Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Pin 1 - bezpiecznik 5,

pin 3 - bezpiecznik 17,

pin 12 - obd2 15,

pin 14 - can przy mce

pin 7 - can przy mce

 

Aktualnie nie dzialają światła + awaryjne. W grupie instruments blad polaczeniq z j519, po usunieciu wraca. Co moglem naruszyc?

Sterownik z pdc odpiałem. Dalej to samo.

Do can podlaczylem sie na skretke, tzn przecialem kabel, dodalem trzecie, skrecilem ze soba i zlutowalem. Moze tu tkwi blad?

Edytowane przez tomek1192
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod dobra kostkę się wpiales? Pod ta 32 pin? Nie wypięła się jakaś wtyczka z MCE po prostu? 

Wypinales ta wtyczkę 32 pin do lutowania? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wypinałem wtyczkę. Sprawdziłem teraz prąd, tzn. przekręcony zapłon, wtyczka wsadzona do MCE.
pomarańczowo-zielony nic, pomarańczowo-brązowy +5V. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a pin

8 - masa

6 - zasilanie ze wstecznego? 

 

14 - CAN H

7 - CAN L

Nie pomyliłeś canów? 

Wrzuć screeny z vcdsa z tymi błędami... 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka musi dobrze wejść, sam miałem przypadek że niby osadzona a było źle, najlepiej wykrec śruby od mce, załóż wtyczkę i przykręć spowrotem dopiero... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednim "zwyklym" zderzaku są wyznaczone miejsca do wstawienia chińskich czujników? Zastanawiam się właśnie nad montażem czujników albo kamerki :)

https://s.click.aliexpress.com/e/_UdKgq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca na wiercenie jest zaznaczone.
problemem jest odpowiednie wiertło, żeby wyglądało to na oryginalne.`
poza tym wszyztko zależy od staranności wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zalozyc  pdc tyl do b6 mam ori komplet. Trzeba zmieniac gore zderzaka na taka z otwormi czy wystarczy wywiercic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ładnie to trzeba zmienić górę zderzaka na ten pod pdc, jak chcesz rezac sam otwory to już zależy od Ciebie, po za wierceniem zostaje dokupić kosze pod czujniki bo czegoś się muszą trzymać. Efekt końcowy będzie zależał od twoich umiejętności manualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/7ffb91eaabde0.jpg.html  Ok. Znajde sobie gore. 

Nastepne pytanie. Chce zaopatrzyc sie w taka wiazke jak na zdjeciu. 

Gdzie dokladnie sie wpiac? Cos tam czytalem   ale nie do konca jestem w 100 procentach pewny. Dodam ze mam ori hak

Edytowane przez eskey90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufatec to kosmiczne pieniądze. Napisz do  @kaju 
Robi wiązki w sensownych pieniądzach, opis gdzie się wpinać dostaniesz gratis, z kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Po roku czasu zabrałem się za wymianę czujników parkowania PDC w B7. Wymieniłem prawy z przodu oraz z tyłu lewy i śŕ prawy wg błędów w komputerze. Czujniki kupiłem ori w kolorze, ale o nr 4B0 919 275 E pochodzące chyba z Audi A8 ale również na 3 piny (oryginalnie mam 7H0 919 275 D). Czujniki pasują idealnie, ale sposób w jaki to działa to totalna masakra. Pika jak samo chce raz z przodu raz z tyłu, przez chwile przestaje pikać zupełnie (w trakcie cofania prosto w ścianę), ale już samą przeszkodę wykrywa OK poniżej 50 cm. Błedów na komputerze nie ma żadnych. O to odczyty z VCDS - zdjecie nr 1 to bez zadnych przeszkód (czukniki z A8 pokazują 48 cm zamiast 255 w spoczynku), zdjecie nr 2 to przy dojechaniu przodem do sciany. Kodowanie mam okej. Czy to kwestia tych czujników z A8 ktorę sieją taki zamęt w instalacji?

20200903_180333.jpg

20200903_180321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie należy uznać za retoryczne. Czujniki są źle dobrane i pdc szaleje. Wymień czujniki na dedykowane do B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny działać - w przedlifcie C5 miałem 8 sztuk z B7/C6 założonych , myślę że te kupione są po prostu uszkodzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jak znaleźć mocowanie pdc, przód, dwa środkowe (te przy rejestracji). Wpisuję ale albo nic nie wyskokuje albo wychodzą z a8. Ma ktoś fotkę? Bo wydaje mi się że te dwa mają inne mocowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 15:19, grubcio1980 napisał:

Panowie podpowiedzcie jak znaleźć mocowanie pdc, przód, dwa środkowe (te przy rejestracji). Wpisuję ale albo nic nie wyskokuje albo wychodzą z a8. Ma ktoś fotkę? Bo wydaje mi się że te dwa mają inne mocowania 

Z tego co widzę po opisie masz B7 i tak jak piszesz jest tam inne mocowanie.
Przypomnij się jutro - mam cały zestaw na przód to postaram się zrobić zdjęcie - jakbyś był zainteresowany komplet jest na sell

Edytowane przez takexlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grubcio1980 napisał:

Potrzebuję tylko te dwa środkowe, przy rejestracji. Tak kupiłem cały cały zderzak sline 

@grubcio1980Mocowania środkowe w b7 wyglądają jak na poniższym zdjęciu. Numery dla potomnych:

8E0919268 - prawy

8E0919267 - lewy

57BE9C54-C7CE-4C03-BC2F-512DCBF27F2B.jpeg

Edytowane przez takexlife
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czy do montażu czujników w b7 z tyłu potrzebne są w końcu jakieś koszyczki czy tam listwa?
Czy lepiej od razu kupić zderzak z otworami i czujnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...