Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Będę działał we wtorek to dam znać co z tego wyszło.
Witam, znalazłem problem braku połączenia z kanałem radio 56, brązowy kabelek jest poprowadzony z rnse do kostki. Natomiast z kostki nie idzie żaden kabel. Zakładam, że powinien iść. Pytanie co to za kabel gdzie ten kabel z kostki podpiąć ? W tej kostce mam tylko plus, masę ( pamięć - żółty kabel, jakiś niebieski kabel nie podłączony )które mówiąc kolokwialnie są podłączone bezpośrednio pod auto.

Edytowane przez H4mm3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w klimatroniku masz linie k daj zdjęcia kostek z auta zobaczymy co tam jest namotane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zobrazować bo auto mam w garażu, chyba, że się nie uda to jutro zrobię zdjęcia. Ogólnie miałem w aucie nie ori radio, także może nie być instalacji. W aucie byly tylko dwie kostki tj. Głośniki - pierwszy, druga kostka to plus i masa. To wszystko.

Wg. instrukcji i schematu to kabel k line idzie do kostki gdzie jest plus, masa. Powinien iść do pinu 3. Ale pin 3 w kostce jest pusty. To pewnie muszę puścić kabel z tego pinu i teraz gdzie go podpiąć? Klimatronik ale gdzie dokładnie ?

Już ogarnięte. Trzeba kabel k line podpiąć pod obd pod pin 15 i powinno łączyć

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki numer fabryczny mają oryginalne wyjmaki/klucze do RNS-E??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki numer fabryczny mają oryginalne wyjmaki/klucze do RNS-E??

Wg ETKI - 8E0051530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie - ale nie dokopałem sie odpowiedzi... czy podczas pracy nawigacji mozna normalnie słuchać muzyki z karty SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie - ale nie dokopałem sie odpowiedzi... czy podczas pracy nawigacji mozna normalnie słuchać muzyki z karty SD ?

Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dotyczące kodowania!! Dziś chciałem zakodować swoją NAVI RNS-E LED z A3 w A4 B6. Podłączyłem się normalnie VCDS'em mogę ją normalnie przetestować, zmienić adaptacje ale nie mogę zmienić kodowania. :( Ktoś coś może wie na ten temat? Przy próbie jakiejkolwiek zmianie liczby w kodzie i zapisania go wyskakuje mi okienko: VCDS: Błąd kodowania a w nim komunikat: Wprowadzona wartość jest nieprawidłowa! Numer urządzenia musi być liczbą 5 lub 6-cyfrową i powinien zawierać się w przedziale: 00000-262143. Ma ktoś na coś takiego sposób? Próbuję tylko zmienić kodowanie nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 19:10, Malinioo93 napisał:

Panowie pytanie dotyczące kodowania!! Dziś chciałem zakodować swoją NAVI RNS-E LED z A3 w A4 B6. Podłączyłem się normalnie VCDS'em mogę ją normalnie przetestować, zmienić adaptacje ale nie mogę zmienić kodowania. :( Ktoś coś może wie na ten temat? Przy próbie jakiejkolwiek zmianie liczby w kodzie i zapisania go wyskakuje mi okienko: VCDS: Błąd kodowania a w nim komunikat: Wprowadzona wartość jest nieprawidłowa! Numer urządzenia musi być liczbą 5 lub 6-cyfrową i powinien zawierać się w przedziale: 00000-262143. Ma ktoś na coś takiego sposób? Próbuję tylko zmienić kodowanie nic więcej.

Problem rozwiązany. Wystarczyło zmienić w ostatnim okienku numer urządzenia na ten, z numeru seryjnego(było 999999). Dziękuję dla Tom A4, który jako jedyny co nie co podpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy 2017 do Rns-e lecz niewiem kiedy maja byc wydane.
8P0 060 884 CL (2017) NA
8P0 060 884 CM (2017)Europe
8P0 060 884 CN (2017)Australia
8P0 060 884 CP (2017) South Africa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A4 z 2004r z fabrycznym Bluetooth i concertem II. Przy zmianie na RNSE po zastosowaniu adaptera pług&opłat będę musiał ciągnąć dodatkowe kable do licznika zeby fis łączył sie z navi? I przypinać piny zeby Bluetooth działał ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos z was jak zmienic glosnosc dzwonka jak dzwoni telefon na favrycznym bleuetooth w najwyzszej wersji ? Kurcze budzi mi dziecko jak z nim jade bo tak nawala na glosnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę tu, bo w końcu jest to dział od A do Z.
Panowie no chce wgrać mapy z 2016 do rnse navigation plus.
No i mam problem. Bo w radyjku mam wersje SW: 0750, HW:73 posiadam, no i z tego co widzę to mapy z 2016r. ma SW: 0650 i generalnie po włożeniu nagranych map na płycie (fakt "esperanza" nie Verbatim, takową miałem przy sobie akurat)  do navi wyskakuje aktualizacja CD/DVD 0650. No i na tym poprzestałem, bo nic więcej nie idzie zrobić. Klikając w navi pokazuje brak płyty.
Pomógłbym mi ktoś z tym ? Nie wie co tu wyczarować by to przeszło cholera, wyjeżdżam i potrzebowałbym tych map. ktoś  coś wie?
z góry dzięki.

Edytowane przez Krzysiukris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dzwonienia pokrętłem głośności można ściszyć

Dnia 30.01.2017 o 09:41, PiterEL napisał:

A wie ktos z was jak zmienic glosnosc dzwonka jak dzwoni telefon na favrycznym bleuetooth w najwyzszej wersji ? Kurcze budzi mi dziecko jak z nim jade bo tak nawala na glosnikach.

Podczas dzwonienia pokrętłem głośności można ściszyć dzwonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym na stale ustawic...a nie za kazdym razem pokretlem. W adaptacjach cos jest ale jakos nie zadzialalo mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy rns e i rns e Led ma inny soft?  Było pl menu po w sadzeniu mapy 2016 rok nagrana i wypróbowane na innych radach bez Led,  tu zamiast navi wywalilo update software 0220 i nie ma już pl menu.  Ma ktoś pl menu do Leda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miales wcześniej pl menu?

Miałeś, a soft 220 jest juz od dawna dziwne ze pl menu soft nie byl ustawiony na jakis wyzszy numer zeby wlasnie sie tak nie stalo ze ci go nadpisze dziwne.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w led z racji grymaśnego softu lepiej przerobić mapę przed wypaleniem niż gmeranie w sofcie ze spolszczeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...