Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

może coś w kostkach masz nie tak podłączone? nie wiem czy masz bose czy coś innego i czy Concert 2+ miałeś ori czy coś przerabiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

może coś w kostkach masz nie tak podłączone? nie wiem czy masz bose czy coś innego i czy Concert 2+ m

Robił mi kumpel i raczej przepiął mi dobrze piny. Nie ma bose. Wszystko było Ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bambi1306 napisał:

Robił mi kumpel i raczej przepiął mi dobrze piny. Nie ma bose. Wszystko było Ori. 

skoro piszesz raczej, to najlepiej sprawdź czy jest wszystko przepięte tak jak powinno. no i czy kodowanie radia też dobrze zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie takie. Otóż mialem radio symphony 2 din, kupiłem sobie rnse. jest już zamontowane, kupiłem przejściówki iso + antena fm i antena gps. mam pytanie odnośnie anteny. użyłem adapter który kupiłem, radio odbiera ale została jedna wtyczka zolta, widoczna na zdjeciu, czy trzeba ja podlaczac zeby lepiej radio odbieralo ? aktualnie radio odbiera i lapie stacje ale moze byloby lepiej jakby to tez jakos podlaczyc?  No i navigacja mi wariuje, kręci się mapa... trzeba coś kodować? Fabrycznie mam navi w fis. Rnse sprawne 

IMG_20200908_171614.jpg

IMG_20200908_171629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypij z tej żółtej fakry metalową wtyczkę i wepnij ją w wolne miejsce w adapterze antenowym. 

Rnse posiada jakiś cyfrowy kompas (coś podobnego do kompasów w dzisiejszych telefonach),na podstawie tego określa kierunek. I robi to dokładnie,u mnie bez podłączonej anteny gps bez problemu i dokładnie pokazywał kierunki z kompasu na fisie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wstępnie rnse działa poprawnie wraz z navi. Ale problem jest w tym że nic nie kodowałem i jak przeskanuje błędy ObdElevenem i skasuje błędy to wtedy się zaczyna cyrk,radio wariuje, muszę wtedy odłączyć kable na chwilę i wtedy wszystko niby działa dobrze ale przy próbie skanowania znowu dużo błędów w radiu i po ich usunięciu powtórka z rozrywki,  widziałem instrukcje żeby zakodować navi ale trochę się obawiam to robić sam, dodatkowo zmieniałem sub ze zwykłego na bose i tylne głośniki są podłączone tylko, od radia kabli nie ciągnąłem,nie wiem czy to nie będzie jakiś dodatkowy problem żeby to ogarnąć. Może i mogłoby to tak działać bez kodowania navi ale nie chce błędów mieć żadnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zborescian napisał:

Ok wstępnie rnse działa poprawnie wraz z navi. Ale problem jest w tym że nic nie kodowałem i jak przeskanuje błędy ObdElevenem i skasuje błędy to wtedy się zaczyna cyrk,radio wariuje, muszę wtedy odłączyć kable na chwilę i wtedy wszystko niby działa dobrze ale przy próbie skanowania znowu dużo błędów w radiu i po ich usunięciu powtórka z rozrywki,  widziałem instrukcje żeby zakodować navi ale trochę się obawiam to robić sam, dodatkowo zmieniałem sub ze zwykłego na bose i tylne głośniki są podłączone tylko, od radia kabli nie ciągnąłem,nie wiem czy to nie będzie jakiś dodatkowy problem żeby to ogarnąć. Może i mogłoby to tak działać bez kodowania navi ale nie chce błędów mieć żadnych ?

Sub nie ma wpływu,kodowanie zawsze się robi pod wyposażenie auta. Wklej te błędy co Ci wywala z rnse. Ogólnie takie zachowanie rnse nie jest normalne i może wskazywać na jakieś uszkodzenie elektroniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pila24 napisał:

Sub nie ma wpływu,kodowanie zawsze się robi pod wyposażenie auta. Wklej te błędy co Ci wywala z rnse. Ogólnie takie zachowanie rnse nie jest normalne i może wskazywać na jakieś uszkodzenie elektroniki 

Wszystko jest w porządku (tak mi się wydaje,radio działa,navi działa) dopóki nie przeskanuje i nie skasuje błędów, ale jeszcze nie było rnse w ogóle kodowane, zauważyłem że podczas skanowania błędów i następnie kasowania ich ObdElven robi samoczynnie jakieś kodowanie radia

inbound1598014908460516584.jpg

inbound4307962062956242656.jpg

inbound7706788659446732214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zborescian napisał:

Wszystko jest w porządku (tak mi się wydaje,radio działa,navi działa) dopóki nie przeskanuje i nie skasuje błędów, ale jeszcze nie było rnse w ogóle kodowane, zauważyłem że podczas skanowania błędów i następnie kasowania ich ObdElven robi samoczynnie jakieś kodowanie radia

Sprawdź jakie masz ładowanie na wolnych obrotach,a jakie przy lekkiej przygazówce. Rnse pokazuje raz błąd zbyt niskiego napięcia,a raz zbyt wysokiego. Na innych sterownikach jakie masz błędy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jak podłączyć RNSE na "stole" pod VCDS?

Mam VCDS, uciety kabel od komunikacji z auta z kawalkiem wiązki i kostkę od rnse.Który Piny z kostki vcds idą do rnse?Ma iść linia K i zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A4 B6 Multi napisał:

Koledzy, a jak podłączyć RNSE na "stole" pod VCDS?

Mam VCDS, uciety kabel od komunikacji z auta z kawalkiem wiązki i kostkę od rnse.Który Piny z kostki vcds idą do rnse?Ma iść linia K i zasilanie?

Kostka D zasilająca pin 12 masa,pin 15 i 16 +12v

Kostka B pin 5 linia K

Tyle wystarczy by podpiąć się pod vcds na stole pod zasilone rnse 

pinout_1070117697_image.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pila24 napisał:

Kostka D zasilająca pin 12 masa,pin 15 i 16 +12v

Kostka B pin 5 linia K

Tyle wystarczy by podpiąć się pod vcds na stole pod zasilone rnse 

pinout_1070117697_image.png

Dzięki Piła24.Tak myślałem że Ty mi odpowiesz:)

A od strony kostki VCDS które piny do których w RNSE?

 

 

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, A4 B6 Multi napisał:

A od strony kostki VCDS które piny do których w RNSE?

 Pin 4,5 masa

Pin 16 +12v

Pin 7 linia K

Łączysz piny masy odb2 z masą rnse,plus z plusem i linia K z linią K

Przewody od +12v i masy muszą być podłączone pod zasilanie of kors

odb2-pinout-codes-all-01.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie wytłumaczyłeś:)

Wszystko działa prawidłowo:banan:

Już kolejny raz mi pomogłeś PIŁA24.Następne piwo się należy...Jak się nazbiera na "flaszkę"to zrobię Ci przelew:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, A4 B6 Multi napisał:

Już kolejny raz mi pomogłeś PIŁA24.Następne piwo się należy...Jak się nazbiera na "flaszkę"to zrobię Ci przelew:)

Forum służy do porad nieodpłatnych ☺ poza tym u mnie słabo z alkoholizowaniem się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pila24 napisał:

Forum służy do porad nieodpłatnych ☺ poza tym u mnie słabo z alkoholizowaniem się ?

Niby tak,aczkolwiek jak ktoś mi pomaga to ja nie potrafię się nie odwdzięczyć!Wiele razy już za pomoc na forum robiłem przelew...
Ps:zamiast w siebie to wlejesz w Audice:P

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podłączyłem rnsa ale coś mi nie pasuje tzn nie chce przejść w tryb uśpienia. Podłączone cany, k-line, masa dwa a i tak cały czas wiatrak chodzi. Uszkodzone radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje wsparcia zamieniałem  concert 3 na RNS -e led - nie mogę sie podłączyć wagiem (ani VTS) do radia ,  rozumiem ze mam przepiąć pin nr 7  z  zielonej wtyczki do 5 w niebieskiej , ale niebieskiej nie mam , nawigacja mi działa na licznikach pokazuje ,  telefon przez blut. chodzi , który kabelek mam wypiąć z kostki zielonej i gdzie podłączyć?

132058187_2911472769136484_6837587926162074951_n.jpg

132043193_3648248798596148_6794988048578498877_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kostce B ( niebieskiej) będzie

tylko jeden kabelek niebiesko zielony  pod 5?

Wiem ze jest temat na początku postu z fotkami ale ze już dawno dodawane  to nie można na nie wejść. ):

132030010_824007494845330_9196679780931987799_n.jpg

Edytowane przez Jenot71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...