Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy w RNS-E jest jakiś wskaźnik głośności? Chodzi mi podczas zwiększania lub zmniejszania głośności był widoczny wskaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

macie koledzy może polskiego lektora? albo wiecie skąd i czy w ogóle jest gdzieś na necie do ściągnięcia? bo na pewnym portalu ogłoszeniowym wołają po 300zł za lektora:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Bydgoszczy w firmie zajmująca się car audio i leda ogarnęli w 10 min 150zl za kod dorzuciłem 100plnow i wgrali polski język gwarantując ze nie zniknie jak wrzucę nowe mapy oczywiście ąęćó wszystkie polskie znaki śmigaja pełna profeska  tv na poczekalni w biurze można pooglądać :) poszukam wizytówki bo spolszczenie tez powinni ogarnąć

ogólnie mam pytanie do leda z Seata z końcówka 193 da rade podpiac kamerę cofania ? Ciężko przeczytać tu wszystkie strony w tym temacie ?

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 16:09, YoGi1984 napisał:

macie koledzy może polskiego lektora? albo wiecie skąd i czy w ogóle jest gdzieś na necie do ściągnięcia? bo na pewnym portalu ogłoszeniowym wołają po 300zł za lektora:/

U mnie kupisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2018 o 15:30, Skypl napisał:

Panowie czy w RNS-E jest jakiś wskaźnik głośności? Chodzi mi podczas zwiększania lub zmniejszania głośności był widoczny wskaźnik.

Nie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w adaptacji albo w kodowaniu nie pamiętam jak zaczekasz do jutra to powiem ci jak jest dla SEATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PiterEL napisał:

Wiesz co w adaptacji albo w kodowaniu nie pamiętam jak zaczekasz do jutra to powiem ci jak jest dla SEATA.

Z góry bardzo dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Sorki że pytam powiem szczerze nie czytałem wszystkiego o czym koledzy pisaliscie wcześniej I wiem że zaraz będziecie jechać po mnie . Ale szybkie pytanie .. miałem rns d... miałem kierownicę multifunkcyjna I wszystko działało hak trzeba... teraz  zmieniłem na rns e I tak....-

- po 30 minutach radio gaśnie....

- nie pojawia się nic na Fis-ie. Tzn. Utwór jaki leci.. radio (stacja)

-Nie działa kierownica multifunkcyjna.

-radio się nie podświetla. 

Powiedzcie czy mogę sam zrobić żeby to wszystko działało? 

I CZY MOGE PROSIC O DOKLADNA INSTRUKCE. Z góry dziękuję i proszę o wyrozum8alosc  bo pewnie ten temat już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić CANy lub jeśli ich bie było to dołożyć. Zobacz schamaty i sprawdź w kostkach czy masz piny i czy w odpowiednich miejscach.

W ori instalacji cany sa koloru pomarańczowego z zielonym paskirm (+) i z brazowym paskiem (-) oba te przewody kawałek za kostką są ze sobą skręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Musisz sprawdzić CANy lub jeśli ich bie było to dołożyć. Zobacz schamaty i sprawdź w kostkach czy masz piny i czy w odpowiednich miejscach.

W ori instalacji cany sa koloru pomarańczowego z zielonym paskirm (+) i z brazowym paskiem (-) oba te przewody kawałek za kostką są ze sobą skręcone.

Okej tylko jak je podłączyć do czego gdzie gdzieś tam wyczytałem że trzeba prowadzić po linii can do licznika Jak to znaleźć przy liczniku chodzi o to żeby mieć konkretną informację który kabel do którego i tak dalej bo tak naprawdę wszystkie te instalacje schematy Znaczy się które gdzieś tam są pokazane są tak pomieszane że masakra każdy wstawia zupełnie coś innego jeden pisze tak drugi pisze tak i tak naprawdę problem jest samodzielnym podłączeniem czegoś takiego. Interesuje mnie to jak już napisałem wcześniej czy masz możliwość że tak powiem krok po kroku poinstruowanie który kabel gdzie trzeba podłączyć żeby to wszystko działało byłbym ci wdzięczny Z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz czy w ogóle masz u siebie wyprowadzone te CANy pod radio. Jesli są to sprawa bedzie prosta. Na radiu masz opisane wszystkie piny... szukasz gdzie mają być CANy i przepinasz je tam. Jak nie bedzie CANow przy radiu wtedy się bedziesz martwił co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem bo kiedyś tam pytałem kolesia który się tym zajmuje że trzeba prowadzić jakieś kany od licznika Czyli teoretycznie nie ma ich oprócz tego tak jak wspomniałem na początku miałem podłączone radio RNS d zamieniłam na rns-e i nic nie działa to o czym pisałem wcześniej No i tak jak powiedziałem ktoś mi to on powiedział że muszę poprowadzić kany do licznika Pytanie teraz jest zasadnicze Czy ja muszę wyciągać licznik Z jakich Kostek czy przewodów ciągnąć Teekanne do radia i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie zasadnicze czy to jest kwestia tylko doprowadzenia lini CAN. Bo tak jak wspomniałem rady się wyłącza po 30 minutach czytałem coś że znowu jak tak się dzieje to nie ma jakiegoś stałego Plusa od stacyjki Następna sprawa wyświetlanie na fisie No z tego co wiem właśnie To potrzebna to jest linia Can i zostaję jeszcze Sterowanie z kierownicy bo też nie działa i tak jak mówiłem wcześniej No nie podświetlają się też żadne przyciski na radiu to też chyba jest wina tego Plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Załóżmy że nie mam wyprowadzonych linijka No to teraz ciągne linie Kan z radia i gdzie mam je podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam do Ciebie napisać... chyba drukowanymi zacznę. Przestań kombinować. Masz zrobić najprostszą rzecz na świecie wyjąć radio i sprawdzić czy masz tam te kable. Jak zrobisz to i bedziesz pewien co tam jest to dopiero wtedy zacznij zastanawiać się co dalej. A Ty najpierw zadajesz milion pytań a radio samo się nie wyciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka musi być przejściówka ze zwykłego radia na RNSe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...