Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

W tym modelu radio jest zasilane zawsze stałym plusem (przewód gruby czerwony z niebieskim paskiem) to elektronika radia decyduje kiedy ma się "uśpić" i nie pobierać prądu.

Warunek że radio jest odpowiednio zakodowane i CANy na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

https://youtu.be/uhqyYlVfBXs

 

Miał ktoś problem tego typu ze obraz z kamery pokazuje na czarno biało ? Gdzie kamerka jest normalnie kolorowa . 

Moduł jest pod NTSC , kamerka również . 


 

Edytowane przez szydlos007
Filmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobrze czułem ze będę mógł tylko sam sobie pomóc ale nie będę egoistą i powiem dlaczego kamera mrugała po wrzuceniu wstecznego i obraz był czarno biały . 
 

Moduł cofania (firma Hadron) jest przystosowany pod system NTSC i kamerę trzeba również dobrać pod NTSC . 
 

RNS-E automatycznie moduluje sygnał na wejściu bez różnicy czy to NTFS czy PAL. 

Technologia poszła do przodu, przy czym kamery cofania również . Zaczęły się pojawiać dużo większe rozdzielczości i liczba linii TV. A stacje , w naszym przypadku RNS-E już niestety nie idą z tym postępem .  
 

Kamerę, którą posiadałem ma naprawdę duża rozdzielczość bo obraz był niesamowicie czysty , wygładzony i bardzo płynnie przekazywała obraz na ekran RNS-E.  Można było ją porównać do obrazu np z Audi Q7 drugiej generacji.

Wystarczyło podpiąć kamere nieco niższej rozdzielczości przy 480-520 liniach obraz z kamery jest w porządku . Tym razem w kolorze i z pełna stabilnością obrazu . 
 

Dodając na koniec , podpiąłem ta pierwszą kamerę do androida 2 dinowego na próbę(którego kupiłem rok temu) i  ten  bez najmniejszego problemu sobie poradził z uciągnięciem tej kamery.

Jedynie co może być jeszcze nie wyjaśnione i pewne do końca to ten moduł . Jak będę miał okazje skorzystać np. od kolegi z forum „Woszu” , który jest w posiadaniu takich modułów sprawdzę jak się to będzie zachowywać. 


Zasilanie samej kamery jest z przewodu od żarówki wstecznego. 
 

Moduł kamery zasilony z punktów śrubowych za MCE . 
 

PIN C2 zasilony z modułu MCE . 
 

Jaśniej chyba się już nie da . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szydlos007 napisał:

Ok, dobrze czułem ze będę mógł tylko sam sobie pomóc ale nie będę egoistą i powiem dlaczego kamera mrugała po wrzuceniu wstecznego i obraz był czarno biały . 
 

Gdybyś wyżej podał informację, że podpiąłeś kamerę o wyokiej rozdzielczości a nie tylko, że jest w systemie NTSC pewnie ktos by na to wpadł, a tak to przyczyn czarnego obrazu może być wiele. 

To tak jakby zapytać, dlaczego auto nie odpala, chociaż wczoraj było tankowane i nie podać nformacji, że zatankowałeś ON do benzyniaka. 

Pomimo wszystko dziękujemy za podzielenie się doświadczeniami:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Gdybyś wyżej podał informację, że podpiąłeś kamerę o wyokiej rozdzielczości a nie tylko, że jest w systemie NTSC pewnie ktos by na to wpadł, a tak to przyczyn czarnego obrazu może być wiele. 

To tak jakby zapytać, dlaczego auto nie odpala, chociaż wczoraj było tankowane i nie podać nformacji, że zatankowałeś ON do benzyniaka. 

Pomimo wszystko dziękujemy za podzielenie się doświadczeniami:hi:

Słuchaj, nie będę tu sypał cyferkami odnośnie rozdzielczości bo myśle ze mało komu będzie to cos mówić dokładnie , tylko chodziło mi o porównanie . 
 

w sumie z tym powiedzeniem to jest jak bym powiedział ze kiedyś umrzemy napewno, ale kiedy dokładnie ? ???

 

Myśle ze powinno to naświetlić ten temat w jakiś sposób , po co reszta ma się głowic tyle godzin, od tego mamy to forum żeby sobie pomagać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szydlos007 napisał:

Myśle ze powinno to naświetlić ten temat w jakiś sposób , po co reszta ma się głowic tyle godzin, od tego mamy to forum żeby sobie pomagać . 

Dokładnie:thumbup1:

2 minuty temu, szydlos007 napisał:

Słuchaj, nie będę tu sypał cyferkami odnośnie rozdzielczości bo myśle ze mało komu będzie to cos mówić...

W dzisiejszych czasach chyba każdy wie już, że wysoka rozdzielczość jest od 1920×1080:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji , nawi mi fajnie chodzi ale czy czasami nie powinna pokazywać manewrów w FISie ? Mam ten czarno czerwony FIS ale nic ze strony nawi nie pokazuje . Tylko jaka stacja FM RDS i CD itp pokazuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szydlos007 napisał:

A tak przy okazji , nawi mi fajnie chodzi ale czy czasami nie powinna pokazywać manewrów w FISie ? Mam ten czarno czerwony FIS ale nic ze strony nawi nie pokazuje . Tylko jaka stacja FM RDS i CD itp pokazuje . 

