razie trzymają, ale po doświadczeniach z łącznikami już raczej nic z RTS nie kupie.

RTS zakładałem kpl już jestem po wymianie banana na Meyhe HD a teraz znowu zaczęło coś stukać przy skręcaniu :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi