Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecą kontrolki ABS i ESP w A4 B6


lep

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim!
Najprawdopodobniej mam walnięty sterownik od pompy ABS typowe objawy czyli: kontrolka ABS + wykrzyknik + sygnał dźwiękowy, całość dopiero po przejechaniu kilku km (silnik się rozgrzeje) , albo jak już jest rozgrzany to tylko po odpaleniu. 
Muszę zrobić przegląd i obawiam się że diagnosta mi odrzuci badanie (chyba że macie jakiś punkt w Wrocławiu "godny polecenia" ;) .

Czy jest możliwość "zablokowania" aby te kontrolki się pojawiały ? 
Czytałem gdzieś że wyciągnięcie bezpiecznika pomaga. Problem jest, że po wyciągnięciu bezpiecznika od ABS auto nie chce odpalić (po włożeniu z powrotem odpala bez problemu). 
 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklej czarne kwadraciki na szybce licznika w miejscu kontrolek ? usuń usterkę a nie kombinuj jak oszukać diagnostę. Przecież to bezpieczeństwo Twoje i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co świecące kontrolki na liczniku mają do przeglądu?? jak wjedziesz na rolki i hamulec będzie działał to przegląd przejdziesz, mimo tego że kontrolki świecą na blacie. Na przeglądzie nikt nie sprawdza sprawności ABS/EDS zwłaszcza, że nie wszystkie stare samochody mają takie systemy, a przeglądy przechodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

a co świecące kontrolki na liczniku mają do przeglądu??

Wszystko zależy od diagnosty,albo oleje temat albo każe usunąć usterki i wrócić. Od jakiegoś czasu zapisują w komputerach drobne usterki które muszą być usunięte do następnego przeglądu. U mnie do tylnej wycieraczki się przyczepił i wpisał w kompa. U kolegi do rdzy na błotniku inny się przyczepił. Także kolega może dostać kwita

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a mianowicie błąd 01826. Po kilkunastu, kilkudziesieciu kilometrach świeci mi się kontrlka esp, która znika po minucie lub po kilku minutach, są dni kiedy się nie świeci, ale bardzo często jest, że się zaświeca. Robiłem w vagu regulację kąta skrętu, którą przeszedł ale mimo wszystko błąd się dalej pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Julkos napisał:

Mam problem, a mianowicie błąd 01826. Po kilkunastu, kilkudziesieciu kilometrach świeci mi się kontrlka esp, która znika po minucie lub po kilku minutach, są dni kiedy się nie świeci, ale bardzo często jest, że się zaświeca. Robiłem w vagu regulację kąta skrętu, którą przeszedł ale mimo wszystko błąd się dalej pojawia.

jakie masz błedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01826 tylko mi się pojawia i nic po za tym. Ale tak jak mówię, zrobiłem nawet 2 razy dobrze adaptacje skrętu i dalej wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio auto stało nieodpalane przez 2 tyg, po odpaleniu i podczas jazdy zaczęła migać na liczniku kontrolka od ESP, teraz świeci się już cały czas. Brak błędów, sprawdziłem vagiem czujniki ABS i są ok, ABS podczas gwałtownego hamowania działa, ESP nie działa podczas gwałtownego ruszania. Ktoś podpowie, nakieruje gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie wyzej mam problem z ABS. Podczas dojezdzania np. do swiatel w koncowej fazie wlacza sie abs , chociaz hamuje  delikatnie, jak zjezdzam powoli z bardzo stromej gorki(np wjazd do garazu podzimnego- wtedy notorycznie sie włacza) , zdaza sie tez ze abs wlacza sie przy 120 km/h gdy zaczynam hamowac( uczucie jakby pedal na chwile delikatnie wpadl i pozniej jest silny zgrzyt ABS'u- to akurat jest niebezbieczne poniewaz boje sie ze nie wyhamuje przez to ) . Mial ktos podobny problem? robilem logi abs, ale niestety VCDS zczytuje max do 30 km/h i pozniej rozlacza(sprawdzane na ori kablu i na zwyklym KKL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kubabkb napisał:

Jak w temacie wyzej mam problem z ABS. Podczas dojezdzania np. do swiatel w koncowej fazie wlacza sie abs , chociaz hamuje  delikatnie, jak zjezdzam powoli z bardzo stromej gorki(np wjazd do garazu podzimnego- wtedy notorycznie sie włacza) , zdaza sie tez ze abs wlacza sie przy 120 km/h gdy zaczynam hamowac( uczucie jakby pedal na chwile delikatnie wpadl i pozniej jest silny zgrzyt ABS'u- to akurat jest niebezbieczne poniewaz boje sie ze nie wyhamuje przez to ) . Mial ktos podobny problem? robilem logi abs, ale niestety VCDS zczytuje max do 30 km/h i pozniej rozlacza(sprawdzane na ori kablu i na zwyklym KKL).

gdziej jest zbyt duza odległosc czujnika od koronki

z doswiadczenia szukaj z tyłu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozbieżność odnośnie prędkości co nie koniecznie musi wskazywać na błędne działanie czujnika. Ważne jest, czy ta rozbieżność powstała w czasie jazdy na wprost czy auto jechało np.  po łuku czy skręcało. Dopiero to się liczy. Koła kręcą się z inną prędkością jadąc po łuku czy skręcając. Sterownik ABS na podstawie sygnałów z czujników przy kołacch oraz syglału z taśmy kierownicy (kąty skrętu) decyduje o tym czy uruchomić pompę ABS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Mam taki sam problem jak tu opisujecie tylko u mnie błąd  "01435 -czujnik 1 cisnienia w układzie hamulcowym (g201) 57-10usterka w obwodzie elektrycznym- sporadyczny".

I sytuacja taka że pojawia się i znika jadę do pracy nie ma błędu  robie 7 km wyskakuje, przychodzę po pracy znów nie ma jadę pojawia sie i znika dojadę do domu znika???

czarna magia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 20:55, Muskel1 napisał:

Blok ABS do wymiany lub regeneracji.

Raczej sterownik,bloki raczej  nie padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam pewien problem. Pacjent A4 B7 1,8T 2005 Avant. Padł mi akumulator, po wymianie akumulatora zaświeciły się kontrolki ABS oraz ESP i zaraz zniknęły (wiem, czujnik musi się skalibrować itp), lecz po przejechaniu kilku kolejnych metrów znów się zaświeciły i już tak zostało. Cała procedura powtarza się zawsze po odpaleniu auta.  Po podpięciu pojawia się błąd 00285 - ABS Speed Sensor, Front Right. Co najdziwniejsze czujnik widzi prędkość.  Myślę co z tym fantem zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam pewien problem. Pacjent A4 B7 1,8T 2005 Avant. Padł mi akumulator, po wymianie akumulatora zaświeciły się kontrolki ABS oraz ESP i zaraz zniknęły (wiem, czujnik musi się skalibrować itp), lecz po przejechaniu kilku kolejnych metrów znów się zaświeciły i już tak zostało. Cała procedura powtarza się zawsze po odpaleniu auta.  Po podpięciu pojawia się błąd 00285 - ABS Speed Sensor, Front Right. Co najdziwniejsze czujnik widzi prędkość.  Myślę co z tym fantem zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja ma taki problem z absem i esp stukaja klocki podczas jazdy tak jakby spadalo cisnienie w ukladzie hamulcowym

blad byl czujnika cisnienia podmienilem czujnik ale problem dalej jest czy to moze byc pompa czy sterownik

czy tak jak piszecie zabrudzony czyjnik ktorys abs ?

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...