Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

naprawdę spokojnie tj jakieś 3 max 3,5 h

tak dokładnie :) na spokojnie :) na szybko tes sie udaje :P wychodzi jakies 2 godziny z przerwą na 3 papierosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ze mną chyba jest coś nie tak, bo mi zeszło prawie 5h :)

Do tego dziś się okazało, że dobiłem akumulator. Sygnał DWA, o którym pisał Musashi był u mnie w adapterze wpięty do pina D11 zamiast do pina D14. W ten sposób wzmak i navi chodziły cała noc. Rano ledwo odpalił - zaświeciły się kontrolki i parę ostrzeżeń na Fis.

Dzisiaj wszystko dopieściłem, ale jak podłączyłem prostownik to się za głowę złapałem - pobór prądu poza skalą ;( Czyli aku ma już zwarcie :(

Po sprawdzeniu wszystkich kabelków zrobiłem też próbę. Odpaliłem silnik, po chwili zgasiłem i siedząc w środku zamknąłem auto z pilota. Po zgaśnięciu przycisku od awaryjnych po jakichś 30 sekundach navi się wyłączyła :)

Zmartwiła mnie jednak druga próba - bez odpalania auta zamknąłem się ponownie w aucie i czekałem chyba z 10 minut i nic - navi cały czas chodziła. Tak ma byc, czy też znów spotka mnie przykra niespodzianka jak będę chciał odpali rano ?

--- Edit 7.08.2008; 17:14 ---

Aaa... jeszcze mi się jedno przypomniało ...

Od Concerta II została mi luźna wtyczka koloru pomarańczowego, wygląda jak złacze antenowe w RNS tylko pojedyncze. Ktoś wie do czego to i czy to ma być podłączone w jakiś sposób do navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj antena diversity (cztero kierunkowa antena radiowa) ją "obierasz" z tej pomarańczowej plastikowej obudowy i wkładasz do obudowy od adaptera antenowego obok anteny radiowej (obok anteny radiowej masz wolną dziórkę i tam to wkładasz hyhy :polew: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poszukiwaniu klimatronika na allegro, wszystkie na 2din bez ogrzewania siedzeń są w kiepskim stanie,

Mała podpowiedź.... kupujesz klimatronik w kiepskim stanie (chodzi o przyciski), ramka czołowa powinna być w stanie conajmniej akceptowalnym

Kładziesz sobie na stół, 2 śrubokręty jeden kluczyk mały torx (z tego co pamiętam) przekładasz obudowę panala przedniego, przekładasz przyciski ze swojego klimatronika do ramki klimatronika pod navi... składasz wszystko do kupy czyli elektronika ze swojego klimatronika, ramka czołowa z klimatronika pod navi, przyciski z klimatronika twojego (o ile były w lepszym stanie) i masz bez kodowania w pełni działający klimatronik.

Trudność wykonania - 4 w skali do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poszukiwaniu klimatronika na allegro, wszystkie na 2din bez ogrzewania siedzeń są w kiepskim stanie,

Mała podpowiedź.... kupujesz klimatronik w kiepskim stanie (chodzi o przyciski), ramka czołowa powinna być w stanie conajmniej akceptowalnym

Kładziesz sobie na stół, 2 śrubokręty jeden kluczyk mały torx (z tego co pamiętam) przekładasz obudowę panala przedniego, przekładasz przyciski ze swojego klimatronika do ramki klimatronika pod navi... składasz wszystko do kupy czyli elektronika ze swojego klimatronika, ramka czołowa z klimatronika pod navi, przyciski z klimatronika twojego (o ile były w lepszym stanie) i masz bez kodowania w pełni działający klimatronik.

Trudność wykonania - 4 w skali do 10.

Świetny pomysł :) Szczególnie atrakcyjne rozwiązanie jeśli znaleźlibyśmy uszkodzony klimatronik 2din w dobrym stanie zewnętrznym za niewielkie pieniądze.

Wystarczy jednak odrobinę cierpliwości i da się upolować klimatronik 2Din na allegro. Mi się udało dostać za 250 zł dokładnie taki jak potrzebowałem - bez grzanych siedzeń - praktycznie w idealnym stanie. Trzeba jednak strasznie uważać. Ja kilka razy już się cieszyłem, że wreszcie znalazłem odpowiedni, jednak zawsze prosiłem sprzedającego o zdjęcie tyłu oferowanego klimatronika i okazywało się, że to panel do B7.

Może uda mi się sprzedać mój 1din za podobną kwotę i będę na 0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinez80 to w B7 zdarzają się zegary z połówką FISa ?? :shocked: skoro tak jest to sam sobie odpowiedziałeś na swój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłączę sie po małej przerwie..

panowie byłem juz u kilku "doktorów" ale żaden mi nie pomógł - na zegarach mam dokladną date i czas z sygnału radiowego ale na rns-ie czas mi skacze co chwile wg. własnego uznania.. i co zauwarzyłem to to, że navi w trybie serwisowym widzi pradiłowy czas z zegarów ale korzysta z czasu GPS i co złapie inną satelite to mam kilka godzin w tył lub przód zależy jak trafie ale to raczej mnie trafia..!

następnie co zrobic aby nawi nie darła się że nie zgadza się jej nr VIN i po wpisaniu kodu nadal sie blokuje...

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka problem nie mam systemu aktywnego w swojej niuni i jak podlacze rns-e beda graly mi tylko przednie glosniki ????? da sie to obejsc jakos zeby chodzily mi wszystkie !!!! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od jakiegos czasu przymierzam sie do zamontowania rns-e w mojej A4. Zaznacze ze fabrycznie wyjechala ona bez radia, ale ASO przed sprzedaza zamontowalo tam radio JVC KD-S871R. Gra calkiem dobrze, w kazdych drzwiach jest chyba para glosnikow. Aktualnie jestem na etapie kompletowania sprzętu i wiedzy nt montazu. W ramach tego ostatniego mam kilka pytan :)

1. Wydaje mi sie ze nie mam fabrycznego wzmacniacza ani suba. JVC ma 4x wyjscie ze swojego wzmacniacza i glosniki z tylu graja, a RNS-E ma wyjscie tylko na dwa glosniki. Pytanie, jak podpiac tylne glosniki ? Czy jak kupie na allegro ori suba ze wzmacniaczem to bede mial problemy z podlaczeniem (i zorganizowaniem instalacji) ? Czy moze warto kupic za 1,2k pln BOSE z cala instalacja ?

2. Wiem ze napewno bede musial pociagnac do nawigacji dwie linie can i linie k z zegarow. Czy sygnal 'gala' tez jest niezbedny ? Jesli tak to z ktorej wtyczki go biore ?

3. Czytalem post Musashiego nt 'masa DWA'. W moim adapterze p&p do rns-e jest dokladnie tak jak to Musashi opisal, tzn ten przewod jest poprowadzony do czegos innego niz powinien :). Czy musze to przerabiac zeby nie miec rozladowanego akumulatora, czy navi po canach wywnioskuje ze ma sie juz wylaczyc zupelnie?

4. Zastanawia mnie czy sterowanie z panela 8E0 919 721 bedzie kompatybilne z rns-e. Ktos to sprawdzal ? Jak to podlaczyc ? (chodzi o takie cos http://img166.imageshack.us/my.php?image=140d5f87c253f8eevn9.jpg )

5. Czy jeśli chcę podłączyć zmieniarke (do schowka) to muszę wymienić całą wnękę schowka na taką z półką?

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Zaznacze ze staralem sie znalezc odpowiedzi na te pytania na forum, ale zawsze czegos brakowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłączę sie po małej przerwie..

panowie byłem juz u kilku "doktorów" ale żaden mi nie pomógł - na zegarach mam dokladną date i czas z sygnału radiowego ale na rns-ie czas mi skacze co chwile wg. własnego uznania.. i co zauwarzyłem to to, że navi w trybie serwisowym widzi pradiłowy czas z zegarów ale korzysta z czasu GPS i co złapie inną satelite to mam kilka godzin w tył lub przód zależy jak trafie ale to raczej mnie trafia..!

następnie co zrobic aby nawi nie darła się że nie zgadza się jej nr VIN i po wpisaniu kodu nadal sie blokuje...

pozdrowienia.

U mnie podobnie.

Z tego co pamietam jak miałem kodowanie navi od A6 to czas był OK. (może to przypadek bo dość szybko zmieniłem kodowanie na A4 i teraz czas pokazywany jest jak u Kolegi )

Aby navi nie blokowała się po wpisaniu kodu ja resetowałem zegary przez wyjęcie bezpiecznika.

Wczoraj jednak po wymianie aku tez były z tym kłopoty ale zadziałała poprawnie po zresetowaniu navi.Po resecie wpisałem kod i działa OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual do adaptera AV, przez który można podłączyć DVD do RNS-E: http://www.sendspace.pl/file/bItsSTTv/

Instrukcja podłączenia, opis pinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to klimatronik pod podgrzewane siedzenia - a siedzeń chyba nie mam podgrzewanych....:)

i przepraszam.....co to ten navi service?

jak nie masz podgrzewanych i nie chcesz sam docinac to kup taki bez grzania - proste :gwizdanie:

Navi Service - firma specjalizująca się w montażu navi min. w naszych Audi. Ale postaraj się sam porzeźbić tyle ile możesz - temu gościowi nie chce podsyłać Klientów bo jest strasznym chamem a przy tym zdziera mnóstwo kasy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi RNSe widzi mp3 ale pokazuje ze ma 00:00 sekund :wallbash:

Tak samo nie widzi mi zadnej karty SD a probowalem juz ze 3 rodzaje.. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi RNSe widzi mp3 ale pokazuje ze ma 00:00 sekund :wallbash:

Tak samo nie widzi mi zadnej karty SD a probowalem juz ze 3 rodzaje.. :confused4:

to coś walnięte chyba że pakujesz mu SD HC - tego formatu nie czyta, musi być stary standard czyli SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma DVD podłączone do RNS? W jaki sposób zamontowaliście napęd? Opis szczegółów albo zdjęcia może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma DVD podłączone do RNS? W jaki sposób zamontowaliście napęd? Opis szczegółów albo zdjęcia może?

ja mam.

DVD wrzyciłem do schowka ( widziałes na spocie ) - strasznie się tzreba napierdzielić żeby to przykręcić - oczywiście stopień trudności zalezy czy to Slim czy 1 din i jakie ewentualnie sa prowadnice.

Jakby co dzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...