Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem to rozumiem że wahacze przykręcamy tylko lekko, następnie należy przykręcić koło i opuścić samochód na koła. Dopiero wtedy należy dokręcić śruby wahaczy. Czy tak mam przekazać mechanikowi? Coś jeszcze jest ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co ja kiedyś czytałem taki meyle przyjmuje wahacze na gwarę i nawet użerać się nie trzeba. Nie wiem na jakiej podstawie się to odbywa ale o pękniętym meyle nie słyszałem także zwroty były pewnie na normalnie zużyte gumy czy tam końcówki. Co nie zmienia faktu, że gwarancja na części samochodowe takie jak zawias czy opony to fikcja.

A co do faktury za montaż to ile taka załatwić? Każdy taką wystawi za parę zł.

Z tą fakturą też tak myślałem, ale to nie prawda, bo próbowałem.

Mechanicy nie chcą tego robić.

Dla przykładu kupiłem komplet świec Championa i zerwały się przy tym gównie gwinty po pierwszym wykręceniu... chciałem reklamować, ale żądali faktury z montażu...

próbowałem uzyskać od mechaników, ale nie chcieli w to brnąć twierdząc, że takie firmy to potrafią się sądzić później i im się to nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz. Trzeba olać gwarancje i zapewnienia sprzedawców i zastanowić się najpierw ile jeździmy i jak, a potem którą zawiechę jest sens kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju to oszustwo goni oszustwo.

Reklamowałem ostatnio też korek febiego, bo skurczybyk napuchł i pękł przy odkręcaniu... oczywiście wina użytkownika.

W naszym kraju gwarancja to fikcja, ale nawet biorąc to pod uwagę bardziej opłaca się kupić podróbki niż oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to rozumiem że wahacze przykręcamy tylko lekko, następnie należy przykręcić koło i opuścić samochód na koła. Dopiero wtedy należy dokręcić śruby wahaczy. Czy tak mam przekazać mechanikowi? Coś jeszcze jest ważne?

co to masz za Mietka...?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja to tak sie dzieje jak kupuje sie części w necie. Ja od paru lat kupuje w jednym sklepie i mam zniżki i nie ma problemów z reklamacją. w tamtym roku reklamowałem 8 termostatów. i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego, bo opisałem przykład jednego z większych sklepów w kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości gwara w sklepach moto też nie istnieje. Ewentualnie na aku papier wystawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja to tak sie dzieje jak kupuje sie części w necie. Ja od paru lat kupuje w jednym sklepie i mam zniżki i nie ma problemów z reklamacją. w tamtym roku reklamowałem 8 termostatów. i zero problemów.

8? To jakie ty części kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wie o tym ale wole dmuchać na zimne.

A co sądzicie o wahaczach firmy GH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poważnie mówisz...?? Gie co?? Widać, ze masz dużo pieniążków, że lubisz kilka razy robić jedną i ta samą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A montowaliście może wahacze firmy FORTUNA LINE ? W IC twierdzą że to polska produkcja, coś wiecie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to masz sprawdzonego Mastera od forumowego kolegi.

Osobiście o Fortuna Line nie słyszałem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

gdzie mozna wyrwac te RTSy-bo widze że niektórrzy na nich smigaja ale dostępnośc kiepska

ile kosztuje komplet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z nudów przejrzałem cały wątek i takie małe podsumowanie dla tych leni, którym się nie chce wertować całości (piwko możecie przy okazji postawić):

1. większość chwali MSy, choć cudem techniki nie są i w większości ludzie robią stosunkowo niskie rocznie przebiegi (rzędu 10kkm).

2. Najczęściej spotykałem opinie typu: "u mnie 30-40kkm i zawieszenie sztywne", "20-25kkm i górne do wymiany"

3. Jak spotykałem się z opinią, że komuś po 10kkm poleciały wahacze to wnioskuję, że: nie miał farta i trafił na kiepskiej jakości towar lub montaż był na wiszących kołach lub chgw co innego

4. Trafiały się przypadki, że ludzie przejeżdżali po 50-60kkm, a i jeden co 90kkm zrobił.

5. Jak ktoś mało jeździ to chyba rozsądne rozwiązanie, jak ktoś robi większe przebiegi rocznie to można zaryzykować Lemma - tylko nikt nie da gwarancji ile ten Lemm pożyje. Przy obecnej wszędobylskiej chińszczyźnie różnej jakości różnie można trafić.

Co do RTS'a to pisałem wyżej. Wolałbym RTS'a od Febiego-pakowacza.

Przykład z innego auta: wymieniłem sworzeń wahacza na Rouville'a, z drugiej strony siedział Delphi. Po 14kkm Rouville-pakowacz rozklepał się tak, że mało nie wyskoczył :kox: Delphi sztywny, a przebieg znacznie większy. Wymieniłem profilaktycznie oba na TRW i odpukać od 30kkm spokój.

Da się? Da.

Podobnie z tulejami wahacza - jak już to tylko TRW/Lem. Tanie zamienniki na dzień dobry miały rozmiar zbyt luźny, nie miało to prawa działać bez spawania (wahacze stalowe).

Podobnie w przypadku MS'a nie mam przekonania, bo co tanie w zawieszeniu lubi się szybko zemścić. Jednak patrząc po ilości osób u których te zawieszenia robią po 30-50kkm oraz mając na uwadze, że nie wiem jaki się trafi LM to chyba wolę wtopić 500PLN niż 1500PLN :-)

Kompromisem napewno będzie RTS, i to dość rozsądnym.

Nie miałem w rękach wahaczy Delphi, ale może też coś są warte (wspomniany sworzeń jak i aktualnie amortyzatory sprawują się dobrze, odpukać).

Decyzja i tak zależy do każdego z Was! Udanych wyborów! :D

Fajnie napisane , ja dziś rozmawiając z dostawcą który ma master sporta usłyszałem że to produkt którego sprzedają najmniej a najwięcej użerają się z reklamacjami. Reklamowane całe zestawy wahaczy mają uznawane pojedyncze wahacze jak coś ;)

Nie wiem z kim rozmawiałeś ale jak się jeden wahacz wysypie wymieniają całość. Ja sprzedaje je prawie 4 lata i nie miałem nawet 1 reklamacji. Nie pisze tego teraz po to żeby zareklamować ich cudowną jakośc bo już nimi nie handluje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...