Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim aucie wymieniałem zawiechę na MS i jak na tą cenę było spoko. Fakt, że dużo nie zrobiłem po około 15tyś i auto poszło na sprzedaż ale przez ten czas wszystko na plus. W obecnym aucie, które jest dopiero 3 miesiące w PL mam ori zawieche i jestem ciekaw ile tutaj wytrzyma :/

Chwile :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kamilu żadna firma nie wymieni po 3 latach wahaczy bo klient zjeździł. Jakkolwiek o rtsie też mówię bardzo bardzo dobrze, hiszpańska firma fabryki bodajże 3 i z tego co pamiętam wszystko w europie. Żaden pakowacz, sam robi swoje produkty a ceny ma super. My to bardzo polecamy tylko firma po prostu jeszcze mało popularna i nieznana na naszym rynku.

firma bliźniacza - dys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie wymieniałem zawiechę na MS i jak na tą cenę było spoko. Fakt, że dużo nie zrobiłem po około 15tyś i auto poszło na sprzedaż ale przez ten czas wszystko na plus. W obecnym aucie, które jest dopiero 3 miesiące w PL mam ori zawieche i jestem ciekaw ile tutaj wytrzyma :/

Chwile :grin:

Mam nadzieję, że dłuższą chwilę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przejechane od wymiany ok 12tyś. Amortyzatory z przodu czerwone, felgi 16" no i prawa końcówka zaczęła stukać. Zobaczymy z czasem,ale słyszałem że MS ma słabe końcówki.POzdro:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie wymieniałem zawiechę na MS i jak na tą cenę było spoko. Fakt, że dużo nie zrobiłem po około 15tyś i auto poszło na sprzedaż ale przez ten czas wszystko na plus. W obecnym aucie, które jest dopiero 3 miesiące w PL mam ori zawieche i jestem ciekaw ile tutaj wytrzyma :/

Chwile :grin:

moje A4 przyjechało do PL w 2008 r. z przebiegiem 158 tys . Po 2 latach zmieniłem górne wahacze. Dół cały czas Ori , aktualny przebieg 220 tys.

Także Ori zawiecha dużo wytrzymuje , pewnei jakieś 10 kompletów MS :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam komplet na chacie czeka na wymianę .. na razie nie jestem władny :) juz nie moge się doczekać bo wahaczy nie mam wymienionych od nowości :P

Skąd ta pewność że nie wymienane były wahcze od nowości? Jesteś pierwszym właścicielem?

Jeśli tak to będzie najgorzej z górną śrubą górnych wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam komplet na chacie czeka na wymianę .. na razie nie jestem władny :) juz nie moge się doczekać bo wahaczy nie mam wymienionych od nowości :P

Skąd ta pewność że nie wymienane były wahcze od nowości? Jesteś pierwszym właścicielem?

Jeśli tak to będzie najgorzej z górną śrubą górnych wahaczy

Patrząc po wachaczach to są od nowosci bo łączniki stabilizatora jest ten stary typ lema a teraz co widze to robia te metalowo gumowe . Chyba ze sie myle . A co do tej sruby to kiedys mi ona pekla i musialem ja wymienić takze z jednej strony juz mam spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam relacje z użytkowania zawieszenia Master Sport. Wymieniony cały komplet, koszt wahaczy wyniósł w sklepie 550zł z 2letnią gwarancją. Zawieszenie twarde.

po 37tyś od montażu

- wymiana dwóch "gałek" sworzni kierownicy (sworznie były ok, ale stukały na elemencie tłumiącym drgania)

- wymiana dwóch wahaczy górnych (minimalne luzy na sworzniach)

po 376000 od montażu (3000tyś wcześniej wpadłem prawym kołem w wielką dziurę na autostradzie w Albani)

- wymiana dwóch wahaczy górnych (minimalne luzy na sworzniach)

po 47000 od montażu

- wymiana dolny tylni lewy wahacz (minimalny luz na sworzniu)

Wszystkie wahacze/gałki były uznane na reklamacji (oprócz dwóch gdyż nosiły ślady montażu młotkiem).

Wszystkie gumy po tym czasie nie wskazywały rozwarstwień.

po 61000 od montażu

- wymiana prawy sworzeń kierownicy (tym razem był luz na sworzniu)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupilem komplet ms-a i nie ktore elementy takie jak np gorny wachacz : zbyt lekko chodziła głowka ,gdzie w kupionym miesiac wczesniej chinczyku QAP za 30zl ciezko chodziła głowka .wiec zalezy jak sie trafi. dodam ze gorne mialem ori LMO z 95r :shock3: i gumy byly dalej jak nowe ,jedynie sworznie mialy delikatne luzy i delikatnie popukiwały . ale tego LMO co kiedyś juz nie bedzie

---------- Post dopisany at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany at 14:23 ----------

Ja mam RTS może mało znana firma ale u mnie 40 tys zapindalania po dziurach przez dwa lata i zero luzów. dają 3 lata gwarancji i wymiana na nowy jak gumka osłaniająca nie rozerwana bezproblemowa.

za ta cene to lepiej 2x kupic MS-a lub innego tanszego ,wiecej wytrzymaja takie 2 zestawy jak 1 rts-a ( oczywiscie przy wymianie samemu ,ale to trza wiedziec jak ) bo jak zaplacic komus za wymiane 2x 300zl czy tam iles to na to samo by wychodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory zmienione na Bilstein. Nie szło jeździć po nierównościach. Pozdrawiam. Sprzedam Amortyzatory po taniości MS jak coś:)POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet MS założony! Oby posłużył ze 30kkm chociaż:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o zawieszeniu srl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może komuś zostały oryginalne wahacze, komplet lub chociaż górne na lewe koło, oryginalne audi lub TRW, lemoforder ?

Potrzebuje zużytych aby oddać do regeneracji a chciałbym mieć komplet do zamiany zamiast wysyłać swoje i czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o zawieszeniu srl?[/QUOmTE]

tak jak większość na rynku z tanich wahaczy, zalezy jak trafisz moze paść po kili tys możesz jeździć dłużej, ogólnie znajomy kupił zestaw wahaczy do passata tej marki, narazie ma najechane 7 tys i końcówki oraz łączniki wymieniał już, trudno jednoznacznie ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również przymierzam się do kupna zestawu MS do a4 b5. Mam pytanie, otóż u mnie w okolicy ten towar jest niedostępny , macie kogoś sprawdzonego kto sprzedaje takie wahacze? czy też może ryzykować na allegro? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 38 tys km padly dolne wahacze i laczniki. Reklamacja zostala uznana polowicznie tzn dostalem jeden nowy wahacz i jedn lacznik.

W pozostalych elementach nie stwierdzono uszkodzen.

Odpowiedz przyszla bezposrednio od jakiegos speca z ms.

Trwalo to dosc dlugo i chcac jezdzic musialem kupic nowe elementy. Teraz mam na zapas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...