Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecą kontrolki ABS i ESP w A4 B6


lep

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest w stanie ktokolwiek w jakikolwiek sposób mi pomóc lub doradzić to bardzo proszę bo mam problem z ABS i ESP w mojej a4 b6 1.9TDI quattro. Na początku kilka razy zapaliły mi się właśnie te kontroli, ale na krótki czas pomagało zgaszenie silnika i ponowny rozruch. Po czasie kontrolki zapalały się coraz częściej. Kiedy kontrolki nie świeciły przy prędkościach toczących (dohamowujących) np. 20-30km//h uruchamiał się ABS na suchych nawierzchniach gdzie nie miał prawa się załączyć. Następny etap to to, że kontrolki świecą do dziś od włączenia zapłonu do zgaszenia silnika (czasem następuje to po włączeniu silnika a czasem już przy zapłonie). Byłem w serwisie Bosch na kompie i wykazał następujące błędy:

0122: Czujnik obrotów lewy tył : Nieprawidłowy sygnał/brak sygnału

011F: Czujnik obrotów prawy tył : Nieprawidłowy sygnał/brak sygnału

020E: wyłącznik świateł hamowania : Błąd przewodzenia.

Po odczytaniu tych błędów wymieniłem włącznik świateł hamowania jak i czujnik położenia sprzęgła (nie działał tempomat), wyczyściłem wszystkie czujniki przy każdym kole. Sytuacja się nie zmieniła. Czy jest w stanie ktoś mi coś podpowiedzieć? Szukałem jakiś kostek lub czegoś w tym rodzaju żeby rozłączyć i zdemontować te czujniki. Słyszałem, że mogą być pod tylną kanapą ale ja nie mogę ich zlokalizować. A może to coś jeszcze innego? Pomoże ktoś? Z góry dziękuję za każda odpowiedź. Pozdrawiam,

kolego jak sobie poradziłeś z problemem mam identyczny

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie się też to trafia:

Obajwy.

Zimny silnik - zawsze się zapali esp+abs
Ciepły - jak wyłączę i włączę ponownie to gaśnie. Podjadę pod sklep odczekam trochę i po uruchomieniu znów to samo.

Nie da się tego samemu naprawić? jak wyglada ów strerownik>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem... Ktoś coś wie? w Vagu pokazuje mi błąd tylnego prawego czujnika abs.

00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)
30-00 - Open or Short to Plus

oto błędy


up

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik do roboty, miałem to samo, wymieniałem sensory jeden za drugim i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a coś więcej ? Jaki sterownik ? Chodzi Ci o pompe abs czy jak ?


Bo powiem Ci ,że ściągałem z tyłu tarcze i okazało się że zebatka do naliczania abs jest dość skorodowana ,i sie tak zastanawiam czy to nie ma też na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem ten sam program ze świecącym co jakiś czas ASP i ABS potem doszła kontrolka klocków hamulcowych w AUDI B6. Siostrzeniec pracuje w Mercedesie i on mi powiedział co jest przyczyną. A mianowicie przy pompie ABS jest taka duża wtyczka i tam często nie ma odpowiedniego styku. Wystarczylo kilkakrotne wyciągnięcie i włożenie wtyczki i sprawa załatwiona nic już od 2 tygodni nie świeci. Robimy to oczywiście przy wyłączonym zapłonie. Dajcie znać czy pomogło jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy wyskoczyła mi kontrolka ESP w czasie jazdy, dziś zmieniłem czujnik hamowania ale po tym zapala mi sie kontrolka esp i abs po nacisnieciu hamulca i swiatla stopu nie działają. Czy trzeba coś robić w komputerze po zmianie czujnika?

Sory juz wszystko gra poprostu nie do konca go przekrecilem

Edytowane przez Soltyss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pewien maly problem, zrobilem wczoraj rano geometrie w swojej b6, wszystko pieknie autko odstawilem na parking i sobie stalo do wieczora. Wieczorem wyjechalem na miasto, rozpedzam sie i przy okolo 70km/h nagle zaswiecila mi sie kontrolka esp, a autem zaczelo miotać na prawo i lewo i czulem jak opony boksują. Puscilem gaz, kontolka zaczela mgrugac, przy dodawaniu gazu autem dalej miotało na prawo i lewo, po jakiś 200 metrach zgasła i juz więcej sie tak nie działo.

Czym to mogło być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem pół roku temu. Wymiana czujnika hamulca pomogła. 50zł a ASO za część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wywalało Ci jakiś błąd czy coś? Albo szybko trakcje tracił chociaż ledwo co było ślisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was klubowicze,

Miałem identyczny problem z ABS i ESP. Po mocnym skrecie w lewo i zahamowaniu włączyły się dwie kontrolki. Już miałem podłączać pod VAG (koszt 75 zł bo nie mam) wracałem do domu (50km) i po przejechaniu 20 km same zgasły. Przejechałem kolejne 80 km i ani widu ani słychu, nawet po mocnym skrecaniu i hamowaniu jednocześnie. KOmputery to dziwna sprawa. Także panowie jak nie działa jak u mnie to Vag i naprawiać..

