Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucilem sobie ten soft.

niby uruchomilo SDS ale ja chyba w jakims innym dialekcie gadam niz ta bab bo nie udalo mi sie z nia dogadac

Masz mikrofon? Podłączony do RNS'a a nie do BT?

A inne funkcje, o których mowa wyżej? Zauważyłeś ich obecność? :)

Totaj zobacz: http://audiforum.us/maps-firmware/9656-sds-speech-dialogue-system-sw-0660-experiences-a4.html

Jest o podłączeniu mikrofon-RNS-BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wrzucilem sobie ten soft.

niby uruchomilo SDS ale ja chyba w jakims innym dialekcie gadam niz ta bab bo nie udalo mi sie z nia dogadac

Masz mikrofon? Podłączony do RNS'a a nie do BT?

A inne funkcje, o których mowa wyżej? Zauważyłeś ich obecność? :)

Totaj zobacz: http://audiforum.us/maps-firmware/9656-sds-speech-dialogue-system-sw-0660-experiences-a4.html

Jest o podłączeniu mikrofon-RNS-BT

zaraz poczytam, bo mozliwe ze faktycznie mam podlaczenie pod BT, wczesniej dzialalo mi sterowanie glosem telefonem (choc tez ciezko sie z tym dogadac....

nie mam ponad 400 utworow wiec nei wiem jak z tym. nie zauwazylem mozliwosci przewijania utworow na FISie , ustawien nie wiem czy jest wiecej :) bo nie pamietam co bylo wczesniej :D

w sumie to nie zauwazylem nic poza niedzialalacym SDS, podzialam cos z tym w tygodniu to moze dojde do ladu..

aha, po wgraniu softu, pojawilo sie logo startowe i nic nie moglem zrobic.

pomoglo wyciagniecie bezpiecznika. tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ViM hacka? :przebiegly:

Jak się zachowuje 'gadanie navi' po wgraniu tego softu?* :evil:

Wgrywałeś oczywiście ten soft z powyższej paczuszki?: RNS-E_SW0660_SDS.zip

* Uprzedzając pytania: Nie, sam nie sprawdzę. Nie mam samochodu, auto stoi u konowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gadaniem z tyłu występuje wtedy, gdy mając nowy soft cofniemy na 080 ( wcale nie musi być z hackowany). Po takiej operacji trzeba zresetować navi (albo 40sekund gałkę włączania lub odpiąć zasilanie na kilka godzin) i wgrać soft np. 0100 lub o wyższym numerze, byleby nie od razu 0650. Po każdym wgraniu dobrze jest zrobić reset. Na koniec sprawdzić kanał adaptacji 136.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na stronie to tylko program do odblokowania (zmiany konkretnego bitu) pliku loading.kwi

Trzeba go pobrać z płytki DVD z softem, odblokować i stworzyć CD do zrobienia update w RNS-E.

Wydaje mi się, że to nie jest problem. Trzeba wziąć starego VIM Hacka, zrobić ten plik, potem podmienić na CD, wrzucić do DVD i wszystko - przynajmniej tak mi się zdaje.

Adaś, przetestujemy u Ciebie ? :naughty:

Przyniosłem sobie płytkę z NAVI, zgrałem plik loading.kwi, odpaliłem ten programik, otworzyłem go i opcja UNLOCK jest niedostępna.

Wersja softu z pliku V2200815 EU.

Także nie wiem jak to z tym ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Make sure that you are using a loading.kwi version 0080 (check the SOFIDX in index.txt if you are not certain). Press the „OPEN“ button and locate the loading.kwi that you previously copied to your hard drive. Once you opened loading.kwi the „Software-Info“ box will show the NAVVER V220028C and source region (should be EU-Update if you opened the correct loading.kwi

cytat z HELPa propgramu...

czyli dotyczy wersji V220028C, moze starszy soft trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da sie w RNS zrobic tak zeby ekran był delikatnie pod kątem ??

