Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Niby pierdoła ale chciałem to jakoś uporządkować. Podjechałem na VAS'a ( Połczyńska ) a chłopaki mówią że nic zrobić się nie da, bo:

- jak przekodują RNS-E to GALA ruszy ale nie będzie można oglądać w czasie jazdy :wallbash:

- z gadaniem z tylnego głośnika też nie da się nic zrobić

U mnie po wgraniu ViM hacka Navi zaczęła gadać z tylnego głośnika :disgust: (RNS z Bose)

Postępowałem według tego tutoriala: http://www.a4-klub.pl/smf/rnse_od_a_do_z-t12081.0.html;msg202504#msg202504, auto na całą noc zostawiłem z wyjętym bezpiecznikiem nr 39 (ponad 12 godzin)

;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kurde o tym ze gada z tylnego głosnika to chyba normalne

Adaho ma to samo :) kazdy ma to samo :P po wgraniu ViM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Forumowiczów, którym po wgraniu ViM hack'a 'gada z przodu':

jaką wartość w: STG 56 -> Adaptation -> Function 10 macie w kanale 136?

Edit: I w 117?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu vim nic nie zmieniałem ani vagiem ani vasem , nie pamiętam jakie mam kodowanie , jak bede na spocie możesz sobie sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Forumowiczów, którym po wgraniu ViM hack'a 'gada z przodu':

jaką wartość w: STG 56 -> Adaptation -> Function 10 macie w kanale 136?

Edit: I w 117?

A co to ma wspólnego ? Masz fejsa to zobacz czy możesz zmienić jakkolwiek kodowanie.

Andrzej, czasami się zastanawiam czy do Ciebie dociera to co ludzie piszą.

Powtórzę to samo po raz kolejny - chłopaki od Adamooo podpieli VASa i zakodowali raz jeszcze całą NAVI, ale VASem, bo VAGiem się nie dało - spowodował to VIN-HACK, który ustawił RNS-E jako wersję japońską i w cabrio.

Ktoś ma (czyt. CTV) VIN-HACKA, który nie powoduje takich zmian i nie ma problemu z kodowaniem (czyt. pani od NAVI mówi z przodu) dlatego m.in. oniak nie miał tego rpoblemu, bo robił mu to właśnie CTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomiłem w swojej navi SDS VIMem (specjalny do SDS) i jak na razie widzę że wszystko jest ok.

Po kazdych zmianach w adaptacji powinno sie zrobić reset navi 111 kanał na 1 lub lepszym rozwiązaniem jest przez 40sekund trzymać naciśnięty przycisk wyłacznia.

Po zabawie z Vimem i zmianą softu z USA na EU według przepisu z "pewnego forum" może wystąpić problem, że nie pokazuje wersji softu (CAR Version - SW- X---)

świadczy to o źle przeprowadzonej modyfikacji oproramowania. Ja miałem dzisiaj RNSE z A3, gdzie nie mogłem załadować żadnego softu, bo okazało się że to przeróbka z USA, dopiero musiałem przygotować odpowiednią płytę która przywróciła normalne zachowanie RNSe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra7 widziales zainstalowany soft 0660 ? Czy to jest ten soft o ktorym Ty piszesz (ten z VIM Hackiem i SDSem ??)

http://thepiratebay.org/torrent/4486178/Audi_A3_A4_A6_RNS-E_Firmware_SW0650___SW0660

niby :

1) altimeter (like MMI)

2) no 400 files limit on SD cards

3) more sound settings (bass, highs, middle)

4) navi announcement from both speaker (left/right)

5) title scrolling in the DIS

sciagnalem go ale z racji tego ze auto sprzedane nie mam go gdzie wytestowac... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) title scrolling in the DIS

to tez jest dobre i ciekawe czy tylko na kolorowych czy na czerwonych FISach tez bedzie dzialalo... z reszta wszystkie opisane mody sa ciekawe,kobra7 czekamy wiec na odpowiedz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak z tym softem..działa ? W pełni doblokowany łącznie z kamerą (że pokazuje strzałki przy skręcaniu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra7 widziales zainstalowany soft 0660 ? Czy to jest ten soft o ktorym Ty piszesz (ten z VIM Hackiem i SDSem ??)

http://thepiratebay.org/torrent/4486178/Audi_A3_A4_A6_RNS-E_Firmware_SW0650___SW0660

niby :

1) altimeter (like MMI)

2) no 400 files limit on SD cards

3) more sound settings (bass, highs, middle)

4) navi announcement from both speaker (left/right)

5) title scrolling in the DIS

sciagnalem go ale z racji tego ze auto sprzedane nie mam go gdzie wytestowac... :kwasny:

wrzucilem sobie ten soft.

niby uruchomilo SDS ale ja chyba w jakims innym dialekcie gadam niz ta bab bo nie udalo mi sie z nia dogadac... az mam wrazenie ze cos nie dziala bo przecie na ile sposobow mozna powiedziec RADIO :D

wiecej zmian nie zauwazylem ... co moge sprawdzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...