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczal mi sie problem w mejej audicy B7 2.0tdi, otóz auto posiadam rok przez ten czas zdarzylo mi sie jakies 4 razy, ze auto krecilo ale nie moglo odpalic ale za kolejnym razem zawsze odpalalo wiec nie bylo z tym nigdy problemow, nie zawracalem sobie tym glowy, dodam ze podczas jazdy nie mialem zadnych problemow nigdy zadna kotnrolka mi sie nie zaswiecila.

od zawsze mialem tak, ze przy zaplonie swieci mi sie kontrolkaa 'Check engine' i autko odpala normalnie (po chwili wsyzstkie kotnrolki znikaja), natomiast od jakiegos miesiaca zdarza mi sie prawie codziennie ze ta kontorlka sie nie wystwietla, a pojawia sie nowa ABS i wtedy auto kreci ale nie może odpalic.

zwykle mijało to po 2-4 razach przekreceniu kluczykiem, niestety od jakiegos tygodania zajmuje mi to nawet do 0.30h , dzisiaj przez .1.5h nie moglem odpalic auta, probuje doczekac sie az za ktoryms razem przekrece kluczyk i kontrolka ABS zniknie zaswieci sie CHECK ENGINE ale niesty trwa to coraz dluzej raczej jest to jak loteria i dla mnie to jest powazny problem, nie mam pojecia co jest nie tak, Ktos pomoze?

Edytowane przez sztajcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się z kimś z forumowiczów lub podjedź do kogoś na komputer, bo niedługo zamęczysz rozrusznik i będziesz miał duże koszta. Na wyczucie nie da się tutaj nic naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się z kimś z forumowiczów lub podjedź do kogoś na komputer, bo niedługo zamęczysz rozrusznik i będziesz miał duże koszta. Na wyczucie nie da się tutaj nic naprawić.

y to nie jest tak ze ja nim krece az zalapie, tylko po prostu przekrecam kluczyk do zaplonu az mi odpowiednie kontrolki sie zaswieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyko problem, sterownik po prostu sie przypalał przy każdym odpaleniu auta.. Wymieniony na nowy i zero choinki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, bo mam identyczny problem. od jakiegoś czasu zapalają mi się 2 kontrolki abs i esp, po ponownym przekręceniu kluczyka znikają, ale podczas jazdy wracają. gdy się świecą nie działa również prędkościomierz oraz czujniki cofania. komputer pokazał sporadyczny błąd czujnika abs, lewy przód. zakupiłem zamiennik za 60zł i dopiero pokazała się choinka, abs, esp, klocki, check, i kilka innych rzeczy. zwróciłem do sklepu i założyłem ori używkę. wszystko wróciło do normy tj. od czasu do czasu zapala się abs i esp oraz nie działa prędkościomierz. z tego co się doczytałem to może być też czujnik kąta skrętu lub sterownik abs. jak to ugryźć? wymieniać po kolei? czy może ktos poleci jakiś warsztat, który naprawia takie rzeczy? mieszkam w łukowie lubelskie, ale pracuje w warszawie. pomóżcie panowie bo tak mnie to wku.... , czasami przy lekkim hamowaniu czuć takie zgrzytnięcie w pedał???... ;-)

Edytowane przez mario.mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, bo mam identyczny problem. od jakiegoś czasu zapalają mi się 2 kontrolki abs i esp, po ponownym przekręceniu kluczyka znikają, ale podczas jazdy wracają. gdy się świecą nie działa również prędkościomierz oraz czujniki cofania. komputer pokazał sporadyczny błąd czujnika abs, lewy przód. zakupiłem zamiennik za 60zł i dopiero pokazała się choinka, abs, esp, klocki, check, i kilka innych rzeczy. zwróciłem do sklepu i założyłem ori używkę. wszystko wróciło do normy tj. od czasu do czasu zapala się abs i esp oraz nie działa prędkościomierz. z tego co się doczytałem to może być też czujnik kąta skrętu lub sterownik abs. jak to ugryźć? wymieniać po kolei? czy może ktos poleci jakiś warsztat, który naprawia takie rzeczy? mieszkam w łukowie lubelskie, ale pracuje w warszawie. pomóżcie panowie bo tak mnie to wku.... , czasami przy lekkim hamowaniu czuć takie zgrzytnięcie w pedał???... ;-)

Wyczyść na początek złącze przy pompie ABS - kontaktem do złączy elektrycznych, no i tak samo złączke od czujnika (lewy przód) jak i sam czujnik. U mnie było podobnie, błąd od ABS i ESP palił się non stop, wyczyściłem złącze przy pompie i złacze od czujnika, które schowane jest w nadkolu i po problemie.

Edytowane przez heretic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kontakt to jakiś spray?

oczywiście, cokolwiek do czyszczenia elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...