:> masz wymagania Piter ... raczej nie - tzreba by stopowac funkcje opuszczania a to raczej nie jest programowane - silnik zwija i rozwija do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Channel 069: Display Mechanism

000 = Display closed

001 = Display open

200 = Display half open (Obstacle)

255 = Position undefined

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

200 = Display half open (Obstacle)

(...)

Boberek, do dzieła! :wink4:

Tylko czy wtedy wyświetla obraz? :naughty: I żeby się coś nie popierd*** po tej zmianie jak, nie przymierzając, po wgraniu ViM hacka :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boberek ale ten który krąży nie jest zły tylko trzeba później VASem przekodować navi i "mówi ok" czyli z lewego przedniego głośnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://thepiratebay.org/torrent/4486178

czy ktos ma ten soft ??

1) altimeter (like MMI) WTF ???????

2) no 400 files limit on SD cards

3) more sound settings (bass, highs, middle) czy to działa ?? i jak wygląda ??

4) navi announcement from both speaker (left/right)

5) title scrolling in the DIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, nagrałem na płytkę, zainstalowałem. Poza tym, że w opcjach Navi pojawiło się SDS nic więcej nie ma. Nie ma żadnego pomiaru wysokości nad poziomem morza ani scrollujących tytułów MP3 na FIS. Próbowałem szukać w ustawieniach opcji, które mogą to włączyć ale nic takiego nie mogłem znaleźć. Klawisz rozpoznawania komend głosowych po komendzie "Help" nadal podaje standardowe komendy BT. Ani śladu SDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, nagrałem na płytkę, zainstalowałem. Poza tym, że w opcjach Navi pojawiło się SDS nic więcej nie ma. Nie ma żadnego pomiaru wysokości nad poziomem morza ani scrollujących tytułów MP3 na FIS. Próbowałem szukać w ustawieniach opcji, które mogą to włączyć ale nic takiego nie mogłem znaleźć. Klawisz rozpoznawania komend głosowych po komendzie "Help" nadal podaje standardowe komendy BT. Ani śladu SDS.

podaje wysokosc npm- po wybraniu INFO w NAVI - chyba tam, sprawdze zaraz jak bede jechal do domu. nie wiedzialem ze to taki bajer :) bo mialem to zawsze w zwyklej navi i nawet nie zwrocilem uwagi ze wczesniej nie bylo...

slad SDS jest u mnie, podaje mi komendy dla poszczegolnych opcji (RADIO NAVI ITP ) zaleznie od tego co masz aktualnie wlaczone na RNS...

tylko ja mam chyba mikrofon podlaczony pod BT i nie moge sie dogadac...

przewijania na FIS rowniez nie zaobserwowalem... a szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie sobie żarty, prawda? :blink: Że zadajecie takie pytania?

Zaczynacie od tego: http://www.a4-klub.pl/smf/rnse_od_a_do_z-t12081.0.html;msg202504#msg202504 nie pomijając pkt. 2 - wbrew pozorom BARDZO WAŻNY punkt http://www.ross-tech.com/vcds/tour/controller-channels-map.html

Jak 'gada tyłem' próbujecie tego: http://www.a4-klub.pl/smf/rnse_od_a_do_z-t12081.0.html;msg546567#msg546567

Jeśli nadal 'gada tyłem' piszecie do mnie PW :naughty:

Jak to też nie pomoże i NADAL 'gada tyłem' -jedziecie na VASa :decayed:

====

ViM hacka tworzycie używając tego softu: http://www.naviedit.de/ w połączeniu z plikami navi w wersji 0080. Bierzecie je np. stąd http://www.vagtoolfinder.com/downloads.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Czytam forum i nie bardzo moge znalesc info wiec prosze o pomoc.Do mojej A4 B5 zalozylem Navigation Plus DX z A4 B6 2001.Po przejechaniu paru kilometrow zauwazylem ze navi nie dziala poprawnie i przypuszczam, iz jest to spowodowane brakiem Can adaptera.Czy do mojej navi rowniez potrzebuje Can adapter czy problem tkwi w czyms innym.Navi montowalem sam i nie bardzo znam sie na elektronice.Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...