Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mógłby ktoś mnie oświecić zmieniem navi z leda 193G na 193A i mam problem z kodowaniem nie mogę odpalić Audi Music Interface (oryginalne zamontowane seryjnie nie dokładane). Z LEDem 193G działą bez zarzutu a na ledzie 193A jak próbuje dodać w kodowaniu wyskakuje mi error31, może coś zle koduje kodowanie które było dla  LEDa G: 0209727 próbowałem tak zrobić dla Leda A ale nie idzie kodowanie leda A: 0209715 tylko na takim navi nie wywala błedu a jak próbuje zmienić z1 na2 dla Audi Musić interface wywala error31 ma ktoś jakąś rade?? Robię to w Audi s3 2011r jeśli ma to jakieś znaczenie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie nie przyjmie. Słyszałem też że nie każdy LED ma obsługę kamery cofania. Że brakuje jakiejś elektroniki. I przypuszczam że tu będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko właśnie LED A to ta wersja która obsługuje kamerę cofania  LED B i G wiem napewno że są ''ubogie''

Edytowane przez spinacz47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki mam nadzieję że nie jest jak piszesz i że jednak da się to jakoś odpalić może ktoś będzie coś wiecej wiedział niż my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns-e przestała odczytywać sms-y. Wcześniej czytało na głos, można było potwierdzić odczytanie lub anulować.

Obecnie tylko na fisie pokazuje informację o przyjściu smsa (mowa) i nie ma reakcji.

Telefon bez zmian z windowsem, wszystkie ustawienia wydaje się, że w porządku.

Błędów przy scanie brak.

Gdzie może tkwić problem? Trochę mi tego brakuje :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Z przechodzenia z radia Concert II na RNS-E, to muszę prowadzić przewody CAN z licznika ? pogubiłem się :D:D. B6 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś ma zbędną płytę  lub by mi nagrał mapy? oczywiście gratyfikacja do dogadania ?

Edytowane przez karol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest tu duży wątek dotyczący RNS-E. Mam pewien problem ze swoim RNS-E. Wszystko było wcześniej w porządku zanim nie zrobiłem downgrade by wgrać VIM HACK. Po wgraniu softu 080 i ponownym wgraniu sw600 i sw650 oraz włożeniu płyty z mapami 2018 wyświetlił mi się dziwny ekran w trybie NAVI. Po wciśnięciu przycisku NAV wcześniej pojawiała mi się okrągła tarcza z literkami i mogłem wpisywać adres. Teraz po naciśnięciu NAV wyświetla mi taki ekran jak na dołączonym zdjęciu. Czy ktoś miał taki przypadek i wie jak ten problem rozwiązać? Czy brakuje mi jakiejś aktualizacji?

20190329_184806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę brak wprawy ... znajdź opcje trasy (pod prawym górnym przyciskiem) - wyłącz opcję nawigacji przez punkty pośrednie i będzie ok.

 

Panowie spotkaliście się z czymś takim - niedawno odpaliłem nowe mapy, w moim regionie uruchomiono nową ekspresówkę w listopadzie 2018 i co ciekawe jest ta droga w mapach ale navi nie wytycza po niej trasy?!?!?!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 08:31, adadur napisał:

Widzę brak wprawy ... znajdź opcje trasy (pod prawym górnym przyciskiem) - wyłącz opcję nawigacji przez punkty pośrednie i będzie ok.

Adam, bardzo Ci dziękuję. Oczywiście zadziałało. Męczyłem się z tym już dłuższy czas i zachodziłem w głowę jak wersję soft muszę nagrać żeby w końcu wróciło normalne menu nawigacji. Tymczasem okazało się że to tak banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam szukam odpowiedzi napytanie moje,a więc, posiadam Audi a4b7 radio Concert 2 i subwoofer ori, nie BOSE,dostałem Rns-e , z koszem 2 din, kupiłem przejściówkę fakra, czy dużo roboty z przełożyć ? trzeba kodować? nie chcę Bose,nie chcę Navi, TV, tylko wymiana radia.I czy można podłączyć emulator zmieniarki???, posiadam taki do obecnego Concert. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy da się vcdsem otworzyć ekran?

Wiem że wysunięcie płyty można wymusić ale czy ekran też można otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Exmi napisał:

Mam pytanie, czy da się vcdsem otworzyć ekran?

Wiem że wysunięcie płyty można wymusić ale czy ekran też można otworzyć?

Nie wiem czy w testach nie ma funkcji testu mechanizmu ekranu..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W którym miejscu w module komfortu wpiąć przewód z masy DWA? Pytam, bo RNS'e rozładowuje mi akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DWA to pin 19 w kostce IV (czerwona wtyczka)

Edytowane przez lucasek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy kosz 2 din z Seata exeo podejdzie do a4 b7 czy się różnią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączyłam RNS-E. Ładnie wszystko działa ale nie wyłącza się całkowicie. Fabrycznie miałem RNS-D i w kostce gdzie powinna być masa DWA jest tylko kawałek przewodu który kiedyś szedł do zestawu głośnomówiącego ale nie jest połączony z instalacją w aucie. Czy da się jakoś wygrzebać tą masę DWA bliżej radia czy trzeba pruć podłogę i ciągnąć przewód od samej puszki modułu komfortu? Od tego zestawu głośnomówiącego szły jeszcze jakieś przewody zielony i fioletowy które zostały w kostce od RNS-D i jest to część fabrycznej instalacji. Może któryś z nich? Gdzieś czytałem że jak jest alarm to powinna być wyprowadzana masa DWA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem z moim rns-e w b5 nie lapie mi satelity żadnej, wymieniłem antenę i dalej to samo. Okazało się z gniazdo niebieskie ma ułamany "bolec, pręcik" który jest w środku w gnieździe. Jest możliwość wymiany gniazda w RNS-E?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...