Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Nabita klima nie działa


belmondo20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam duży problem z klimatyzacją, a wiec po wlączeniu silnika chce zalączyć klimatyzacje ustawiam na LO i naciskam snieżynke to wlącza sie na chwilke i zaraz wylącza!! niezależnie jaka jest temperatura ustawiona leci ciepłe powietrze!!!pozniej juz niemozna wlączyc jej!Podlaczalem juz pod komputer wyskakiwaly bledy kasowalem je ale nadal to nic nie dalo ,klima jest napewno nabita wymienilem osuszacz klimy bo tak mechanik twiedzil ze to moze byc przyczyna ale niestety nie,sprezaka dziala i przez te rurki leci zimno po wlaczeniu przez chwile i pozniej cos odlacza !!!

Już niewiem co może być nie tak więc nadzieja moja że ktoś z was mi pomoże znaleść przyczyne dlaczego niedziała!!!

bede WDZIECZNY POZDRAWIAM...

warnwarn.gifzostałeś poproszony o zmianę tematu przecież

witam koledzy !!!

Jak już wcześniej pisałem mam cały czas problem z climatronikiem w swoim Audiku , po wstawieniu do serwisu vw powiedzieli mi że mam inny panel sterujący i dlatego rozlącza i nie daje zimno i jak wcisne snieżynkę , a wiec znalazłem drugi panel i podpiołem efekt..to samo sie dzieje wciskam snieżynkę zapala sie na chwile poczym gaśnie i pożniej nieda się już wcisnąć ! Z kodów CLIMATRONIKA pojawiły się nastepujące błedy :

02.1 -(G86)czujnik temperatury wewnętznej,w podsufitce,ciągła przerwa

07.1 -(G109) Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza ciągła przerwa

08.5 -Klapa regulacji temperatury,ciągła blokada

15.7-klapa powietrza czasem blokowana

29.4-detekcja poślizgu pasa "hard"sporadycznie

Może ktoś wie jak sobie ztym poradzić , lub gdzie znajdują się te czujniki temperatury ??? Prosze o

podpowiedz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK A JAK SPRAWDZIC TEN CZUJNIK TEMPERATURY CZY DZIALA??? ALBO TEN PRESOSTAT ???[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 20:08 _________________________________________________błedy jak skasowałem to po podłączeniu jeszcze raz pod vaga ponownie sie pojawiały te same i nadal nic niedzialalo.

a moze coś jest uszkodzone w tym panelu climatronica ? chociaż wszystko ladnie swieci i nic nie przerywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jedną rzecz.

Usuwanie awarii nie polega na skasowaniu informacji o nich.

Kasowania błędów nie usuwa przyczn.

Usuń przyczynę, na którą wskazuje błąd pokazywany ci przez urządzenie diagnostyczne i potem skasuj błędy a będziesz miał działającą klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż dodatkowy czujnik temp. silnika-to pewnie on odłącz sprężarkę bo dostaje wiadomość że temp.silnka jest za wysoka. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem kolego gdzie konkretnie się on znajduje ale kiedyś miałem identyczny problem w A3 1,9TDI.Po wymianie czujnika (w ASO chyba 40 zeta zapłaciłem) klima latała aż miło.Powodzenia :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestań wymieniać rzeczy, które nie muszą być wymienione !

Podaj jakie masz błędy ! Kasowanie nic nie pomoże, to jest informacja diagnostyczna, a nie powód Twoich problemów.

Klima nabita, ale może już brak czynnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy !!!

Jak już wcześniej pisałem mam cały czas problem z climatronikiem w swoim Audiku , po wstawieniu do serwisu vw powiedzieli mi że mam inny panel sterujący i dlatego rozlącza i nie daje zimno i jak wcisne snieżynkę , a wiec znalazłem drugi panel i podpiołem efekt..to samo sie dzieje wciskam snieżynkę zapala sie na chwile poczym gaśnie i pożniej nieda się już wcisnąć ! Z kodów CLIMATRONIKA pojawiły się nastepujące błedy :

02.1 -(G86)czujnik temperatury wewnętznej,w podsufitce,ciągła przerwa

07.1 -(G109) Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza ciągła przerwa

08.5 -Klapa regulacji temperatury,ciągła blokada

15.7-klapa powietrza czasem blokowana

29.4-detekcja poślizgu pasa "hard"sporadycznie

Może ktoś wie jak sobie ztym poradzić , lub gdzie znajdują się te czujniki temperatury ??? Prosze o

podpowiedz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: nie jeździj juz do tego serwisu.

Na 90% wystarczyło zmienic kodowanie sterownika i przeprowadzić nastawy podstawowe i wszystko zaczęło by działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a możesz mi napisać jak można zmienić kodowanie tego sterownika ?

pozdr.

[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2007, 07:02 _________________________________________________a gdzie mogą się znajdować sie te czujniki od temperatury ? to są może te w słupkach bocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a możesz mi napisać jak można zmienić kodowanie tego sterownika ?

vag-comem

pisalismy już kilka razy o przekodowywaniu klimatronika

a gdzie mogą się znajdować sie te czujniki od temperatury ? to są może te w słupkach bocznych?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz mowisz że samo przekodowanie tego wystarczy ?bo mi jak wcześniej pisałem powiedzieli że inny panel mam i musze mieć od tego modelu,to musze niestety ponownie jechać do nich żeby mi przekodowali a postu żadnego niemogę znaleśc na ten temat ? , jeszcze rozbiore te słupki dzisiaj może tam niemam tych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...