Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

737 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnie oryginalnych wahaczy Lemfordera. Trzymałem w ręce wypusty z Turcji, Chin i Niemiec. Różnica w jakości dostrzegalna gołym okiem.

Co do funkcjonalności, nigdy bym ich nie zamontował ale to tylko mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi MS :naughty: tyle zachwalania w kategorii tych "tańszych", a teraz piszecie, że strach to zakładać i na tym jeździć... :huh:

(nie każdy może sobie pozwolić na Lema;) niestety, a przemieszczać się trzeba...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi MS :naughty: tyle zachwalania w kategorii tych "tańszych", a teraz piszecie, że strach to zakładać i na tym jeździć... :huh:

(nie każdy może sobie pozwolić na Lema;) niestety, a przemieszczać się trzeba...)

Nie przejmuj się każdą wypowiedzią. Zawsze będą tacy którym wydaje się, że jak zapłacą 3x więcej to dostają 3x lepszy produkt, tacy którzy chcą mieć jak najtańsze nawet jak padnie po paru dniach oraz tacy którzy chcą czegoś przyzwoitego za niską cenę, ale są gotowi dopłacić ciut więcej aby nie dostać najgorszej jakości.

Naucz się filtrować te wypowiedzi a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie... :)

Parę lat temu też mi się wydawało, że jak płacę to dostaje jakość. Bez wahania kupowałem buty za 500zł, bo wydawało mi się, że będą wytrzymałe i posłużą mi dużo dłużej niż badziew za 50zł rynku.

Kilka par takich butów uświadomiło mi bardzo prosty fakt - mimo tego, że płacę znacznie więcej to wcale nie dostaję wytrzymalszych butów, ba! Czasami nawet szybciej się niszczą od tych tanich. Jaka więc różnica między nimi? Jedynie taka, że te drogie mają lepszy design, logo znanej marki i są zazwyczaj wygodniejsze od tych tanich.

TAK JEST W OBECNYM ŚWIECIE PRAWIE ZE WSZYSTKIM.

Wzrost żywotności nie jest proporcjonalny do wzrostu ceny.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kiedyś jak się kupiło buty oryg. to się chodziło kupę lat.

Teraz została tylko firma. Dla przykładu ostatnio kupiłem adidas porsche 399 zł. Chodzę w nich do auta i z powrotem. Rozlazły się po pół roku.

Ja przed lem. miałem najtańszą chininę. 3 lata wytrzymały. Ale już było strach. Tym razem zainwestowałem bo sentyment do auta mam. Zobaczymy jak na tym wyjde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem teraz 5 wahaczy z MSa, 2x FEBI i jakiś czas temu 1x ori, zobaczymy co i kiedy się wysypie :decayed:

Ogólnie to wcześniej miałem komplet Febi i szczerze to lipa... Wprawdzie przejeździłem ponad 2 lata, chyba nawet 3, ale ostatnie parę miesięcy były już takie luzy że strach było jeździć. A kilometrowo to może z 40k więc wcale nie jakoś bardzo dużo. Przy wahaczach za ok. tysiaka moim zdaniem nie warto.

Jeśli MS wytrzyma podobnie to rachunek prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MS w quattro na 15nastkach.

Przejeździłem ze 2 lata i nic nie stukało wszystko było sztywne :) Jakbym miał 19nastki i glebe to bym ich nie założył. Ale jak miałem 15nastki i ori zawieche to mówie kupie MS i 2 lata wytrzymały i jeszcze by jeździły :) A kupiłem od kogoś z forum co miał/ma hurtownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podrzucic mi link do zawieszenia MS przód i tył do a4 b5 quattro

Edytowane przez szymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Mam do wymiany 2 wahacze z przodu z prawej strony.(górny i dolny)
Chciałbym wymienić to na coś dobrego i jednocześnie taniego . Jeden wahacz z prawej "banan" miałem już wymieniany na FEBI.
I tak myślę żeby te 2 właśnie wymienić też na FEBI , sprawdzą się ?
I czy warto np założyć górny Lemfordera (20 zł różnicy w stosunku do Febi) i dół Febi (ponad 100zł różnicy na korzyść Febi) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Szymon Lemfordera

20zł różnicy naprawdę warto dopłacić.

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównali byście wytrzymałość lemforderów i meyle HD? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki tak też zrobię LEMFO+FEBI.
Tylko jeszcze pytanie , czy w pudełku do FEBI dołączane są śruby? Jeśli nie to mógłby ktoś rzucić link gdzie można takie śruby dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki tak też zrobię LEMFO+FEBI.

Tylko jeszcze pytanie , czy w pudełku do FEBI dołączane są śruby? Jeśli nie to mógłby ktoś rzucić link gdzie można takie śruby dokupić ?

Rok temu kupowałem wahacz dolny przedni z Febiego i w pudełku nie było śrub tylko sam wahacz. Febi sprzedaje też śruby, można ich numer znaleźć w katalogu online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównali byście wytrzymałość lemforderów i meyle HD? :eusathink:

Wg mnie i obserwacji meyle hd jest równe jakością do febi, natomiast lem to już półka wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać że Meyle HD daje 4 lata gwarancji ale nie wiem jak jest z jej uznawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meyle hd kosztuje tak zbliżone pieniążki do lemfordera że nie warto sobie nim zawracać głowy. Różnica to może 150zł.

Jakbym jednak miał osobiście wybierać to wolałbym meyle hd niż febi.


reizen , są wahacze febi ze śrubą są i bez. Przeważnie sprzedaje się bez bo wiadomo, cena to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...