Standardowo nie współpracuje z czerwonym,ale jak odpalisz navi to zrób reset radia i na zegarach zacznie nawigować (aż do pierwszego wyłączenia). Na zegarach kolorowych działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie działa ten sposób. Może dlatego że nie mam sterowania w manetce od FIS'u ?

 

Kolejny temat - fotoradary. Kupiłem org. mapę 2020 , wszystko działa fajnie ale niestety brak fotoradarów. Po włożeniu płyty zrobił się upgrade softa następnie załadowała się mapa. W punktach POI brakuje do zaznaczenia "speed cams" czy "blitzer" .

 

Ktoś wie dlaczego ? Radio LED, soft 0220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori płyty z mapami nie mają wsparcia fotoradarów, to był jakiś custom robiony wieki temu z tymi fotoradarami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy da się zrobić jakieś kodowanie RNS-E LED żeby móc przewijać szybciej utwory ? Aktualne przewijanie to tragedia, po 2-4 sekundy przewija na sekunde ;-(

 

Może zmiana softu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeszytałem pierwszą i ostatnią strone;)

Po wymianie z concert na RNSE

Czy aby zmienić kodowanie trerzeba najpierw zrobic adaptacje?

Jak sie przeprowadza adaptacje? bo nie znalazłem takiej informacji.

Moje Kodowanie: 0301700 i nie przyjmuje nic innego.

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 Q 

Błędy

02024 - Przeprowadz dopasowanie 
01042 - Sterownik niezakodowany 

Jak to ugryść ? szukałem i nic o adaptacji nie wygrzebałem nic a kodowania nie przyjmuje.

Pomorzecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz dodatkowe wyposażenie, ale minimum na końcu kodowania musisz mieć dwie 1 czyli obecne zmień na 0301711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja dotyczy rozmiaru kół:

Channel 001: Tire Circumference

The tire circumference is being adapted in "mm".

Channel 002: Wheel Pulse

The wheel pulse describes the amount of wheel pulses per revolution.
If value 0 is entered the system calibrates automatically itself after several kilometers and inputs a value.

43 = Audi A3 (8P) / Audi TT (8J)

45 = Audi A4 (8E)

Musisz zrobić kanał 001 i 002 adaptacji, wpisać średnicę kół w 001 w mm, na kanale 2 musisz wklepać 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie natomiast robisz według tego:

Coding

0?xxxxx: Model

1 = Lamborghini

2 = Audi A3 (8P)

3 = Audi A4 (8E)

4 = Audi A4 Cabriolet (8H)

5 = Audi A6 (4B)

6 = Audi TT (8J)

7 = Audi R8 (42)

0x?xxxx: Treble Speaker Diagnosis / Optical Parking Aid

+1 = Front Treble Speaker Diagnosis inactive

+2 = Optical Parking Aid installed/active

0xx?xxx: Sound Characteristic

0 = Sound Characteristic linear

1 = Audi A4 (8E)

2 = Audi A6 (4B)

3 = Audi A4 Cabriolet (8H)

4 = Audi TT (8J)

5 = Audi A3 (8P)

9 = Sound System

0xxx?xx: Telephone Preparation

1 = Telephone Preparation NOT installed

2 = Telephone Preparation without Comfort Functionality

3 = Telephone Preparation (Aftermarket Retrofit)

4 = Base Plate (Nokia - Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

5 = Telematic Europa (Remote Feed Voltage for Microphone inactive)

6 = Telephone Preparation for North American Region (NAR)

7 = Telephone Preparation with Comfort Functionality

0xxxx?x: Equipment I

+1 = Standard/Basic Value - Add to the Sum of Options below

+1 = Audi Music Interface (AMI/PR-UF7) installed

+2 = Satellite Radio (SIRIUS/XM) installed

+4 = Analog Input (AUX/PR-UF0/UF1/UF2) installed

0xxxxx?: Equipment II

+1 = Standard/Basic Value - Add to the Sum of Options below

+1 = TV-Tuner (PR-QV1/QV9) installed

+2 = CD-Changer or iPod/USB-Interface (PR-7A2/7A5/UF1/UF2) installed

+4 = Multi-Function-Steering Wheel (MFSW) installed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej udało się zrobić adaptację Dzięki Kamil:) Co do kodowania zaczął przyjmować w końcu. Czyli na to wygląda że najpierw musi być zrobiona adaptacja później kodowanie.

I jak bym nie próbował zakodować to cały czas wali błędem; 01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo.

Obecnie mam takie kodowanie 0413711 ale sprawdzałem też inne i bez zmian cały czas jest błąd.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, morelo napisał:

Mam kierownicę Multi, kurde tu się rąbłem:facepalm:, powinno być 0413714

BT nie mam

Jeśli już to 0413715

1 standard + 4 multifunkcja = 5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak MaToo85 kodowanie przyjęte, jeszcze pytanie mam wzmacniacz dodatkowy podpiety pod 

Złącze D

13 - Plus przyłączony do wzmacniacza z głośnikiem niskotonowym w bagażniku z lewej strony
-R44-/wzmacniacza -R12-

Wzmacniacz działa pracuje ale z tego co zaobserwowałem nie wyłącza się jak wyłączę radio i wyjmę kluczyk ze stacyjki,  no chyba że to po czasie, przypuśćmy po pięciu minutach jak tak długo nie czekałem.

Powinien od razu sie wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...