Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecą kontrolki ABS i ESP w A4 B6


lep

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany

Winny był sterownik ABS

Naprawiłem sterownik i od 2 dni jest dobrze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś 2 tygodnie temu miałem podobny problem. Po naciśnięciu pedału hamulca, na desce rozdzielczej zapalała się kontrolka esp oraz co jakiś czas abs ale nie zawsze. Winowajcą okazał się włącznika świateł stop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, w którym miejscu znajduje się ten sterownik?

Na bloku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie na pompie ABS.

Ja odwiedziłem zakład zajmujący się naprawą sterowników: ABS, Pomp, silnika itp.

ok 2h roboty razem z montażem i demontażem i autko naprawione :)

Firma ZM Serwis w Ozorkowie

www.zmserwis.eu

najlepiej wysłać do nich błędy jakie mamy zanotowane w sterowniku ABS

ja jeszcze miałem błąd w liczniku - brak komunikacji z ABS

Polecam Szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

Winny był sterownik ABS

Naprawiłem sterownik i od 2 dni jest dobrze :naughty:

Kolego jaki koszt naprawy sterownika z ciekawości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

Winny był sterownik ABS

Naprawiłem sterownik i od 2 dni jest dobrze :naughty:

Kolego jaki koszt naprawy sterownika z ciekawości?

Około 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapalały sie równocześnie ESP i ABS, a gasły dopiero po zgaszeniu auta. Po wymianie włącznika świateł stopu problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z esp. Dobijam do 100km/h i zaczyna mrugac po czym włącza się na stałe. Możliwe że źle zakodowany jest czujnik skrętu? Ostatnio wymieniałem moduł i odchylenie było 2.5 stopnia. Ponoć tolerancja to 5 stopni :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób na nowo adaptacje G85

Tak myślałem. Dzieki mordo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to natomiast abs a asr swieci sie razem a gasnie jak przejade kawałek zgasze odpale samochod i juz sie nie swieci moze sie tak dziac z powodu slabego aku?? dzis naladowalem go i zobaczymy co bedzie jak sie powitorzy to podepne vag i sie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś miał taki problem z ABS?

Pali kontrolka ABS i ESP błąd 00526 - włącznik świateł stop-niewiarygodny sygnał,sprawdzona instalacja elektryczna i z włącznika F stopu wychodzi sygnał 12v do ster ABS po zapłonie bez wciskania pedału stopu, w momencie wciśnięcia pedału stopu gaśnie i tak powinno byś ale niestety tak niejest a mianowicie ze sterownika cały czas wychodzi 12V na włącznik F i podaje zasilanie na 15 ( zasilanie po stacyjce) ,podejrzewam uszkodzenie ster ABS tylko zastanawiam sie co mogło być powodem takiego uszkodzenia wewnątrz sterownika ( prwdopodobnie zwarcie wewnątrz) Czy ktoś miał taki przypadek? gdzie wysłać sterownik do naprawy?

Kogo polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wymianie kompletu klocków hamulcowych i przetoczeniu tarcz tylnych podczas jazdy zapala sie ABS i ESP po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolki gasną ale po przejechaniu kilku km ( nie ma reguły raz 1km raz 20km) błąd powraca. Auto przejechało od wymiany ponad 200km. Dodatkowo wczoraj wymieniłem przewody hamulcowe i odpowietrzyłem układ i dalej ABS i ESP zapala się. Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, problem taki..

Rano odpalam auto, czekam aż się zagrzeje do przełączenia na LPG ~50*, przerzucam dźwignię z P na D bądź R (w zależności czy muszę wyjechać przodem lub tyłem) i z chwilą puszczenia hamulca zapalają się ikonki ABS/ESP. Gaszę silnik, odpalam jeszcze raz, ponownie dźwignia z D/R, puszczam hamulec i ikonki już się nie świecą. Dzieje się to tylko wtedy, kiedy samochód jest "zimny", czyli jak ostygnie po dłuższej jeździe. Aku wymieniłem, bo myślałem że to jego wina, ale problem dalej się pojawia..

Log VAG.. pierwsze logowanie po wymianie aku..

00526 - Brake Light Switch-F
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30
35-10 - - - Intermittent
Log VAG.. drugie logowanie po usunięciu błędów i ponownym zaświeceniu ikonek ABS/ESP..
00526 - Brake Light Switch-F
27-00 - Implausible Signal
Nadmienię że mam problem z tylną lampą, mianowicie coś na połączeniu żarówki stopu, mniejsza o to, wcześniej już to miałem, ale problemu z ABS/ESP nie było..
Jakieś propozycje diagnozy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy może wy mi pomożecie/ Po przejechaniu ok 200m zapala mi sie ABS i kontrola trakcji i na fisie duża kontrolka od chamulci i trzy krotnie zapiszczy. czym może być to spowodowane? Jak Odpale auto i zaraz nacisne przycislk ESP to wszystko gra nie pokazuje sie zaden błąd.Dajcie jakieś wskazufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam problem zaświecają mi się obydwie kontrolki ABS oraz ESP . Nie działa wtedy ABS bo sprawdzałem. Teraz błędy jakie odczytałem z VAG a

00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)
30-00 - Open or Short to Plus

Wiem ,że jest to czujnik abs tylnego prawego koła. Tylko teraz gdzie to jest bo ja na prawde nie wiem ;p. Co może być przyczyną? uszkodzony czujnik , kabel a może jakieś inne pomysły macie??? Bardzo proszę o pomoc. Dodam ,że kontrolki zapalają się jak chcą , raz po odpaleniu auta , raz po przejechaniu paru km itd. Nie zawsze gasną po zgaszeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...